ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ניסים חדד נגד שר הבריאות :

בפני: כבוד הנשיא א' ברק

העותר: ניסים חדד

נגד

המשיבים: 1. שר הבריאות
2. ראש הממשלה ושר החינוך
3. שר המשפטים
4. שר העבודה והרווחה
5. הפסיכולוגית הראשית במשרד הבריאות
6. ראש מינהל הסיעוד

עתירה לדיון נוסף בפסק דינו של בית המשפט
העליון, בבג"ץ 7946/00, מיום 6.11.2000,
שניתן על ידי כבוד המשנה לנשיא ש' לוין,
והשופטים: ט' שטרסברג-כהן, א' א' לוי

בשם העותר: בעצמו

בבית המשפט העליון

החלטה

1. ביום 30.9.99 דחה בית המשפט העליון (כבוד השופטים ת' אור, א' מצא וי' אנגלרד) את העתירה שהגיש העותר במסגרת בג"ץ 4885/99. בפסק דינו קבע בית המשפט:

"בעתירתו הנוכחית - שהיא השביעית באותו נושא - טוען העותר כי הוא כשיר לגשת לבחינת הגמר הממשלתית לאחיות מוסמכות, המיועדת למי שסיים את לימודי הסיעוד בהצלחה. חרף לבושה החדש, אין עתירה זו שונה במאומה משש קודמותיה. אדרבה, הטעמים שהובילו לדחיית עתירותיו הקודמות של העותר, כוחם יפה ביתר שאת לדחיית עתירתו הנוכחית. יש להצטער על כך שהעותר חוזר ומעסיק את בית המשפט בעתירות סרק, בעניין שכבר מוצה עד תום.

אלמלא קיווינו שהעותר יפיק סוף סוף לקח, ויחדל מלהעסיקנו בעתירות חסרות תכלית ותוחלת, נוטים היינו להיעתר לבקשת המדינה ולחייב את העותר בהוצאות משפט הולמות."

העותר לא הפיק לקח. הוא הגיש עתירה נוספת באותו נושא (בג"ץ 4081/00) - ואף זו נדחתה על הסף - תוך חיובו של העותר בתשלום הוצאות בסך 5,000 ש"ח. העותר ביקש לעתור כנגד פסק דין זה - אך איחר את המועד ובקשתו להארכת מועד (בשג"ץ 4623/00) נדחתה. העותר שב איפוא ועתר (במסגרת בג"ץ 7946/00) - ושוב נדחתה עתירתו (על ידי כבוד המשנה לנשיא וכבוד השופטים ט' שטרסברג-כהן וא' א' לוי). הוא מבקש לקיים דיון נוסף בדחיית עתירתו התשיעית.

2. דין העתירה להידחות. העותר שב ופונה לשווא, תוך הטרחת סרק של המערכת השיפוטית. אין מקום וטעם לפנייה חוזרת ונשנית מעין זו - הדבר אינו מועיל לעותר ופוגע בעקיפין בציבור המתדיינים שענייניו נדחים עקב העיסוק החוזר והנשנה בענייני העותר.

העתירה לדיון נוסף נדחית. העותר ישלם הוצאות לאוצר המדינה בסך 5,000 ש"ח.

ניתנה היום, כ"ח בכסלו התשס"א (25.12.2000).

א
העתק מתאים למקור
נוסח זה כפוף לשינויי עריכה טרם פרסומו בקובץ פסקי הדין של בית המשפט העליון בישראל.
שמריהו כהן - מזכיר ראשי
00084420.A01/דז/


מעורבים
תובע: ניסים חדד
נתבע: שר הבריאות
שופט :
עורכי דין: