ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין דוד אוחיון נגד השר לענייני דתות :

החלטה בתיק בג"ץ 3002/16
בבית המשפט העליון

לפני: כבוד השופט נ' הנדל
כבוד השופט נ' סולברג
כבוד השופט א' שהם

העותרים:
1. דוד אוחיון

2. אסף שלמה שעתל

3. בנימין ריעני

נ ג ד

המשיבים:
1. השר לענייני דתות

2. המועצה המקומית תל מונד

3. ראש מועצת תל מונד

4. הרב שלמה צדוק

5. הרבנות המקומית תל מונד

עתירה למתן צו עשה

בשם העותרים:
עו"ד רענן מרום

בשם המשיב 1:
עו"ד ראובן אידלמן

פסק דין

השופט נעם סולברג:

1. עניינה של העתירה שלפנינו, להורות לשר לענייני דתות לחדש את הרכב המועצה הדתית ביישוב תל מונד, בהתאם לסעיף 6(א) לחוק שירותי הדת היהודיים [נוסח משולב], התשל"א-1971.

2. כפי שעולה מתגובת המשיבים לעתירה, הועברה הסמכות העניינית לדון בעניין נושא העתירה לבית המשפט לעניינים מנהליים. סעיף 5(1) לחוק בתי משפט לעניינים מנהליים, התש"ס-2000 (להלן: החוק), קובע כי בתי המשפט לעניינים מנהליים מוסמכים לדון בעתירות בעניינים המפורטים בתוספת הראשונה לחוק. לאחרונה נכנס לתוקפו צו בתי משפט לעניינים מנהליים (שינוי התוספת הראשונה לחוק), התשע"ו-2016 (להלן: הצו), אשר תיקן את התוספת הראשונה לחוק. במסגרת התיקון, נקבע כי הדיון בעתירה על "החלטה של השר לשירותי דת לפי סעיפים 2 ו-6(א) לחוק שירותי הדת היהודיים [נוסח משולב], התשל"א-1971" מצוי בסמכות בית המשפט לעניינים מנהליים (פרט 4(ג) לתוספת הראשונה בניסוחה המתוקן). במסגרת סמכות זו נכללת גם הסמכות לדון בעתירות שעניינן העדר החלטה כאמור (ראו סעיף 2 לחוק).

3. העתירה דנן הוגשה ביום 11.4.2016; הצו נכנס לתוקפו יומיים לאחר מכן, ביום 13.4.2016. סעיף 12 לצו זה קובע כי "צו זה יחול גם על עתירות שביום התחילה הן תלויות ועומדות, והן יועברו לבית משפט לעניינים מינהליים המוסמך". לנוכח האמור, יועבר הדיון בעתירה לבית המשפט לעניינים מינהליים, שבתחום סמכותו המקומית מצוי היישוב תל מונד.

4. בנסיבות, לא יהיה צו להוצאות.

ניתן היום, ‏כ"א באייר התשע"ו (‏29.5.2016).
מעורבים
תובע: דוד אוחיון
נתבע: השר לענייני דתות
שופט :
עורכי דין: