ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מגד נסראלדין נגד המוסד לביטוח לאומי :

לפני: כבוד השופטת אילת שומרוני-ברנשטיין

התובע:
מגד נסראלדין
ע"י ב"כ: עו"ד סאלח חלבי

-
הנתבע:
המוסד לביטוח לאומי
ע"י ב"כ: עו"ד מירב אבירם

החלטה

לפנינו בקשה להפניית שאלות הבהרה למומחה - יועץ רפואי במסגרת תביעת התובע להכיר בפגיעה בברכיו כפגיעה בעבודה.
ביום 8.3.2011 התקבלה חוות דעתו של ד"ר רון בשוראי בעקבות החלטת בית הדין מיום 1.2.2016 (להלן- " חוות הדעת").
ביום 29.3.2016 התקבלה בקשה מטעם הנתבע להעביר למומחה שאלות הבהרה. עיון בבקשה העלה כי הנתבע מתייחס בשאלותיו לפגיעה בברכו הימנית של התובע בתאונה משנת 2002 , בעוד שבתשתית העובדתית בהחלטת בית הדין מיום 1.2.16 שנקבעה בהתבסס על רשימת העובדות המוסכמות אשר הוגשו על ידי הצדדים (להלן- " התשתית העובדתית"), נקבע כי הפגיעה שארעה לתובע בעקבות התאונה בשנת 2002 היא בברכו השמאלית של התובע.
בנוסף, עיון בחוות הדעת העלה כי גם המומחה קבע כי הפגיעה בברכו של התובע בעקבות התאונה משנת 2002 היא בברכו הימנית ולא השמאלית כפי שנקבע בתשתית העובדתית.
לפיכך, ביום 4.5.16 בית הדין נתן החלטה בה הסב את תשומת לב הנתבע לנתון הנ"ל ואפשר לו לשקול שוב את שאלותיו או לתקנן בהתאם.
בתאריך 24.5.16 הגיש הנתבע בקשה מתוקנת, בה כתב כי לאור החלטת בית הדין יש מקום להפנות למומחה שתי שאלות הבהרה המתייחסות ספציפית לעניין הברך אשר נפגעה, ורק לאחר קבלת תשובותיו מבוקש ליתן זמן לנתבע לשקול הגשת הפניית שאלת הבהרה רלוונטיות.
בתגובתו הנתגד התובע להפניית שאלות הבהרה למומחה מהטעם שחוות הדעת ברורה ומפורטת. בנוסף, ציין התובע כי בתשתית העובדתית נפלה טעות, וכי הברך הפצועה היא אכן ברך ימין כפי שכתב המומחה. לתמיכה בטענתו צירף התובע מסמכים רפואיים מתיקו הרפואי.
לאחר עיון בבקשה, בתגובה, בחוות הדעת ובמסמכים הרפואיים אשר הגיש התובע, ברור לנו כי נפלה טעות בתשתית העובדתית וכי הפגיעה בעקבות התאונה מיום 30.9.2002 היתה בברך ימין (ולא בברך שמאל כפי שנרשם). האמור עולה מפורשות מהמסמכים הרפואיים שצירף התובע וכן מחוות דעת המומחה ואין צורך להפנות למומחה שאלות בענין זה.
לפיכך, אנו מאריכים את המועד להפנות שאלות הבהרה למומחה עד ליום 21.6.17.
ככל שלא יוגשו שאלות עד לאותו מועד, יסיק בית הדין כי הנתבע מבקש להעביר למומחה אך ורק את השאלות אשר נשאלו במסגרת בקשתו מיום 29.3.2016.
לעיוני ביום 23.6.17.

ניתנה היום, כ"ה אייר תשע"ו, (02 יוני 2016),בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: מגד נסראלדין
נתבע: המוסד לביטוח לאומי
שופט :
עורכי דין: