ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין רמי גדילוב נגד שרות בתי הסוהר :

לפני כבוד ה נשיא אברהם טל

העותר

רמי גדילוב

נגד

המשיב
שרות בתי הסוהר


נוכחים:
ב"כ העותר: עו"ד רוזנטל
ב"כ המשיב: עו"ד יסמין שביט

פרוטוקול

ב"כ העותר: חוזר על העתירה שמתייחסת היום לבקשת העותר לצאת לברית המילה של בנו, שאמורה להתקיים ביום 24.3.16 בבית כנסת יקותיאל אדם ברחוב עליזה יינסן באור עקיבא. הברית אמורה להסתיים עד שעה 13:00.

ב"כ המשיב: מגישה כתב תשובה. בעניינו של העותר יש מידע מודיעיני מהעת האחרונה. אני מציגה לבימ"ש ואני מבקשת לחסות. הוא כרגע בסטטוס עצור.

ב"כ העותר: הוא הודה ביום חמישי האחרון בהסדר סגור. ממתין לגזר דין. על פי ההסדר אמור העותר לרצות 32 חודשי מאסר בניכוי שבעת חודשי מעצרו, הופקד פיצוי בסכום 50,000 ₪ לטובת המתלוננים. העותר הודה בגרימת חבלה חמורה.

ב"כ המשיב: הפרפרזה היא כוונת פגיעה בו ובסובבים אותו. אנו מציעים ביקור פתוח ארוך יותר מהרגיל. הבעיה היא הסכנה שכרוכה בהוצאה שלו.

לאחר הפסקה

ב"כ המשיב: העברתי את הצעת בית המשפט לפיה יתקיים טקס הברית במתחם מקום מעצרו של העותר ונמסר לי שמאחר ולעצורים אין זכות לצאת במקרים כאלה, לפנים משורת הדין הם יסכימו לערוך את טקס הברית בכפוף לכך שהברית תערך בנוכחות 10 אנשים מקרבה ראשונה, בכפוף למסירת הפרטים שלהם, ת.ז. מספיק זמן מראש.

ב"כ העותר: באשר למידע – בתיק הזה היו 4 אחים. אם יש מידע, הוא כלפי אותם 4 אחים. רק ביום חמישי האחרון, שני נאשמים, שחלקם לא פחות ממה שעשה מרשי, שבאו עם כלי מסוים והרביצו, הורחקו לעיר נתניה. הנושא של המידע נשמע לי לא מהימן כי אם יש סכנה, אז לא מחזירים אנשים לאותו מקום.
אני מבקש לתת תשובה עד הערב על מנת לשוחח אישית עם העותר.


החלטה

העותר עצור עד תום ההליכים בגין גרימת חבלה חמורה ועל פי הסדר טיעון שנכרת בינו לבין המאשימה בתיק שבגינו הוא עצור הוא אמור לרצות 32 חודשי מאסר, מתוכם הוא עצור במהלך 7 חודשים.

העותר מבקש לצאת לחופשה חריגה או בליווי סוהרים לברית המילה של בנו שאמורה להתקיים בבית כנסת ביום 24.3.16 בשעות הבוקר.

המשיב מתנגד לאפשר לעותר לצאת לברית וסומך התנגדותו על מידע חסוי שהוצג בפניי.

ב"כ העותר טוען כי המידע לא מתייחס לעותר דווקא ולכן אין בו כדי לגרום לו שלא להיות נוכח בטקס ברית המילה של בנו.

עיון במידע החסוי מעלה כי מדובר במידע מהזמן האחרון יחסית ממקור מהימן שמעלה חשש לפגיעה בעותר ולסובבים אותו באם ייצא מחוץ לתחומי בית הסוהר, ולו בליווי סוהרים ולו לבית כנסת ולא לאולם אירועים.

לאור כל האמור לעיל, ומבלי להקל ראש בחשיבות השתתפותו של העותר בטקס ברית המילה של בנו, אני דוחה את העתירה.

רשמתי בפניי הסכמת המשיב לאפשר לעותר לקיים את טקס ברית המילה בתחומי מתקן הכליאה שבו נמצא העותר בנוכחות 10 קרואים בני משפחה מקרבה ראשונה ששמותיהם ופרטיהם יימסרו לקצין האסירים במתקן הכליאה או לכל גורם מוסמך אחר תוך 24 שעות.

ניתנה והודעה היום י' אדר ב' תשע"ו, 20/03/2016 במעמד ב"כ הצדדים.

אברהם טל , נשיא


מעורבים
תובע: רמי גדילוב
נתבע: שרות בתי הסוהר
שופט :
עורכי דין: