ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין קו מוצרי דלק בע"מ נגד בית אלעזרי מושב עובדים להתיישבות :

בפני: כבוד הרשמת ח' מאק-קלמנוביץ

המערערים: 1. קו מוצרי דלק בע"מ
2. קורנהיל חב' לביטוח בע"מ

נגד

המשיבים: 1. בית אלעזרי מושב עובדים להתיישבות
שיתופית בע"מ
2. מילגו בע"מ
3. חנוך דוידיאן
4. לסיכו בע"מ

בקשה להארכת מועד

בבית המשפט העליון

החלטה

זוהי בקשה להארכת המועד להגשת ערעור עד לאחר מתן החלטה בבקשה לתיקון טעות לפי סעיף 81 לחוק בתי המשפט [נוסח משולב] התשמ"ד1984-, שהוגשה לבית המשפט המחוזי. לטענת המבקשות, אם יקבל בית המשפט המחוזי את בקשתן, יהיה בכך כדי לייתר את הגשת הערעור.

נראה לי כי בנסיבות העניין יש לקבל את הבקשה, שכן במצב הקיים, הארכת המועד עשויה לייתר את הגשת הערעור, ומאידך גיסא, כיון שניתן להניח כי החלטת בית המשפט המחוזי תינתן בקרוב, הרי האורכה המבוקשת אינה צפויה להימשך זמן רב, ולפיכך אין בה כדי לגרום להתארכות ההליכים יתר על המידה.

החיסכון בזמן ובטירחה שייגרם לבית המשפט ולבעלי הדין כתוצאה ממתן האורכה, בצירוף העובדה שהבקשה הוגשה לפני תום המועד, מהווים יחד טעם מיוחד להארכת המועד (ראו: ב"ש 34/70, אבו שמסייה נגד אלקרעין ואח', פ"ד כד(1) 307). העובדה שהבקשה הוגשה מבעוד מועד והובאה לידיעת המשיבים אף שוללת הווצרותה של "מעין חסינות" בפני הימשכות ההליכים, ומעמידה את המשיבים במצב שאינו שונה מהמצב בו היו עומדים אילו הוגש הערעור במועד.

לפיכך החלטתי להאריך את המועד להגשת הערעור עד שלושים יום לאחר החלטת בית המשפט המחוזי בבקשת התיקון. יובהר, עם זאת, כי נוכח טענת המבקשת כי החלטת בית המשפט המחוזי עשויה לייתר את הגשת הערעור, הרי שהאורכה ניתנת לערעור רק ככל שהוא מתייחס לאותם נושאים שהועלו בבקשת התיקון.

ניתנה היום, ז' באייר תשס"א (30.4.2001).

חגית מאק-קלמנוביץ

_________________
העתק מתאים למקור 01021650.V02
נוסח זה כפוף לשינויי עריכה טרם פרסומו
בקובץ פסקי הדין של בית המשפט העליון בישראל.

שמריהו כהן - מזכיר ראשי

בבית המשפט העליון פועל מרכז מידע, טל' 02-XXXX444


מעורבים
תובע: קו מוצרי דלק בע"מ
נתבע: בית אלעזרי מושב עובדים להתיישבות
שופט :
עורכי דין: