ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין רבקה הירש נגד עיריית נהריה :

החלטה בתיק ע"א 2455/16

לפני: כבוד הרשם גלעד לובינסקי זיו

המערערות:
1. רבקה הירש

2. יהודית הלפרין

נ ג ד

המשיבות:
1. עיריית נהריה

2. הוועדה המקומית לתכנון ובניה נהריה

בקשה מיום 5.5.2016 לעיון חוזר

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

עיינתי עיין היטב בבקשה שבכותרת, בגדרה עותרות המערערות לעיון חוזר בהחלטתו של כבוד הרשם ג' שני מיום 13.4.2016 בסוגיית העירבון, ואיני רואה להיעתר לה.

הגם שהדבר לא הוברר, מוכן אני להניח לטובת המערערות כי אכן הגישו תצהיר מטעם המערערת 2 בצירוף אסמכתאות עובר למועד מתן ההחלטה מיום 13.4.2016, וכי מסמכים אלה לא נמצאו בתיק בעת מתן ההחלטה מחמת תקלה. ואולם אין בכך כדי לסייע למערערות, וזאת מאחר שגם לאחר עיון במסמכים האמורים, התשתית לעניין מצבה הכלכלי של המערערת 2 רחוקה מלהיות מלאה ועדכנית כנדרש. לעניין זה אציין, בין היתר, כי תדפיס חשבון הבנק אשר צורף מתייחס ליום מסוים, ואינו כולל את התנועות בחשבון במהלך החודשים האחרונים. ממילא לא ניתן ללמוד ממנו על הפעילות הכלכלית בחשבונה של המערערת 2. זאת ועוד: מן התדפיס עולה כי מסגרת האשראי של המערערת 2 עומדת על 30,000 ₪, סכום שאינו נמוך כלל ועיקר, וכי יתרת המסגרת הפנויה למשיכה (16,327.44 ₪) גבוהה מסכום העירבון שנקבע (15,000 ₪). כלומר - על פני הדברים אין מניעה כי המערערת 2 תעשה שימוש במסגרת האשראי העומדת לרשותה לצורך הפקדת העירבון. לכך מצטרפת העובדה שלא צורפו אסמכתאות מספקות לעניין הכנסותיה והוצאותיה של המערערת 2, כמו גם לעניין כספי הירושה וכספי המשכנתא אשר באמצעותם רכשה המערערת 2 את הדירה עבור אימה (סעיף 5 לתצהיר). בנסיבות אלה, גם בתצהיר המשלים מטעם מר צבי הירש אין כדי לשנות.

על רקע האמור, ובשים לב לכך שסכום העירבון שנקבע הינו מתון יחסית לסכומי העירבון הנוהגים בבית משפט זה - לא ראיתי לשנות מן התוצאה אליה הגיע כבוד הרשם ג' שני בהחלטתו מיום 13.4.2016.

אף אין בידי להיעתר לבקשת המערערות לפרוס את הפקדת העירבון על פני עשרה תשלומים. זאת, בשים לב לכלל לפיו יש להפקיד את העירבון בסמוך לאחר הגשת ההליך ולתפיסה המקובלת לפיה אין להטריח את בית המשפט ואת הצד שכנגד בטיפול בהליך כל עוד קיים חשש כי הוא יידחה בשל אי הפקדת עירבון.

הבקשה נדחית איפוא. עם זאת, ניתנת למערערות ארכה להפקדת העירבון כך שהוא יופקד תוך 30 ימים מיום המצאת החלטה זו.

ניתנה היום, ‏ל' בניסן התשע"ו (‏8.5.2016).

גלעד לובינסקי זיו, שופט

ר ש ם


מעורבים
תובע: רבקה הירש
נתבע: עיריית נהריה
שופט :
עורכי דין: