ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עלי הואש נגד מקור המתנות בע"מ :

בפני כבוד ה שופטת דנה עופר

המבקש

עלי הואש
ע"י ב"כ עו"ד א' ג'ובראן
על פי מינוי הלשכה לסיוע משפטי

נגד

המשיבים

  1. מקור המתנות (1993) בע"מ
  2. בנק דיסקונט חיפה סניף פל"ים 11072
  3. איגמה ניהול ומסחר בע"מ
  4. בנק הפועלים בע"מ
  5. סמיח סאלם
  6. פריד חאג'
  7. סאמר נסרה
  8. מקור המתנות (1993) בע"מ
  9. דועאא ד.א. קסום ומסחר
  10. בנק מרכנתיל דיסקונט בע"מ

החלטה

לפניי בקשת רשות ערעור על החלטת רשם ההוצאה לפועל, כבוד הרשם המחוזי א' אוחיון, מיום 12.1.16.

דיון בבקשה נקבע ליום 9.5.16. המשיבים זומנו כולם לדיון זה, אך לא התייצבו. ביחס למשיב מס' 6 לא עלה בידי ב"כ המבקש להציג אישור מסירה במועד הדיון. כעת הוצג בפניי גם אישור מסירה למשיב זה, ואף משיב זה לא הגיש כל תגובה.

עניינה של ההחלטה הנ"ל בבקשתו של המבקש להכריז עליו כעל חייב מוגבל באמצעים ולאחד את תיקיו. מכיוון שאין מדובר בתיק איחוד ראשון (תיק איחוד קודם פוזר ב-2012) , התנה כבוד הרשם את איחוד התיקים מחדש בהפקדת סכום חד פעמי של 2,000 ₪. כן קבע כבוד הרשם, כי לאחר פתיחת תיק האיחוד יותנה ביטול ההגבלות בתיקים הפרטניים בסכום של 3,000 ₪, בנוסף. באותה החלטה נקבע, כי צו התשלומים בתיק האיחוד יעמוד על 600 ₪.

כפי שעולה מהחלטת כבוד הרשם, כנגד המבקש מתנהלים 11 תיקי הוצאה לפועל, וחובו הכולל עומד על כ-63,000 ₪.

לטענת המבקש, הכנסת התא המשפחתי שלו, המונה זוג הורים ושני ילדים (מהם אחד בגיר), עומדת על כ-6,400 ₪, והיא מורכבת מדמי האבטלה המשולמים לו, ומקצבת הנכות המשולמת לאשתו. לטענתו, אין לו אפשרות לעמוד בתנאים המקדימים שנקבעו בהחלטת כבוד הרשם. הוצאותיו כוללות הוצאות עבור רכישת תרופות לאשתו, המקבלת קצבת נכות. אף בכל הנוגע לביטול ההגבלה שהוטלה על רישיון הנהיגה שלו, לטענת המבקש השתלבותו בעבודה מחייבת קיומו של רישיון נהיגה תקף, ועל כן כל עוד עומדת הגבלה זו בעינה, הוא אינו יכול לחזור לעבודתו כהנדסאי בניין.

לאחר ששקלתי את הבקשה, עיינתי היטב בכל נספחיה התומכים בנטען, וכן שמעתי את המבקש בפניי; ולאור העדר תגובה מטעם מי מהמשיבים; אני רואה לנכון לקבל את בקשת רשות הערעור, ולקבל את הערעור לגופו.

נתוני ההכנסה של המבקש אכן מצביעים על כך שאין לו אפשרות לפרוע את חובותיו, אלא במסגרת איחוד תיקים, כחייב מוגבל באמצעים. לאור הנתונים האמורים לעיל, אף מצאתי כי אין ביכולתו של המבקש לבצע את התשלומים שנדרשו ממנו, הן לצורך פתיחת תיק האיחוד וכניסה למסלול הפירעון כחייב מוגבל באמצעים, והן כתנאי לביטול ההגבלה על רישיון הנהיגה, וזאת בשים לב לכך שכמחצית מהכנסת המשפחה היא מקצבת הנכות של האישה. ניתן לקבל את הטענה כי צרכיה המיוחדים של אשת המבקש, המוכרת כנכה על ידי המוסד לביטוח לאומי, משפיעים באופן ממשי גם על הוצאות המשפחה.

לפיכך, אני מורה כי המבקש יוכרז כחייב מוגבל באמצעים, ותיקיו יאוחדו, בלא תנאי. עם פתיחת תיק האיחוד יעוכבו ההליכים בתיקים הפרטניים, ותבוטל ההגבלה על רישיון הנהיגה של המבקש – אך זאת בכפוף לביצוע התשלום הראשון על פי צו התשלומים.

צו התשלומים בתיק האיחוד יהא כפי שנקבע על ידי כבוד הרשם. צו תשלומים זה עשוי להשתנות מפעם לפעם, אם יהיה שינוי נסיבות המצדיק זאת, לרבות שינוי בדמות הגדלת ההכנסה של המבקש אם יצליח לחזור לעבודה, דבר שיצדיק העלאת צו התשלומים.

אני רואה לנכון להבהיר למבקש, כי המשך קיומו של תיק האיחוד תלוי בעמידה קפדנית בצו התשלומים, מדי חודש בחודשו.

המזכירות תמציא החלטה זו לצדדים וללשכת ההוצאה לפועל בעכו.

ניתנה היום, כ"א אייר תשע"ו, 29 מאי 2016, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: עלי הואש
נתבע: מקור המתנות בע"מ
שופט :
עורכי דין: