ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין גאזי טרביה נגד חסן אטראד :

בפני כבוד ה רשם בכיר נדים מורני

תובע

גאזי טרביה

נגד

נתבע

חסן אטראד

החלטה

1. ביום 22/4/14 התובע הגיש תביעה כספית כנגד הנתבע ע"ס 17,500 ₪, בה טען כי הוא ערב להלוואה שנטל הנתבע מבנק מסד ביום 5/1/98.
נטען גם שהתובע נתבע ע"י בנק מסד בגין אותה ערבות ובסופו של יום עוקלו ממשכורתו 4 תשלומים של 3,000 ₪ כ"א וצירף העתקים מתלושי השכר להוכחת זאת, והוא ביקש לחייב את הנתבע לשלם לו את הסכומים שעוקלו בתוספת הפרשי הצמדה וריבית.

2. הנתבע הגיש בקשה לדחיית התביעה על הסף, אשר נדחתה עפ"י החלטתי מיום 16/11/15 והתיק נקבע להוכחות ליום 24/5/16 וניתנה הוראה לצדדים להגשת תצהירי עדות ראשית שהוגשו.

3. ביום 23/5/16 בשעה 13:32 נתקבלה בקשה דחופה מטעם הנתבע באמצעות פקס לדחיית מועד הדיון בגלל מצבו הרפואי, אשר מונע ממנו להתייצב לדיון, אליה צורף אישור רפואי מאותו יום מטעם רופא משפחה של הנתבע.

4. עוד באותו יום ולאחר עיון באישור הרפואי, החלטתי לדחות את הבקשה לדחיית מועד הדיון מהנימוק שלא שוכנעתי שאין ביכולת הנתבע להתייצב לדיון.

5. הצדדים התייצבו לדיון שהיה קבוע ליום 24/5/16 והתובע עשה ככל שניתן על מנת למנוע את קיום הדיון, וכאשר בקשותיו נדחו וביהמ"ש הורה על קיום הדיון, הנתבע פנה לביהמ"ש בזו הלשון:

"אני פונה לביהמ"ש ומטיל עליו את כל האחריות אם אני אתעלף, או יהיה לי שבץ מוחי, אחראי לזה כבוד הרשם הבכיר נדים מוראני. אני מבקש שהדבר יירשם בפרוטוקול, כל רגע אני אמור להתעלף לפי המסמכים הרפואיים. היה מן הדין והצדק שביהמ"ש ימחק את התביעה בהעדר תשלום אגרה. אבל לאור התיעוד הרפואי המבוסס, אני לא רואה מדוע ביהמ"ש הנכבד הזה דוחה את בקשתי לדחות את הדיון.
אני חרד על עתיד תוצאות הדיון בפני כבוד ביהמ"ש על אי איזון וצדק שאני באתי ומבקש שינוי מועד דיון בגלל שאני מרגיש לא טוב, בא כבודו ומעניש אותי בגלל שיש נוהל, הנוהל ניתן לשנות אותו לא תקנה ולא כלום. אבל אני סבור ששיקול הדעת מוטעה והדבר פגע בי קשות ועלול לפגוע בבריאות שלי ובאופן ניהול התיק..."

6. הנתבע הגיש לתיק ביהמ"ש טופס בדיקה של "מרכז חיאת לבריאות בצפון" מיום 23/5/16 שהוצא בשעה 20:52 וטען כי עפ"י אותו טופס הוא מופנה לאשפוז בבית חולים.
באותו טופס צוין ע"י ד"ר עזאם אליאס כדלקמן:

"מופנה למיון על דעת עצמו למרות הסבר שאין צורך בבית חולים".

כאשר הנתבע נשאל ע"י ביהמ"ש על משמעות הכתוב, הוא השיב "אני הרופא של עצמי" (מוצג נ/1).

7. הנתבע אף הגיש לתיק ביהמ"ש 3 הפניות לרופאים שונים, קרדיולוג, רופא סכרת ונפרולוג, אולם ההפניות הנ"ל הינן מיום 8/5/16! (מוצגים נ/1-נ/3).

8. הנתבע נשאל ע"י ביהמ"ש מתי ניתן לנהל את התיק לאור מצבו הרפואי והוא השיב:

"מבחינתי יחכה מיליון שנה, מה שחשוב לי זה הבריאות שלי".

בשלב מסוים הנתבע הסכים לדחייה של 15-30 יום, אולם ולאחר הפסקת הדיון, הוא ביקש דחייה לתקופה ארוכה יותר.

9. התנהגות הנתבע המתוארת מצביעה על רצונו העיקש לא לקיים את הדיון שהיה קבוע ליום 24/5/16 וכאשר שמע החלטת ביהמ"ש לקיים את הדיון, הרחיק לכת והטיל את האחריות לכל אירוע ר פואי שיגרם לו עקב הדיון על ביהמ"ש, אחריות שהעדפתי לא לקבלה עלי והוריתי על ביטול הדיון שהיה קבוע ליום 24/5/16 וקבעתי שתינתן החלטה מפורטת לעניין המשך הטיפול בתיק.

10. בנסיבות המתוארות, אני מחליט לדחות את המשך הדיון למועד אחר וזאת בכפוף לכך שהנתבע יפקיד בקופת ביהמ"ש סך של 12,000 ₪ תוך 60 יום מהיום (ימי הפגרה במניין הימים).

בהעדר הפקדת הסכום הנ"ל כאמור, כתב ההגנה שהוגש ע"י הנתבע ימחק וינתן פסק דין בתיק בהתאם לכתב התביעה.

החלטתי כאמור על מנת לאזן בין האינטרסים של הצדדים כאשר האינטרס של הנתבע הוא לדחות את הדיון לזמן ארוך ואילו האינטרס של התובע לסיים את הטיפול בתיק ולזכות בקבלת הכסף שיפסק לו במידה ויפסק.

11. אני קובע את התיק לתזכורת פנימית ליום 31/7/16 על מנת לבדוק אם הסכום הופקד ולתת הוראות על המשך הטיפול בתיק.

המזכירות תמציא העתק מהחלטה זו לצדדים בדואר רשום ותסרוק את המוצגים נ/1-נ/4 בתיק.

ניתנה היום, י"ח אייר תשע"ו, 26 מאי 2016, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: גאזי טרביה
נתבע: חסן אטראד
שופט :
עורכי דין: