ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין תומר ביטון נגד מדינת ישראל :

בפני כבוד השופטת הבכירה , נגה אהד
המערער
תומר ביטון

נגד

המשיבה
מדינת ישראל


נוכחים:

המערער וב"כ עו"ד אשר אוכמן
ב"כ המשיבה – עו"ד טל פילברג

פרוטוקול

ב"כ המערער:
הגיעה חוו"ד המדברת בעד עצמה.

ב"כ המשיבה:
אם אפשר היה לקבל חוו"ד נוספת של רופא אחר, אני מבקשת לדחות.


פסק דין

ביום 20.3.16 נכתב פסק דין. בשולי פסק הדין הורה ביהמ"ש על מאסר בעבודות שירות לתקופה של 6 חודשים כפוף לקבלת חוו"ד הממונה.

היום הגיעה חוו"ד הממונה לפיה נזקק הממונה/רופא מטעם שב"ס לאישור נוסף מפסיכיאטר שיוכל להמליץ על עבודת המערער בלא שיסכן את עצמו או את זולתו, במקרה הזה אפשר יהיה לשקול מחדש המלצה לביצוע עבודות שירות.

מסתבר כי הרופא שהכיר את המערער, אשר הוא היה הראשון שנתן מרשם לתרופות פסיכיאטריות למערער בעקבות המצב – התאבדות אשתו לאחר מתן גזר הדין בביהמ"ש, פרש לגמלאות.

בנסיבות בהן היום הוא מועד הדיון האחרון שלי טרם יציאתי לחופשת פרישה, לא ניתן לדחות דיון זה בחודשים נוספים, ולאור ידיעתי את העובדות בתיק על בוריין, אני מורה כי כל שנאמר בפסק הדין מיום 20.3.16, עמ' 8, עד שורה 27 באמצע, יישאר בעינו ולאחר המילים "נסיבות החיים הקשות שהונחתו עליהם..." יבוא:
"בנסיבות שבהן הגיעה היום חוו"ד הממונה כאמור בריישא לפסק הדין, אני מוצאת להתערב בעונש ומעמידה את כל תקופת המאסר בפועל שנגזרה על המערער למאסר על תנאי לשנתיים ימים. יתר רכיבי גזר הדין בעינם" וזאת לאור המצב בתיק זה כפי שתואר בעמ' 9, שו' 1 – 6 ולאור העובדה כי ילדיו של המערער לא חטאו במאומה והם הראשונים שיתנו את המחיר על ריצוי עונש בתיק זה, אם והיה נשלח המערער למאסר בפועל.

ניתנה והודעה היום י"ג אדר ב' תשע"ו, 23/03/2016 במעמד הנוכחים.

נגה אהד , שופטת בכירה


מעורבים
תובע: תומר ביטון
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: