ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין דעאס מדחאת נגד מדינת ישראל :

בפני: כבוד המשנה לנשיא ש' לוין

המבקש: דעאס מדחאת

נגד

המשיבה: מדינת ישראל

בקשת רשות ערעור על פסק דינו של בית
המשפט המחוזי בנצרת מיום 12.12.00
בע"פ 687/00 שניתן על ידי כבוד סגן
הנשיא מ' בן-דוד

בשם המבקש: עו"ד אשר חן
בשם המשיבה: עו"ד אריה פטר

בבית המשפט העליון

החלטה

המבקש הורשע בבית משפט השלום בטבריה, לפי הודאתו בעבירה של נהיגה ברכב בזמן פסילה ונהיגת רכב ללא פוליסת ביטוח. בית משפט השלום גזר על המבקש, תוך התחשבות בעבירות התעבורה הרבות שנצברו לו ותוך הבאה בחשבון של מצבו הרפואי, 18 חודשי מאסר לריצוי בפועל והפעיל בחופף מאסר על תנאי של 12 חודשים. כן הטיל בית המשפט על המבקש מאסר על תנאי של 8 חודשים. לבסוף הפעיל בית המשפט עונש מותנה של פסילה מלהחזיק רשיון נהיגה לתקופה של 5 חודשים וכן פסל את המבקש, בשל העבירה בה הורשע, מלהחזיק רשיון נהיגה לתקופה של 6 שנים.

ערעורו של המבקש בבית המשפט המחוזי שהתייחס לגזר הדין התקבל בחלקו. לאחר ששקל את הנסיבות הכוללות בעניין לרבות חוות דעת רפואית באשר למצב בריאותו של המבקש הפחית בית המשפט המחוזי את עונש המאסר בפועל שהוטל על המבקש מ18- ל12- חודשים בלבד. יתר חלקי גזר הדין נותרו על כנם. מכאן הבקשה לרשות לערער.

בבקשתו שב המבקש ומעלה טענות באשר למצבו הבריאותי הקשה אשר מצדיק לדידו הימנעות מהטלת מאסר בפועל, או לכל הפחות, הפחתתו. כן טען המבקש כי בית המשפט המחוזי לא התייחס בפסק דינו לטענותיו באשר לתקופת הפסילה הארוכה שהושתה עליו. המבקש צירף לבקשתו חוות דעת רפואית ממנה עולה כי הוא סובל ממחלת לב, סכרת וכיו"ב, כן נאמר בה כי כליאתו מהווה סכנה משמעותית לחייו.

בתשובה לבקשה לרשות לערער הודיעה המשיבה כי בדיקה רפואית של המבקש, על ידי מחלקת רפואה של שב"ס העלתה כי שירותי הרפואה של שב"ס יוכלו, בשיתוף רפואת הקהילה, להבטיח מתן טיפול רפואי הולם לצרכיו של המבקש. בתגובה לדברים אלה צירף המבקש חווות דעת נוספת מטעמו שבה נאמר שוב, בין היתר, כי תנאי בית הסוהר עשויים להזיק לבריאותו של המבקש. עמדת המשיבה, אף לאור חוות דעת זו נותרה על כנה - כי שירות בתי הסוהר מסוגל לטפל ולדאוג לבריאותו של המבקש.

לאחר ששקלתי בדבר הגעתי לכלל מסקנה שאין להעתר לבקשתו של המבקש. העבירות שבגינן הורשע, בפרט לאור ריבויין של עבירות מסוג זה מצדו של המבקש, מצדיקות הטלת עונש של מאסר בפועל ופסילה מלהחזיק רשיון נהיגה לתקופת זמן ממושכת. טענותיו של המבקש אינן מצדיקות קיומו של דיון נוסף בעניין בערכאה שלישית. עם זאת, יש להסב את תשומת הלב של שירות בתי הסוהר למצבו הבריאותי של המבקש ולדאוג שינתן לו טיפול הולם.

הבקשה נדחית. המבקש יתייצב לריצוי עונש המאסר ביום א' 13.5.2001 בשעה 8:30 במזכירות בית משפט השלום בטבריה.

ניתנה היום, א' אייר תשס"א (24.4.2001).

המשנה לנשיא
_________________
העתק מתאים למקור 00094460.B06
נוסח זה כפוף לשינויי עריכה טרם פרסומו
בקובץ פסקי הדין של בית המשפט העליון בישראל.
שמריהו כהן - מזכיר ראשי

בבית המשפט העליון פועל מרכז מידע, טל' 02-XXXX444


מעורבים
תובע: דעאס מדחאת
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: