ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד שניהם ע"י ב"כ עו"ד איל אביטל :

בפני כבוד השופט איתי ברסלר-גונן, סגן נשיאה

המאשימה
מדינת ישראל
ע"י ב"כ עוה"ד שירה רוג והדס הוס ט ודרוס

נגד

הנאשמים
.1 שאדי אבו גודה – בעצמו
.2 סלימאן אבו גודה – בעצמו
שניהם ע"י ב"כ עו"ד איל אביטל

פרוטוקול

ב"כ המאשימה טוענת לעונש:
אין רישום פלילי לשני הנאשמים.
הוגש תסקיר בעניינו של הנאשם 2.
הגענו להסדר לאור קשיים ראייתיים, הנאשמים נעדרי עבר פלילי, כתב האישום תוקן באופן משמעותי. ההסדר סביר ונבקש מבית המשפט לאמצו.

ב"כ הנאשמים טוען לעונש:
אבקש מבית המשפט לכבד את ההסדר שהוא סביר בנסיבות העניין. כתב האישום תוקן באופן משמעותי. מדובר בנאשמים צעירים נעדרי עבר פלילי שזו הסתבכותם הראשונה. יש לשים לב כי המדינה הגיעה להסדר בשל קשיים ראייתיים.
בדיון הקודם הצגנו לבית המשפט ולמדינה מסמכים לפיהם המתלוננים פוצו במסגרת סולחה. אני מבקש לקזז את הקנסות מהפיקדון.

הנאשם 1:
אין לי מה להוסיף.

הנאשם 2:
אין לי מה להוסיף.


גזר דין
הנאשמים הורשעו, על פי הודאתם בעבירה של תקיפה בנסיבות מחמירות הגורמת חבלה של ממש, לפי סעיפים 380 + 382(א) בחוק העונשין, תשל"ז – 1977.
ברקע האירועים סכסוך עסקי שמקורו בתחרות בין שני מפעלי בוץ, האחד שייך למתלוננים והאחד שייך לאביהם של הנאשמים. ביום 4.6.2015 חסם הנאשם 1 באמצעות משאיתו את רכבם של המתלוננים, ירד מהמשאית לעברם. התפתחה קטטה במסגרתה פצע הנאשם 1 את אחד המתלוננים עם חפץ חד בגופו העליון ואילו הנאשם 2 פצע את אותו מתלונן באמצעות סכין בחזהו. לאחר מכן תקפו גם את המתלונן האחר וגרמו גם לו לפצעים.
הצדדים הגיעו להסדר טיעון לאחר הליך של דיון מקדמי ועתרו במשותף להסתפק בעונש של 6 חודשי מאסר, שיכול וירוצו בעבודות שירות, לצד קנס מוסכם ומאסר מותנה.
הנאשם 1 כבן 23 וחצי, אין לו עבר פלילי.
הנאשם 2 כבן 20 וחצי, גם לו אין עבר פלילי.
הוגש תסקיר לעונש בעניינו של הנאשם 2, בשל גילו הצעיר.
על מנת שלא לפגוע בפרטיות, לא אפרט את כולו, אולם אציין כי צוין שנערכה סולחה וכי הסכסוך נסגר. אציין עוד כי הנאשם 2 נמצא כמי שחסרות לו מערכות תמיכה והוא עסוק בהישרדות כלכלית ויש גורם סיכון, אולם על רקע קיומה של סולחה, מדובר בסיכון שהוא "מיוצב".
שירות המבחן ממליץ על עונש של 6 חודשי עבודות שירות (כפי הסדר הטיעון).
מדובר באירוע חמור שבנקל יכל להסתיים אחרת והפסיקה ובתי המשפט שמו חובה לעצמם לנהוג יד קשה באלימות ברף גבוה שכזה. מנגד יש להביא בחשבון את נטילת האחריות, על אף הקשיים הראייתיים שהיו, כפי שמצאו ביטויים בדיון המקדמי. יש להביא בחשבון את קיומה של הסולחה ואת הפיצוי שפוצו המתלוננים במסגרת אותה סולחה.
מטעמים אלו ועף אף שההסדר מקל עם הנאשמים, אני סבור שיש לקיימו. האיזון יבוצע באמצעות ענישה צופה פני העתיד.
התקבלה חוות דעת חיובית של הממונה על עבודות השירות.

נוכח האמור, אני דן את הנאשמים לעונשים הבאים:
לנאשם 1
6 חודשי מאסר בפועל, אשר ירוצו בדרך של עבודות שירות ב מועצה מקומית כסיפה, במשך חמישה ימים בשבוע, 8.5 שעות ביום או לפי קביעה אחרת של הממונה על עבודות השירות.
הנאשם יתייצב לריצוי עונשו ביום 1.6.2016 בשעה 08:00 במשרדי הממונה על עבודות השירות במפקדת מחוז דרום של שב"ס ליד כלא באר-שבע.
אני מזהיר את הנאשם שעליו לנהוג בהתאם לכללים ולתנאים שתקבע הממונה על עבודות השירות ושאם לא יעשה כן יכול ויופסקו עבודות השירות והוא יידרש לרצות את יתרת עונשו בכלא.
10 חודשי מאסר על תנאי, לתקופה של שלוש שנים מהיום שלא יעבור עבירת אלימות מסוג פשע.
6 חודשי מאסר על תנאי, לתקופה של שלוש שנים בהתאם לסעיף 52(ג) בחוק העונשין תשל"ז – 1977 שלא יעבור עבירת אלימות מסוג עוון , לרבות איומים.
קנס כספי בסך 5,000 ₪ או 100 ימי מאסר תמורתו. הקנס ישולם , לבקשת הנאשם, ב דרך של קיזוז שיבוצע מהפיקדון בתיק מ.ת. 19495-06-15 וזאת ביום 15.1.2017. ככל שיחולט הפיקדון עד למועד זה, יידרש הנאשם לשלם את הקנס כולו במועד זה, שאם לא כן יתווספו תוספות פיגור כחוק, וזאת מעבר לזכותה של המאשימה לבקש הפעלת מאסר חלף הקנס.

לנאשם 2
6 חודשי מאסר בפועל, אשר ירוצו בדרך של עבודות שירות בבית החייל בב"ש, במשך חמישה ימים בשבוע, 8.5 שעות ביום או לפי קביעה אחרת של הממונה על עבודות השירות.
הנאשם יתייצב לריצוי עונשו ביום 8.6.2016 בשעה 08:00 במשרדי הממונה על עבודות השירות במפקדת מחוז דרום של שב"ס ליד כלא באר-שבע.
אני מזהיר את הנאשם שעליו לנהוג בהתאם לכללים ולתנאים שתקבע הממונה על עבודות השירות ושאם לא יעשה כן יכול ויופסקו עבודות השירות והוא יידרש לרצות את יתרת עונשו בכלא.
10 חודשי מאסר על תנאי, לתקופה של שלוש שנים מהיום שלא יעבור עבירת אלימות מסוג פשע.
6 חודשי מאסר על תנאי, לתקופה של שלוש שנים בהתאם לסעיף 52(ג) בחוק העונשין תשל"ז – 1977 שלא יעבור עבירת אלימות מסוג עוון, לרבות איומים.
קנס כספי בסך 5,000 ₪ או 100 ימי מאסר תמורתו. הקנס ישולם, לבקשת הנאשם, בדרך של קיזוז שיבוצע מהפיקדון בתיק מ.ת. 19495-06-15 וזאת ביום 15.1.2017. ככל שיחולט הפיקדון עד למועד זה, יידרש הנאשם לשלם את הקנס כולו במועד זה, שאם לא כן יתווספו תוספות פיגור כחוק, וזאת מעבר לזכותה של המאשימה לבקש הפעלת מאסר חלף הקנס.

זכות ערעור בתוך 45 יום לבית המשפט המחוזי.

ניתנה והודעה היום ה' אדר ב' תשע"ו, 15/03/2016 במעמד הנוכחים.

איתי ברסלר-גונן , סגן נשיאה

הוקלד על ידי עינת חייט


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: שניהם ע"י ב"כ עו"ד איל אביטל
שופט :
עורכי דין: