ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד בן דוח-א תא תנועה-21200639702 :

4


בית המשפט לתעבורה

בית משפט לתעבורה ת"א - יפו

ת 035489/08

בפני:

כב' השופט ישראל ויטלסון

תאריך:

05/07/2009

בעניין:

מדינת ישראל

המאשימה

- נ ג ד -

בן חמו יהודה

הנאשם

הכרעת דין

אני מזכה את הנאשם מחמת הספק.

נגד הנאשם הוגש כתב אישום לפיו, ב- 31/10/08 בשעה 11:10 או בסמוך, נהג הנאשם בצומת הרחובות דב הוז גורדון בתל-אביב, ולא ציית לתמרור העצור שהיה מוצב בכיוון נסיעתו, בניגוד לתקנה 64(ד) לתקנות התעבורה תשכ"א – 1961.

הנאשם כפר בהאשמה המיוחסת לו ונשמעו הראיות.

מטעם התביעה העידה השוטרת כי היא הבחינה בעצירת הנאשם, אלא שזה עצר בגוף הצומת ובאופן שגרם להפרעה לזרימת כלי הרכב בדרך החוצה.

מנגד, טען הנאשם כי הוא עצר פעמיים. פעם אחת במקום בו מוצב התמרור, מקום ממנו אין לו שדה ראיה לעבר כלי הרכב המתקרבים לצומת, מהכנף השמאלית של הצומת, ופעם נוספת במקום עליו התייחסה השוטרת, אלא ששם עצר ופתח בנסיעה, כך פעל בשל אופן נסיעת הרכב שהתקרב אליו, משמאל הדרך. זה האחרון שינה לפתע את נתיב נסיעתו. בתחילה הוא סטה שמאלה ולאחר מכן שינה באופן מפתיע מסלולו וחזר לנסיעה ישר לפנים.

הנאשם סבר לפי תומו כי הרכב האחר יפנה שמאלה וימשיך לדרכו ולכן הוא (הנאשם) פתח בנסיעה. עד הגנה נוסף שנסע בעקבות הנאשם העיד כי הבחין כי הנאשם עצר בפתח הצומת.

זאת לדעת אף לפי עדות השוטרת, הנאשם אכן עצר, אלא שלפי טעמה, לא במקום הנכון.

לאחר ששמעתי את הצדדים, הספק נותר באשר לדרך התרחשות האירוע עליו נסב הדיון כאן. אין חולק כי הנאשם עצר טרם פנה ימינה בצומת. באשר להסברו כי הוטעה על ידי הרכב האחר שהתקרב אליו משמאלו, מצאתי כי בהסבר זה יש די כדי לעורר הספק באשר לאשמתו.

מכל הנאמר עד כאן, אני מזכה את הנאשם מחמת הספק.

ניתנה היום, י"ג בתמוז, תשס"ט (05 ביולי 2009) במעמד התביעה בלבד.

ויטלסון ישראל – שופט

סגן נשיא

קלדנית:נורית י