ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מחמד שוויקי נגד שירות בתי הסוהר :

לפני כבוד הנשיא אברהם טל

העותר
מחמד שוויקי

נגד

המשיב
שירות בתי הסוהר

נוכחים:
העותר ובא כוחו עו"ד מחמוד נעאמנה
ב"כ המשיב עו"ד אוהד בוזי

פרוטוקול

ב"כ העותר: חוזר על העתירה.

ב"כ המשיב: מגיש כתב תשובה בצירוף מידעים.

ב"כ העותר: עיינתי בכתב התשובה. מסכים להגשת המידעים.
העותר מרצה 40 חודשי מאסר, סיים 24 חודשים, מאסר ראשון, בחור צעיר, אין דו"חות משמעת, אין תיקים, מורה בחינוך, תומך 14 חודשים, עבר כברת דרך של טיפולים שונים כמו שליטה בכעסים, שיחות פרטניות, סדנאות, נמצא באגף השיקום 5-6 חודשים.
הדיחו אותו מהשיקום כי הוא חזר מהעבודה עם סיגריות. הוא לא הסתיר ולא הסליק. איך שהוא נכנס לבידוק, הוא אמר שיש לו סיגריות שהוא קיבל מעובד אחר באותו מקום עבודה. הוא לא ידע שזה אסור. מדובר באדם שעבד איתו באותו מקום עבודה, שהוא לא אסיר אלא אזרח. העותר לא ניסה להסתיר את זה.
הגשנו את העתירה על כך שהדיחו אותו מהשיקום. שב"ס יבחן את העניין ואם לא יחזירו אותו לשיקום, אני נגיש עתירה חדשה.
עברו כמעט חודשיים מאז המקרה. יש הבדל בין המקרים. הוא נכנס בחזרה ואמר שיש לו סיגריות שהוא קיבל מעובד במקום העבודה.
אני מבקש להחזיר את העותר לסבב חופשות. באשר לשיקום, נחכה עד לחודש יוני.


החלטה

העותר מרצה 40 חודשי מאסר בגין שוד מזוין והוא מבקש להחזירו לאגף השיקום ולסבב חופשות לאחר שהודח מאגף השיקום בעקבות הברחת סיגריות וחופשותיו הופסקו מטעם זה.

במהלך הדיון בפניי חזר בו ב"כ העותר מעתירתו להחזיר את העותר כבר עכשיו לאגף השיקום והסכים שהחזרתו תיבחן במהלך חודש מאי 2016.

ב"כ העותר מבקש להחזיר את העותר לסבב חופשות כבר היום מאחר ולא מדובר בהתנהגות שלילית ברמה גבוהה שכן מותר לאסירים להחזיק סיגריות במקום מאסרם והעותר קיבל את הסיגריות מאזרח שעבד באותו מקום עבודה שבו עבד העותר במסגרת שהותו באגף השיקום.

אינני מקל ראש בהתנהגותו של העותר שגרמה להפסקת חופשותיו ולהרחקתו מאגף השיקום, אך נראה לי כי על מנת שהמשיב יוכל לשקול את החזרת העותר לאגף השיקום על סמך כל הנתונים הרלוונטיים, מן הראוי להחזיר את העותר לסבב חופשות כבר בחודש אפריל 2016 אלא אם תהיה מניעה שלא ידועה למשיב ו/או למשטרת ישראל היום.

ניתנה והודעה היום, י"ג אדר ב' תשע"ו, 23 מרץ 2016, במעמד ב"כ הצדדים והעותר.

אברהם טל, שופט
נשיא


מעורבים
תובע: מחמד שוויקי
נתבע: שירות בתי הסוהר
שופט :
עורכי דין: