ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אלעזר ויגדרוביץ נגד מדינת ישראל :

החלטה בתיק בש"פ 5360/16

לפני: כבוד השופט מ' מזוז

העורר:
אלעזר ויגדרוביץ

נ ג ד

המשיבה:
מדינת ישראל

בקשת העורר ליציאה ממעצר בית ביום 4.7.2016

בשם המבקש: עו"ד צבי רוזנטל

בבית המשפט העליון

החלטה

1. איני רואה לקבל את ערר המבקש על החלטת בית המשפט המחוזי בירושלים מהיום (כבוד השופט מ' בר-עם), בה נדחתה בקשתו לאפשר לו לצאת ממעצר הבית בו הוא שוהה לחתונת אחיו החורג, המתקיימת היום (מ"ת 14179-04-16).

2. הבקשה להתיר יציאה ממעצר הבית למסיבת החתונה המתקיימת היום, 5.7.2016, הוגשה לבית המשפט המחוזי אך אתמול (4.7.2016); זאת, לאחר שרק ב-30.6.2016 (יום חמישי) נערכה פניה לפרקליטות לקבל תגובתה. כל זאת אף שמועד החתונה היה ידוע למבקש, מן הסתם, זמן מספיק קודם לכן. השיהוי הכבד בפניה סיכל אפוא אפשרות ממשית לקיים דיון בבקשה, שהוגשה היום.

3. אף לגופו של ענין, איני רואה עילה להתערבות. כתב האישום מייחס למבקש עבירות חמורות של סחיטה, תקיפה בנסיבות מחמירות וחבלה במזיד, ביחד עם אחר, בישראל ובשוויץ, על רקע חשד רומנטי כלפי המתלונן. על רקע זה, הבהיר בית המשפט בהחלטתו בדבר שחרור המבקש לחלופת מעצר כדלקמן: "אין בדעתי לאשר אלא מעצר בית מלא ללא חריגים, למעט למקרים חריגים של טיפול רפואי דחוף אם חלילה ייווצר הצורך - דבר לא מעבר לכך" (החלטה מיום 21.4.2016). הבקשה הסתמית שהוגשה, בלא כל נימוק שהוא, מתעלמת מנקודת מוצא זו ואינה מגלה כל עילה לשנות ממנה.

4. לפיכך, בשים לב לנסיבות הכוללות שלפני, איני רואה להתערב בהחלטת בית המשפט המחוזי הדוחה את הבקשה.

5. הבקשה נדחית אפוא.

ניתנה היום, ‏כ"ט בסיון התשע"ו (‏5.7.2016).


מעורבים
תובע: אלעזר ויגדרוביץ
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: