ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין רפאל וקנין נגד שירות בתי הסוהר :

לפני כבוד הנשיא אברהם טל

העותר
רפאל וקנין

נגד

המשיב
שירות בתי הסוהר

נוכחים:
העותר
ב"כ המשיב עו"ד אוהד בוזי

פרוטוקול

העותר: חוזר על העתירה.

ב"כ המשיב: מגיש כתב תשובה.

העותר: עיינתי בכתב התשובה.
יש עונש מאסר על מכירת מוצרים פגי תוקף. מתוך 20 מוצרים, 10 מוצרים פגי תוקף. נשפטתי ונקנסתי בגלל שרציתי להחזיר את המוצרים לקנטינה. לא הגשתי ערעור על השפיטה.
לא מאפשרים לי להחזיר את הדברים. גם כאשר אני מגיע לקנטינה, צועקים עלי ומשפילים אותי כדי להחזיר את הדברים. הם לא מחליפים את הדברים, אם בכלל. המוצרים הם לא מוצרים של חברות מוכרות. לא מדובר במוצרים איכותיים. אני משלם מחיר מלא על מוצרים פגי תוקף. אני מבקש פיצוי כספי. המוצרים יקרים משמעותית.

ב"כ המשיב: הנושא נמצא בבדיקה של קצין עתירות אסירים. העותר פנה בבקשה בעניין המוצרים פגי התוקף.

העותר: לא החליפו לי את הכל. אם אני קונה מוצרים, אני מגלה שהם לא בתוקף. אני לא יכול לבדוק את התוקף באותו רגע בגלל שיש תור ארוך.
אני מבקש פטור מתשלום אגרה.
הם מנצלים את המונופול שלהם בקנטינה למכור מה שהם רוצים. הם מוכרים מוצרים פגי תוקף.

ב"כ המשיב: אני מתנגד למתן פטור מאגרה לעותר.


החלטה

העותר מרצה 30 חודשי מאסר בגין עבירות רכוש והוא מלין על מכירת מוצרים פגי תוקף בקנטינה, לאחר שקיבל דו"ח משמעת ונידון לקנס בגין הערות שהעיר בעניין זה.
כמו כן מלין העותר על יוקר המחירים של מוצרים הנמכרים בקנטינה.

המשיב טוען, באמצעות קצין התמיכה הלוגיסטי, כי לעותר בוצעה החלפה למוצר שטען כי פג תוקפו, בביקורות שנעשו בקנטינה לא נמצאו מוצרים פגי תוקף והקצין חידד בפני האחראית הצבת שלט המבקש מהאסירים לבדוק את תוקף המוצרים לפני קנייתם.

באשר ליוקר המחירים בקנטינה, טוען קצין הלוגיסטיקה כי החברה שמוכרת את המוצרים זכתה במכרז שנערך בעקבות סקר מחירים שתוצאותיו הוצגו בפניי.

עמדת המשיב בכל הקשור למחירי המצרכים בקנטינה מקובלת עלי שכן גם אם בשוק החופשי נמכרים מוצרים במחירים זולים יותר, הרי מאגר המוצרים שנמכר בקנטינה בעקבות זכיית החברה במכרז מצדיקה את המחירים ואין מקום להשוות בין מחיר כל מוצר בודד שנמכר בקנטינה לבין מחירו בשוק החופשי.

באשר למכירת מוצגים פגי תוקף בקנטינה, העותר מודה בכך שחלק מהמוצרים פגי התוקף שקנה הוחלפו לו ובאם נגרם לו נזק כספי כתוצאה מאי החלפתם של מוצרים אחרים, יוכל להגיש תביעה מתאימה.

עמדת קצין הלוגיסטיקה בכל הקשור להצבת שלט המבקש מהאסירים לבדוק את תוקף המוצרים לפני השלמת קנייתם איננה מקובלת עלי לאור הזמן הקצר המוקצב לאסירים לקנות מוצרים בקנטינה וטוב תעשה האחראית אם מידי יום או בתקופה ארוכה מעט יותר תבדוק את תוקף המוצרים, ולו בצורה מדגמית.

לאור כל האמור לעיל, אני דוחה את העתירה.

אני פוטר את העותר מתשלום אגרה.


ניתנה והודעה היום, י"ג אדר ב' תשע"ו, 23 מרץ 2016, במעמד ב"כ המשיב והעותר.

אברהם טל , נשיא


מעורבים
תובע: רפאל וקנין
נתבע: שירות בתי הסוהר
שופט :
עורכי דין: