ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין איתן חלה נגד יוסף אלגזי :

בפני כבוד ה שופט עמית משה סובל-שלום ת"א

המבקש

איתן חלה

נגד

המשיב

יוסף אלגזי

החלטה

1. בקשתו של המבקש, החייב בתיק הוצל"פ 01-XX708-07-3 (תיק איחוד לחייב מוגבל) ליתן לו רשות ערעור על החלטתו מיום 2.5.16 של כבוד רשם ההוצל"פ מר שרון קרן שקבע שעל המבקש להגיש שאלון ולהביע עמדתו בענין מדור חלוף.

2. ההליך בתיק הינו מימוש עיקול בבית בו מתגורר המבקש הטוען כי אין תועלת כלכלית ממכירת הנכס שכן יש לו זכות דיירות מוגנת עפ"י סעיף 33 לחוק הגנת הדייר.
טוען המבקש כי בקשתו של המשיב להורות על קביעת דיון בשאלת מדור חלוף, מתעלמת מזכות הדיירות המוגנת שלו והרשם אף הורה לו להציג עמדתו לעניין המדור החלוף.

3. המשיב הגיש בקשה למחוק הערעור מהטעם שאין החלטה של הרשם אשר יש מקום להשיג עליה שכן לא ניתן צו פינוי וגם לא כנגד דיור חלוף ואף שלא נתבקש פינוי.
טוען המשיב כי ביקש דיון לדרך המימוש הטובה ביותר של הנכס ובדיון יוכל המבקש להביא את כל טענותיו בפני הרשם ומכל מקום בשלב זה לא נקבע פינוי ול ו בכפוף לדיור חלוף ואף לא נדונו טענותיו של המבקש בדבר זכויותיו בנכס.

4. מעיון בהחלטת הרשם, לא מצאתי כי נעשתה קביעה בדבר זכויותיו של המבקש בנכס ואף לא ניתן כנגדו צו פינוי בין אם כפוף לדיור חלוף ובין אם לאו.
לא נדונה טענת המבקש בדבר העדר תועלת כלכלית במכירת הנכס כתפוס.

5. הרשם הורה לכונס להידבר עם המבקש ולנסות להגיע עמו להסדר ואם לא יצליח, יגיש המבקש שאלון וזאת לצורך מתן צו תשלומים וכן יציג עמדתו לעניין הדיור החלוף.

6. יש לאפשר למבקש להציג עמדתו לא רק בשאלת הדיור החלוף אלא במכלול העניינים הרלוונטים כגון, טענתו של המבקש בדבר העדר תועלת כלכלית במכירת הנכס, מעמדו של המבקש בנכס האם יש לראותו כדייר מוגן וכן שאלת הדיור החלוף, אם בכלל.

7. לאחר שיגיש המבקש מסמך מפורט ויציג את עמדתו בכל העניינים, יקבע דיון בפני הרשם לבירור הטענות ואולם דומני כי בשלב זה הקדים המבקש את המאוחר שכן עד כה אין החלטה אופרטיבית הפוגעת בזכויותיו.

8. הבר"ע תימחק ובנסיבות ללא צו להוצאות.

המזכירות תמציא העתק ההחלטה לצדדים.

ניתנה היום, כ"ה אייר תשע"ו, 02 יוני 2016, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: איתן חלה
נתבע: יוסף אלגזי
שופט :
עורכי דין: