ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין טרי גולן נגד שירות בתי הסוהר :

לפני כבוד הנשיא אברהם טל

העותר
טרי גולן

נגד

המשיב
שירות בתי הסוהר

נוכחים:
העותר ובא כוחו עו"ד לירון טרי
ב"כ המשיב עו"ד לוי

פרוטוקול

ב"כ העותר: חוזר על העתירה.

ב"כ המשיב: מגיש כתב תשובה בצירוף מידעים.
מדובר בעתירה שנקבעה בדחיפות ולאור הרצון להתחשב בבקשת העותר שהיא מובנת, על אף היותו עצור, שוחחתי עם קצין העתירות והצעתי לו לקיים את טקס ברית המילה בין כתלי שב"ס. חברי הודיע לי שהם מתנגדים לכך.

ב"כ העותר: עיינתי בכתב התשובה. מסכים להגשת המידעים.
אני אחיו של העותר. לאחר השיחה עם חברי פניתי לאמי ושאלתי אותה אם היא תוכל לעמוד בכך ואמי פרצה בבכי. בעתירה הקודמת נמנע מהעותר לצאת לחתונה של אחינו הקטן, בגלל אותם המידעים.
בית המשפט בחן את המידעים בחודש פברואר 2015 וציין שהערכת המהימנות של המידעים אינה גבוהה וציין שאמנם אין להקל בהם ראש אבל אין בהם כדי למנוע ממנו יציאה לחופשה מיוחדת.
אני מבקש לראות בעותר כשפוט ולא כעצור משום שכפי שצורף בנספח 1 לכתב העתירה, הוא הודה. גזר דינו אמור להינתן בחודש יוני 2016, בגלל רצונו של העותר להמשיך את הליך הטיפול בבית המעצר. הנאשמים הנוספים נשפטו ודינם נגזר. לעותר היה חשוב להשלים את ההליך הטיפולי בבית המעצר.
כבוד השופטת אהד בעתירה קודמת ביססה, בין היתר, את ההחלטה שדוחה את העתירה על כך שהאירוע מתקיים באולם אירועים. במקרה שלנו, האירוע אמור להתקיים בבית כנסת בנוכחות בני המשפחה, במושב שאין לעותר קשר משפחתי אליו ואף אחד לא יודע היכן האירוע מתקיים. לא מדובר במקום שניתן לשייך את העותר אליו כמו בית מגורים של בני המשפחה או אולם אירועים.
העותר יצא לחופשה מיוחדת קודמת, בפברואר 2015, וחזר בשלום. בית המשפט קבע שהמשיבים יקבעו את תנאי השחרור. העתירה הוגשה ביום רביעי ורק ביום חמישי בצהריים נמסרו לעותר טלפונית תנאי השחרור. העותר בסופו של דבר יצא לחופשה.


החלטה

העותר עצור עד תום ההליכים בקשר לעבירות רכוש ובחודש יוני 2016 אמור להיגזר דינו בהתאם להסדר טיעון המפורט בסעיף 1 לעתירה והוא מבקש לצאת לחופשה חריגה על מנת להשתתף בברית המילה של בנו שאמורה להתקיים בבית כנסת במושב זיתן ביום 27.3.16 בשעות הצהריים.

המשיב מתנגד ליציאת העותר לחופשה המיוחדת וסומך התנגדותו על מידעים חסויים שהוצגו בפניי, ואשר הוצגו גם בדיונים בבקשות קודמות של העותר לצאת לחופשות חריגות, כאשר לאחת מהן הוא יצא בחודש פברואר 2015.

עיון במידעים החסויים מעלה כי אחד מהם, המעלה על פי תוכנו חשש לשלום העותר, אינו מהזמן האחרון והשני, סמוך יותר למועד הדיון היום, עניינו התנהגות שלילית של העותר.
עיון במידעים החסויים מעלה גם כי דרגת המהימנות של כל אחד מהם איננה גבוהה וחלוף הזמן מאז המידע הראשון שמעלה חשש לשלום העותר יש בו כדי לגרום למתן אפשרות לעותר לצאת לחופשה החריגה בתנאים שייקבעו על ידי המשיב ו/או משטרת ישראל.

לאור כל האמור לעיל, אני מקבל את העתירה ומורה למשיב להוציא את העותר לחופשה חריגה על מנת שישתתף בברית המילה של בנו שתתקיים ביום 27.3.16 בשעות הצהריים בבית כנסת במושב זיתן בתנאים שייקבעו על ידי המשיב ו/או משטרת ישראל ואשר יודעו למשיב לא יאוחר ממחר בשעה 11:00.
ניתנה והודעה היום, י"ג אדר ב' תשע"ו, 23 מרץ 2016, במעמד ב"כ הצדדים והעותר.

אברהם טל, שופט
נשיא


מעורבים
תובע: טרי גולן
נתבע: שירות בתי הסוהר
שופט :
עורכי דין: