ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יהושע לובינסקי נגד פרקליט המדינה :

החלטה בתיק בג"ץ 8989/15

לפני: כבוד השופט צ' זילברטל

העותר:
יהושע לובינסקי

נ ג ד

המשיבים:
1. פרקליט המדינה

2. ראש המחלקה לחקירת שוטרים

בקשה להארכת מועד מטעם המשיבים

בשם העותר:
בשם המשיבים:
בעצמו
עו"ד אבינעם סגל-אלעד

בבית המשפט העליון

החלטה

1. זו הבקשה השלישית לדחיית המועד להגשת תגובה מקדמית מטעם המשיבים. ההחלטה הראשונה שהורתה על הגשת תגובה ניתנה עוד ביום 4.1.2016 וקצבה למשיבים כחודש וחצי להגשתה. בקשת הדחייה הראשונה נומקה בעומס עבודה ושירות מילואים של הפרקליט המטפל בעתירה, ובקשה זו נענתה בחיוב. בקשת הדחייה השניה שהוגשה ביום 15.3.2016 נומקה אף היא באותו האופן ובגדרה התבקשה דחיה ליום 23.3.2016. בבקשה דנא מתבקשת דחיה עד ליום 6.4.2016, הפעם מהטעם שהמשיבים בודקים את הזיקה שבין העתירה הנוכחית לבין עתירה קודמת שהגיש העותר (בג"ץ 4027/13), שעודנה תלויה ועומדת.

2. העותר מתנגד נחרצות לבקשה ומבקש כי תפסקנה לטובתו הוצאות.

3. אודה כי התקשיתי להבין את הילוך המשיבים שרק לפני כעשרה ימים ביקשו ארכה של כשבוע ולפתע התגלה להם הצורך בבדיקות נוספות, שלכאורה ניתן היה לדעת עליו מזה זמן. מובן הרצון שלא לבקש ארכות לפרקי זמן ממושכים, אך הבקשות אמורות להיות ריאליות. קיים גם קושי להשלים עם כך שלא עלה בידי המשיבים להגיש תגובה לעתירה, שאינה מהמורכבות, במשך כשלושה חודשים תמימים.

4. עם זאת, איני מתרשם שהנזק שעלול להיגרם לעותר עקב הדחייה במתן התגובה מצדיק לדחות את הבקשה או לחייב בהוצאות. לפיכך ניתנת ארכה להגשת התגובה עד ליום 6.4.2016 ויש לצפות שהפעם התגובה אכן תוגש במועד.

ניתנה היום, ‏י"ז באדר ב התשע"ו (‏27.3.2016).


מעורבים
תובע: יהושע לובינסקי
נתבע: פרקליט המדינה
שופט :
עורכי דין: