ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אלאסד שיהאבאלדין נגד מדינת ישראל :

החלטה בתיק ע"פ 7488/14 בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט לערעורים פליליים

לפני: כבוד השופט י' דנציגר

כבוד השופט ע' פוגלמן

כבוד השופט א' שהם

המערער:
אלאסד שיהאבאלדין

נ ג ד

המשיבים:
1. מדינת ישראל

2. משפחת המנוח רביע אבו עמר ז "ל

3. מאג'ד אבו עאמר

ערעור על פסק דינו של בית המשפט המחוזי בבאר שבע מיום 23.09.2014 בתפ"ח 35646-03-11 שניתן על ידי כבוד סגנית הנשיא ר' יפה-כ"ץ, א' ואגו, י' צלקובניק

תאריך הישיבה:
י"ד באדר ב' תשע"ו
(24.3.16)

בשם המערער:
עו"ד דוד יפתח; עו"ד דן ענבר

בשם המשיבים:
עו"ד אושרה פטל-רוזנברג; עו"ד אלכס דרנבוים

בשם שירות המבחן למבוגרים:
הגב' ברכה וייס

החלטה

השופט י' דנציגר:

בדיון שהתקיים לפנינו ביום ה', ה-24.3.2016, ביקש בא-כוחו של המערער – עו"ד דוד יפתח – כי נורה למשיבה למסור לבאי-כוחו של המערער את פרטי המשקל והגובה של המנוח זייד אלאסד (להלן: זייד), כפי שהם עולים מהבדיקה הפתולוגית שנערכה לאחר מותו.

2. לפי כתב האישום קשר זייד עם המערער לנקום במשפחת אבו עמאר ולפגוע באנשים במשפחה זו, וירה ברביע אבו עמאר (להלן: המנוח) – שישב במכולת בשכונה 11 בישוב לקיה – יריות שגרמו למותו מפצעיו, בבית החולים, כשעתיים לאחר שנורה.

3. לטענת המערער, "המערער טען בהודייתו שהיורה בתוך המכולת היה זייד אלאסד המנוח. אך לא הובאה כל ראיה להוכחת אשמתו של זייד. היורה תואר כאדם גבוה מאוד ולא שמן ... וזייד ככל הידוע בגובה ממוצע ושמן" (סעיף 3 לפרק ג) לעיקרי הטיעון מטעם המערער מיום 21.2.2016). כן נטען כי:

"מן הראוי היה שהתביעה המבקשת לאמת הודיה ברצח, תאמת את הפרט החשוב ביותר בהודיה – זהות היורה במנוח" (סעיף ג' לפרק ג) לעיקרי הטיעון מטעם המערער מיום 9.2.2016).

4. לטענת המשיבה, המערער מסר בהודיותיו פרטים רבים "אשר משתלבים עם עדויות של עדי ראיה ושל עדים נוספים, כמו גם עם ממצאים פורנזיים מהזירה", אשר "מחזקים את ההודיות ועומדים במבחן החיצוני ובדרישת ה'דבר מה נוסף'" (סעיף 51 לעיקרי הטיעון מטעם המשיבה מיום 20.3.2016). כן נטען כי אין להעתר לבקשה שהוגשה במהלך הדיון ולא בדרך המקובלת, מה גם שמשקלו של זייד, כפי שהיה בעת מותו, לאחר שהיה נתון במשך חודשים ארוכים במעצר בית, יכול שלא יתאָם למשקלו כפי שהיה במועד האירוע נשוא כתב האישום.

5. אנו מקבלים את טענת המשיבה כי מן הראוי היה שבקשה מסוג זה תוגש בכתב, בדרך המקובלת ועובר לדיון, ובוודאי שלא בדרך שיש בה כדי להפתיע את המשיבה, כפי שקרה במקרה דנן. יחד עם זאת, אנו סבורים כי אין בבקשה זו משום הכבדה יתרה על המשיבה ומורים לה למסור לבאי-כוח המערער, ובמקביל לבית המשפט, את פרטי משקלו וגובהו של זייד, כפי שהם עולים מהבדיקה הפתולוגית שנערכה לו, ככל שנערכה בדיקה כזו, עד יום א', ה-3.4.2016.

הצדדים לא יוסיפו טיעונים או תגובות, בין בכתב ובין בעל-פה, לפרטים שיימסרו, ככל שיימסרו.

היה ולא נערכה בדיקה פתולוגית לזייד, תציין הודעת המשיבה אך ורק עובדה זו.

6. יובהר. היה ולא נערכה לזייד בדיקה פתולוגית, המשיבה לא נדרשת לבצע הליכי חקירה נוספים כלשהם לגבי הפרטים דנן. כמו כן יודגש, כי אין בהחלטתנו זו משום הבעת עמדה כלשהי באשר למשמעותם של הנתונים שיימסרו, ככל שיימסרו, על הכרעתנו.

ניתנה היום, ‏י"ז באדר ב התשע"ו (‏27.3.2016).
מעורבים
תובע: אלאסד שיהאבאלדין
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: