ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין וניקו נטרשוילי נגד שירות בתי הסוהר :

לפני כבוד הנשיא אברהם טל

העותר
וניקו נטרשוילי

נגד

המשיב
שירות בתי הסוהר

נוכחים:
העותר
ב"כ המשיב עו"ד אוהד בוזי

פרוטוקול

העותר: חוזר על העתירה.

ב"כ המשיב: מגיש כתב תשובה.

העותר: עיינתי בכתב התשובה.
אני מוגבל באזור המגורים בזמן החופשה.

ב"כ המשיב: אסיר לא יכול להציג לכל חופשה כתובת אחרת. האסיר יכול לשנות כתובת כל חצי שנה. בכל החופשות האחרונות ביקש העותר כתובת בפתח תקווה. אם העותר רוצה לשנות את הכתובת, יגיש בקשה לשינוי הכתובת והיא תיבחן. תשובת המשטרה היא שאין הרחקה של העותר מאזור מסוים.

העותר: אמי במצב קריטי. היא יצאה מבית החולים במצב קשה. היום היא נמצאת אצל אחותה בחולון. אני נמצא ברוב החופשות בפתח תקווה.
אני ביקשתי גם שינוי תנאי החופשה. העו"סית אמרה לי שאחליף קטגוריה לפני השיקום. אני במשך 8-9 לא ביקשתי תשובה בעניין שינוי הקטגוריה.
אני אמור לעלות לשיקום עוד חצי שנה.

ב"כ המשיב: לפי פקודת השיקום, גם אסירים בקטגוריה ב1 יכולים להיות באגף שיקום.


החלטה

העותר מרצה 32 שנות מאסר עולם קצוב בגין רצח והוא מבקש להקל בתנאי חופשותיו במובן זה שלא יצטרך לבקש להיות במקום מגורים מסוים במהלך חופשותיו ושמעצר הבית הלילי שבו הוא אמור להיות יתחיל בשעה 22:00 ולא בשעה 20:00.
המשיב טוען בכתב התשובה כי העותר לא מוגבל לאזור מגורים מסוים אך הוא צריך להודיע על מקום מגוריו בזמן חופשה בטרם יציאתו לחופשה והמשיב ישקול את בקשתו.

העותר ציין כי אמו שוחררה מאשפוז בבית חולים והיום היא נמצאת אצל אחותה בחולון ולא בפתח תקווה, שם מבלה העותר את חופשותיו.

העותר יגיש במועד מתאים לקראת חופשתו הקרובה בקשה להיות במהלך החופשה בבית אחות אמו בחולון על מנת שיוכל להיות במחיצת אמו וחזקה על המשיב שישקול בחיוב בקשה זו.

המשיב מתנגד לקיצור משך מעצר הלילה שבו אמור העותר להיות משעה 20:00 עד שעה 06:00 וסומך התנגדותו על יתרת מאסרו הארוכה של העותר.
עמדת המשיב מקובלת עלי שכן מדובר במי שיתרת המאסר שעליו לרצות היא ארוכה יחסית ורשמתי בפניי דברי ב"כ המשיב שאין בעובדה שהעותר מוגדר בקטגוריה ב1 כדי למנוע את שילובו באגף השיקום בכפוף לכך שיעמוד ביתר הדרישות הנחוצות לשילובו של העותר באגף זה.

בכפוף לאמור לעיל, אני דוחה את העתירה.

ניתנה והודעה היום, י"ג אדר ב' תשע"ו, 23 מרץ 2016, במעמד ב"כ המשיב והעותר.

אברהם טל, נשיא


מעורבים
תובע: וניקו נטרשוילי
נתבע: שירות בתי הסוהר
שופט :
עורכי דין: