ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין כלל חברה לביטוח בע"מ נגד גבי כהן :

בפני כבוד ה רשם בכיר אדי לכנר

תובעת

כלל חברה לביטוח בע"מ

נגד

נתבעים

1.גבי כהן
2.מנורה מבטחים ביטוח בע"מ

פסק דין

מונחת בפניי תביעת שיבוב ע"ס 14,319 ₪, בגין נזקים שנגרמו לרכב התובעת מ.ר 8076365, עקב תאונת דרכים שאירעה ביום 27/8/2012, בינו לבין רכב הנתבעות מ.ר 3874871, בבאר שבע, בנתיב בעל שני נתיבים.
יש לציין שעד הנתבעים לא התייצב לדיון על אף שבוצעה לו מסירה לדיון שהתקיים ביום 1/6/2016. במועד קודם ניתן נגדו צו הבאה עקב סירובו להתייצב, ובוטל לאור מצבו הרפואי.

טענות הצדדים
התובעת טוענת כי רכבה נסע בנתיב הימני כדין עת הגיח רכב הנתבעים מהנתיב השמאלי, סטה מנתיבו ופגע ברכבה בחלקו השמאלי. עד התביעה, מר צחי ויינטרופ, הנהג ברכב התובעת העיד בפניי כי נסע בנתיב הימני כדין, ורכב הנתבעים נסע בנתיב השמאלי. לפי זכרונו היה רכב שהאט ובלם לפני רכב הנתבעים, ואז סטה לנתיב הימני ופגע ברכב התובעת בדלת הקדמית שמאלית, שני הרכבים לא נעצרו מיד אלא נדחפו לימין והתחככו, רכב התובעת בדלת הקדמית ורכב הנתבעים במדרגה שיש לרכב, ובכך רואים את הנזק ברכב התובעת איך שרואים.
הנתבעים טוענים בכתב ההגנה כי רכב הנתבעים נסע בכביש ופנה ימינה כדין עת הגיח רכב התובעת בתוך ניסיון עקיפה בצומת פגע ברכב הנתבעים. התובעת טוענת שמנח הרכבים שרואים בתמונות שצורפו על ידי התובעת שבהן רואים שרכב הנתבעים נמצא בנתיב הימני וסוטה טיפה לשמאלי בידם להחליש את גרסת התובעת שרכב הנתבעים נסע בנתיב השמאלי, ובידן להראות כי רכב הנתבעים נסע בנתיב הימני.

השאלה בפנינו היא האם רכב הנתבעים סטה לנתיב נסיעת רכב התובעת?
דיון והכרעה
לאחר שעיינתי בכתבי הטענות, ולאחר ששמעתי את עד התביעה, אני סבור כי דין התביעה להתקבל במלואה, מאחר וגרסת התובעת לא נסתרה.
העד מטעם הנתבעים לא התייצב, לכן כל ההתבססות של בא כח הנתבעים על מנח הרכבים בתמונות שהוצגו בפניי על ידי התובעת אינו אלא בגדר טענה בעלמא. הוסבר על ידי עד התביעה כי תמונות אלו צולמו לאחר קרות התאונה, טענה זו לא נסתרה.
יתרה מזה, במהלך עדותו ציין כי עת התנגשו הרכבים נמשכו ונדחפו לימין. כמו כן, טענה זו לא נסתרה.
לאור האמור לעיל, התביעה מתקבלת במלואה. הנתבעים ישלמו לתובעת סך של 14,319 ₪, שכר העד בסך של 350 ₪, אגרת בית משפט כפי ששולמה, ושכ"ט עו"ד בסך 2,535 ₪.

ניתן היום, ד' סיוון תשע"ו, 10 יוני 2016, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: כלל חברה לביטוח בע"מ
נתבע: גבי כהן
שופט :
עורכי דין: