ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין רון בסון נגד מדינת ישראל :

בפני: כבוד הנשיא א' ברק

המבקש: רון בסון

נגד

המשיבה: מדינת ישראל

בקשה להעברת מקום הדיון בת.פ. 2106/00
שבבית משפט השלום באילת

בשם המבקש: גב' דבורה לוז, מנהלת הוסטל, ירושלים

בשם המשיבה: עו"ד נאוה בן-אור

בבית המשפט העליון

החלטה

1. לפני בקשה (מיום 18.4.01) להעברת מקום דיון בת"פ 2106/00 מבית משפט השלום באילת לבית משפט השלום בירושלים. בתיק זה מואשם המבקש בהחזקת סמים מסוכנים שלא לצריכה עצמית, כקבוע בסעיף 7(א) לפקודת הסמים המסוכנים [נוסח חדש], תשל"ג- 1973. המבקש הינו אסיר משוחרר הנמצא בהליכי טפול ושיקום בהוסטל של הרשות לשיקום האסיר בירושלים. הבקשה להעברת מקום הדיון הוגשה על ידי מנהלת ההוסטל. לדבריה, מדיניות ההוסטל ללוות המטופלים לדיונים משפטיים. במקרה זה לא יוכלו נציגי ההוסטל להתלוות למבקש לדיון באילת, בשל המרחק. על כן, הבקשה להעביר הדיון לבית משפט השלום בירושלים, אליו יוכלו ללוותו.

2. המשיבה, בהודעתה מיום 22.4.01, מתנגדת לשינוי מקום הדיון. לטענתה, אין הצדקה במקרה זה להטריח את השוטרים הנדרשים להעיד בעניין, בהעדר טעמים מיוחדים.

3. נחה דעתי כי דין הבקשה להדחות. העברת מקום דיון אינה נעשית כדבר שבשגרה, בייחוד מקום בו סוג ההאשמה והעדים הצריכים להישמע מכבידים על העברת הדיון. בנסיבות העניין שלפני, בהן המדובר בהאשמה חמורה, בהעדה - ככל הנראה - של אנשי משטרה המשרתים במקום ובהעברת הדיון למרחק ניכר, נחה דעתי כי אין להעביר את מקום הדיון.

על כן, דין הבקשה להדחות.

ניתנה היום, ל' בניסן התשס"א (23.4.2001).

א
_________________
העתק מתאים למקור 01030690.A02 /דז/
נוסח זה כפוף לשינויי עריכה טרם פרסומו
בקובץ פסקי הדין של בית המשפט העליון בישראל.

שמריהו כהן - מזכיר ראשי

בבית המשפט העליון פועל מרכז מידע, טל' 02-XXXX444


מעורבים
תובע: רון בסון
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: