ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין הרצל אביטן נגד נציבות שירות בתי הסוהר :

בפני: כבוד השופט א' ריבלין

המבקש: הרצל אביטן

נגד

המשיבים: 1. נציבות שירות בתי הסוהר
2. מנהל כלא איילון, גנ"מ אבי וקנין
3. רמ"ח רפואה שרות בתי הסוהר דר' אסף פלר,
גנ"מ

בקשת רשות ערעור על החלטת בית המשפט המחוזי
בתל-אביב-יפו בעע"א 1417/01 מיום 18.4.2001
שניתנה על ידי כבוד השופט ד' בר-אופיר

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

המבקש הינו אסיר עולם השפוט לשני מאסרי עולם ובנוסף ל15- שנות מאסר. מאסרו נקצב ל54- שנות מאסר. הוא מבקש לעבור ניתוח בגבו אצל רופא מטעמו.

ביום 18.4.2001 פנה לבית המשפט המחוזי בתל-אביב בבקשה להתיר לו לבצע את הניתוח מחוץ לכלא ביום 23.4.2001. בית המשפט דחה את בקשתו משלא תואם מראש מועד הניתוח עם רשויות הכלא, אך קבע כי העותר יהיה רשאי לבצע את הניתוח באורח פרטי, כאשר מועד הניתוח והאשפוז יקבעו בתיאום עם רשויות שירות בתי הסוהר.

כנגד החלטה זו הוא עותר ליתן לו רשות ערעור. הוא מציין כי הודיע כחודש ימים לפני המועד שנקבע לניתוח על מועד משוער לביצועו, וכי המשיבים התעלמו מפניותיו. הוא סבור כי אין ממש בטענתם כי קביעת מועד הניתוח על ידו תגביר את הסיכון הכרוך בעצם הוצאתו מן הכלא.

המשיב מתנגד לבקשה. הוא חוזר ומציין, בתגובתו הכתובה, כי הכתבת מועד הניתוח על ידי האסיר תגביר הסיכון לשלום הציבור. הוא מדגיש כי מדובר על אסיר בעל סיכון גבוה לבריחה. בשנת 1981, בעת שהוצא לצורך ביקור אביו החולה, נמלט, ביצע שוד מזוין, רצח את המאבטח, ויחד עם אחרים רצח את מנהל בית המעצר ניצן. בשנת 1988 ברח מן הכלא תוך תפיסת בני ערובה ושימוש באמצעי לחימה. ואכן, בנסיבות המקרה, אין מקום להיעתר לבקשה, שכוונה לעריכת הניתוח ביום 23.4.2001, מה גם שהוגשה סמוך לפני אותו מועד.

בית המשפט המחוזי נענה לבקשת המבקש לבצע את הניתוח באופן פרטי, והתנה זאת בתיאום מלא עם רשויות המשיבים. בהחלטה זו אין כל עילה להתערב, ואין היא מצדיקה בחינה מחודשת בבית משפט זה. שירות בתי הסוהר יפעל לתיאום מועד הניתוח כמתבקש מהחלטת בית המשפט המחוזי. בכפוף לכך נדחית הבקשה.

ניתנה היום, א' באייר התשס"א (24.4.2001).


_________________
העתק מתאים למקור 01030730.P03 /אמ
נוסח זה כפוף לשינויי עריכה טרם פרסומו
בקובץ פסקי הדין של בית המשפט העליון בישראל.

שמריהו כהן - מזכיר ראשי

בבית המשפט העליון פועל מרכז מידע, טל' 02-XXXX444


מעורבים
תובע: הרצל אביטן
נתבע: נציבות שירות בתי הסוהר
שופט :
עורכי דין: