ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין חליל חדאד נגד שירות בתי הסוהר :

לפני כבוד הנשיא אברהם טל

העותר
חליל חדאד

נגד

המשיב
שירות בתי הסוהר

נוכחים:
העותר ובא כוחו עו"ד מחמוד נעאמנה
ב"כ המשיב עו"ד אוהד בוזי

פרוטוקול

ב"כ העותר: חוזר על העתירה.

ב"כ המשיב: מגיש כתב תשובה.

ב"כ העותר: עיינתי בכתב התשובה.
לגבי השיקום - העותר יפנה למשיבים בזמן הנכון ובמידה והבקשה שלו תידחה והוא יצטרך לעמוד בתנאים, אנו נפנה לבית המשפט.
לגבי תנאי החופשה - לחופשה אחרונה יצא העותר בספטמבר ואז טענו שיש מידע על התבטאות ולא התנהגות שלילית או חריגה. אז הגשנו עתירה ובית המשפט קיבל את העתירה והורה להחזיר את העותר לסבב חופשות שכן לא מדובר בהתבטאות שמצריכה שלילת חופשות.
העותר יצא לחופשות בתנאי מעצר בית עם ערב אחד. מאז חידוש החופשות העותר יצא לשתי חופשות, חזר בזמן ומילא אחר התנאים.
בחופשה האחרונה העותר יצא לחתונה של אחיו. מדובר באסיר חיובי שעבר הליך טיפולי.

ב"כ המשיב: כיבדנו את החלטת בית המשפט והעותר הוחזר לסבב חופשות. כיבדנו גם את הרכיב השני בהחלטה, בניגוד למידע שעמד בפני בית המשפט כאשר קיבל את ההחלטה. אני מציע שהעותר ימתין עוד כמה חופשות. לפי פקנ"צ, מדובר בחצי שנה.
העותר עבר לכלא הדרים ושם הוא אסיר עבודה.

העותר: אני יצאתי לחופשה בחודש ינואר, בחודש פברואר ובחודש מרץ. החופשה הבאה שלי אמורה להיות בחודש מאי. יצאתי ליותר מ-30 חופשות.


החלטה

העותר מרצה 20 שנות מאסר בגין הריגה, עבירות תעבורה, עבירות סמים ועבירות אחרות ובעתירה בכתב ביקש לחזור לאגף השיקום ולתנאי החופשות אליהן יצא לפני שהופסקו בחודש ספטמבר 2015 בעקבות מידע על התבטאות שלילית מצידו.

בפתח הדיון בפניי חזר בו העותר מהעתירה ככל שהיא נוגעת לבקשתו לחזור לאגף השיקום והוא יעלה אותה, במידת הצורך, לאחר שיגיש בקשה חדשה במקום מאסרו החדש של העותר בכלא רימונים.

באשר להחזרת העותר לתנאי חופשותיו לפני שהופסקו, טוען ב"כ העותר כי החופשות הופסקו בעקבות מידע שבית המשפט מצא אותו כמי שאינו מצדיק את הפסקת החופשות והורה על החזרת העותר לסבב חופשות.

גם אם כך הם פני הדברים, החלטת המשיב שלא להחזיר את העותר לאותם תנאי חופשה שבהם יצא לפני שהופסקו חופשותיו היא החלטה סבירה אך נראה לי כי יש מקום לקצר את משך התקופה שבה ייצא העותר לחופשות בתנאים החדשים שנקבעו לאחר חידושם.

לאור כל האמור לעיל, אני מקבל את העתירה בחלקה ומורה למשיב להוציא את העותר לחופשות באותם תנאים שבהם יצא לפני שהופסקו חופשותיו לאחר שהעותר ייצא ל-4 חופשות בסך הכל לאחר חידוש חופשותיו.

בכפוף לאמור לעיל, אני דוחה את העתירה.

ניתנה והודעה היום, י"ג אדר ב' תשע"ו, 23 מרץ 2016, במעמד ב"כ הצדדים והעותר.

אברהם טל, שופט
נשיא


מעורבים
תובע: חליל חדאד
נתבע: שירות בתי הסוהר
שופט :
עורכי דין: