ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עאדל ארסלאן נגד פיני פנחס ממן :

החלטה בתיק ע"א 4153/16

לפני: כבוד הרשם גלעד לובינסקי זיו

המערער:
עאדל ארסלאן

נ ג ד

המשיבים:
1. פיני פנחס ממן

2. צאדק עווידה

3. עיזבון המנוח אסמעיל אבו עיד ז"ל

4. וסילה אבו עיד

5. אבראהים אבו עיד

6. אימאן אבו עיד

7. רואן אבו עיד

8. מוחמד אבו עיד

9. אחמד אבו עיד

בקשה לפטור מאגרה ועירבון

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

כידוע, שניים הם התנאים לקבלת פטור מהפקדת עירבון להבטחת הוצאות המשיבים, ומדובר בתנאים מצטברים: האחד, הוכחת חוסר יכולת כלכלית באמצעות תשתית עובדתית וראייתית מלאה ביותר ועדכנית; והשני, סיכויים ממשיים להצלחת ההליך (למשל, בשג"ץ 4934/14 גורנשטיין נ' כנסת ישראל ( 21.7.2014)).

בענייננו, בקשת הפטור אינה מניחה תשתית עדכנית כלשהי לעניין מצבו הכלכלי של המערער. ודוק: לא ניתן פירוט באשר למקורות המחייה וההכנסה של התא המשפחתי, כמו גם באשר להוצאות ולנכסים (ככל שישנם). זאת ועוד, האסמכתא היחידה העוסקת במצב הכלכלי הינה אישור יועץ מס מיום 15.5.2014, המתייחס להכנסות המערער בשנים 2012-2013 וממילא אינו עדכני. אף לא ניתן הסבר כיצד מממן המערער את ייצוגו המשפטי, ולא הורם הנטל להוכיח היעדר יכולת להסתייע בסביבה הקרובה לצורך גיוס העירבון. לא נעלמו מעיניי האסמכתאות הרפואיות השונות אשר צורפו לבקשה, ואולם מצב רפואי שאינו מן המשופרים אינו מעיד בהכרח על מצב כלכלי קשה.

די באמור לעיל כדי לדחות את בקשת הפטור, וזאת אף ללא צורך להידרש לתנאי הנוסף שעניינו סיכויי ההליך. עם זאת, בשים לב לכלל נסיבות העניין דומני כי גובה העירבון הראוי נמוך במידת מה מזה אשר נקבע על ידי המזכירה הראשית ועומד על 26,000 ש"ח. עירבון בסכום זה יופקד תוך 30 ימים (ימי הפגרה במניין), שאם לא כן יירשם ההליך לדחייה כמקובל.

ניתנה היום, ‏כ"א בסיון התשע"ו (‏27.6.2016).

גלעד לובינסקי זיו, שופט

ר ש ם


מעורבים
תובע: עאדל ארסלאן
נתבע: פיני פנחס ממן
שופט :
עורכי דין: