ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מרדכי חדד נגד נעמה בן טל :

החלטה בתיק ע"א 1449/16

לפני: כבוד הרשם גיא שני

המערער:
מרדכי חדד

נ ג ד

המשיבים:
1. נעמה בן טל

2. דרור בן טל

3. עו"ד חנניה לוינגר

בקשה לפטור מהפקדת עירבון

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

לפניי בקשה לפטור מהפקדת עירבון או לחלופין, להפחתתו כך שיעמוד על סך של 10,000 ₪.

מעיון בבקשה עולה כי אין בה כדי לפרוס תשתית עובדתית וראייתית מלאה ומבוססת באשר למצבו הכלכלי של המערער וליכולתו לגייס את סכום העירבון. כך למשל, לא הוצגה תמונה ברורה באשר להכנסותיו של המערער ומקורות מחייתו, והאמירה הכללית בסעיף 3.8 לבקשה, בתוספת המסמך הבודד שצורף כנספח 5, אינם מספקים. בדומה, לא הוצג פירוט מלא בצירוף אסמכתאות לגבי הוצאותיו של המערער ולגבי נכסיו ונכסי משפחתו, ולא ברור כיצד המערער מממן את ייצוגו המשפטי ואת האגרה ששילם בהליך זה ובהליכים נוספים (ראו גם סעיף 3.9. לבקשה). עוד יצוין, כי המערער צירף דף חשבון, אולם מדובר בדף המתייחס ל"חח"ד עיסקי", לתקופה קצרה, שאין ללמוד ממנו הרבה על מצבו הכלכלי של המערער, ולא ברור אם למערער חשבונות נוספים. זאת ועוד: המערער טוען בכלליות כי ילדיו אינם יכולים לסייע לו, אך גם טענה זו אינה זוכה לפירוט ולתיעוד הולמים. לבסוף יצוין, כי המערער מבקש לחלופין להעמיד את העירבון על סך של 10,000 ₪, וזו אינדיקציה נוספת לקיומם של מקורות כספיים.

לאור האמור, אין מקום למתן פטור מהפקדת עירבון, וזאת אף בלי להיזקק לתנאי הנוסף – המצטבר – שעניינו סיכויי ההליך (אך ראו החלטתו של כבוד השופט דנציגר, מיום 28.3.2016, בבקשה "לעיכוב ביצוע").

עם זאת, במכלול הנסיבות מצאתי להפחית במידה מסוימת את העירבון ולהעמידו על סכום זהה לשיעור שכר הטרחה שנפסק בבית המשפט המחוזי, לאמור: 25,000 ₪. סכום זה יופקד תוך 21 ימים, שאם לא כן יירשם ההליך לדחייה.

ניתנה היום, ‏ב' בניסן התשע"ו (‏10.4.2016).

גיא שני, שופט

ר ש ם


מעורבים
תובע: מרדכי חדד
נתבע: נעמה בן טל
שופט :
עורכי דין: