ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין חליל אדהאם נגד שירות בתי הסוהר :

לפני כבוד הנשיא אברהם טל

העותר
חליל אדהאם

נגד

המשיב
שירות בתי הסוהר

נוכחים:
העותר ובאת כוחו עו"ד אריאלה גואטה
ב"כ המשיב עו"ד אוהד בוזי

פרוטוקול

ב"כ העותר: חוזרת על העתירה.

ב"כ המשיב: מגיש כתב תשובה.

ב"כ העותר: עיינתי בכתב התשובה.
אנו נמצאים כמעט בהמשך של דיון בעתירה שנדונה בפני בית המשפט ביום 1.7.15, עת"א 45308-03-15, שם עתרנו להוצאת העותר לחופשות ולשילובו בטיפול. בית המשפט אמנם דחה את בקשתנו לשילובו בסבב חופשות אבל קבע שגורמי הטיפול ימשיכו לתת לעותר את הטיפול לו הוא זקוק. אנו נמצאים כמעט שנה לאחר ההחלטה, כאשר העותר מאז לא שולב בשום טיפול.
בהתייחסות של העובדת הסוציאלית כתוב שהם יבחנו את העברתו לחרמון לקבוצה אחרת ביולי 2016, כאשר הם טוענים שרק כעת הוא שב וביקש להשתלב בטיפול וזה לא נכון. נעשה ניסיון אחד להעביר אותו לרימונים טרם הדיון האחרון וזה לא צלח.
אי אפשר לומר מצד אחד שהוא לא יכול להתקדם לחופשות או לתוכנית שיקום של רש"א כי הוא לא ממשיך בטיפול ומצד שני לא לתת לו את האפשרות להשתלב בטיפול הזה.
העותר לא מקבל שיחות פרטניות עם העו"ס כבר חצי שנה. העותר למעלה משנה ללא כל טיפול.

החלטה

העותר מרצה 10 שנות מאסר בגין הריגה ועבירות אלימות והוא מבקש להשתלב בהליך טיפולי, כפי שהחליט בית המשפט בעתירה קודמת שהגיש.

המשיב מתנגד לעת הזו לשילובו של העותר בהליך טיפולי וטוען כי נעשו ניסיונות לשלב את העותר בהליכים טיפוליים, כאשר ניסיון אחד לא הצליח בשל מידע מודיעיני שהתקבל לגבי העותר וניסיון שני לא הצליח בגלל שקורבן העבירה לא התאים למחלקת "בית התקווה" בבית סוהר חרמון שם נעשה ניסיון לשלב אותו.
על פי עמדת גורמי הטיפול שצורפה לכתב התשובה, תיבחן אפשרות לשלב את העותר במחלקת "שינוי" בבית סוהר חרמון, שלה הוא נמצא מתאים מבחינת יתרת מאסר, במהלך חודש יולי 2016.

רשמתי בפניי את הצהרת גורמי הטיפול באשר לשילובו הצפוי של העותר במחלקת "שינוי" וכן יתייחסו גורמי הטיפול להיות העותר במשך שנה ללא טיפול ולבקשתו, עד לשילובו בהליך טיפולי, לשוחח עם העו"ס שיחות פרטניות.

בכפוף לאמור לעיל, אני דוחה את העתירה.

ניתנה והודעה היום, י"ג אדר ב' תשע"ו, 23 מרץ 2016, במעמד ב"כ הצדדים והעותר.

אברהם טל , נשיא


מעורבים
תובע: חליל אדהאם
נתבע: שירות בתי הסוהר
שופט :
עורכי דין: