ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין באביי אווקה נגד מדינת ישראל :

לפני כבוד ה שופטת דנה מרשק מרום
העורר
באביי אווקה (עציר)

נגד

המשיבה
מדינת ישראל


נוכחים:

ב"כ העורר עו"ד שלומי בר מהסנגוריה הציבורית
ב"כ המשיבה עו"ד יניב ארקוס
העורר התייצב

בית משפט קמא לא קיבל את גישת הסנגור כי קיימת בעניינו עילת מעצר "מוחלשת" שכן, המדובר, במי שזו הפעם השנייה שהוא נוהג בשכרות ובעבר אף גרם לתאונת דרכים.

פרוטוקול

ב"כ העורר:
מתנצל על האיחור. חוזר על הודעת הערר. שוחחתי עם שירות המבחן שציין שתתבקש דחייה של שבועיים נוספים בעניינו של העורר. בעמ"ת 2010-08-14, רויטל טקיה נ' מדינת ישראל, עוררת חצופה בצורה בלתי רגילה לכאורה התייצבה בבית המשפט כאשר היא עוררת על כך שנקבע שהיא תשהה במעצר לילי בלבד אחרי שנהגה בשכרות בזמן שניתן לה עיכוב ביצוע על תיק קודם של נהיגה תחת השפעת אלכוהול. בית המשפט המחוזי, כבוד השופטת רג'יניאנו ביטלה את המעצר הלילי ואמרה למה לא די בפסילת רישיון הנהיגה. היה באוויר לשחרר אותו למעצר בית לילי, אבל מכיוון שלא ניתנה הסכמה אז הוחלט מעצר בית מלא. חודש מלא הוא יהיה במעצר בית. מעצר הבית הוא לא עונש. יש לי לקוח שלא יוצא לעבודה, עוד רגע החיים שלו מתפרקים לו בידיים ואני לא יכול להגיד לו לחכות חודש. אני מבקש לאפשר לו לצאת בשעות היום לעבודה.


החלטה

אינני נדרשת לתשובת המדינה.

מונח לפניי ערר על החלטת ביניים של בית משפט לתעבורה בפתח תקווה (כבוד השופטת אוסטפלד נאוי) מיום 17/03/16 ולפיה הורה בית משפט קמא על קבלת תסקיר בעניינו של העורר.

בית משפט קמא לא קיבל את גישת הסנגור כי קיימת בעניינו עילת מעצר "מוחלשת" שכן, המדובר, במי שזו הפעם השנייה שהוא נוהג בשכרות ובעבר אף גרם לתאונת דרכים.

כאמור, המדובר בעורר שהוא משוחרר כבר בתנאים. הסנגור עתר להסתפק בהמשך שחרור בתנאים כספיים בלבד ופסילה עד לתום ההליכים. בית משפט קמא לא שלל אף לא אחת מעתירות הצדדים אלא, כאמור, סבר שיש מקום ליתן החלטת ביניים וקבע שבטרם הכרעה סופית, יש מקום לקבל תמונה רחבה יותר הן על נסיבות חייו של העורר, הן על מסוכנותו והדרך לאיינה. אשר על כן, הפנה בית משפט קמא את עניינו של העורר לשירות המבחן לצורך קבלת תסקיר מעצר ונקבע דיון לעוד שלושה ימים – ליום 30/03/16.

מעבר לעובדה שמדובר בהחלטת ביניים שלגישתי לא ראוי היה לערור עליה, כשהדיון קבוע לעוד שלושה ימים בלבד, הרי שאני מוצאת לנכון לדחות את הערר גם לגופו של עניין. לא נפלה כל שגגה בהחלטת בית משפט קמא אשר ראה לנכון, במכלול הנסיבות, לרבות העבריינות התנועה החוזרת בנסיבות דומות, לקבל תסקיר על מנת שמלוא הנתונים יהיו לפניו.

אשר על כן, לאור כל האמור לעיל, הערר נדחה בזאת.
#4#>

ניתנה והודעה היום י"ז אדר ב' תשע"ו, 27/03/2016 במעמד הנוכחים.

דנה מרשק מרום , שופטת


מעורבים
תובע: באביי אווקה
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: