ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין חזי אציל נגד בנק הפועלים :

החלטה בתיק רע"א 1662/16

לפני: כבוד הרשמת ליאת בנמלך

המבקש:
חזי אציל

נ ג ד

המשיבים:
1. בנק הפועלים

2. פרקליטות מחוז

בקשה לפטור מאגרה ומעירבון

בבית המשפט העליון

החלטה

בהחלטתי מיום 29.2.2016 צייתי כי לבקשת הפטור שהגיש המבקש לא צירף הוא את כל האסמכתאות המצוינות בה, ואפשרתי לו להשלימן. במענה לאותה החלטה הגיש המבקש "תגובה" בה עמד על ההתפתחויות העדכניות בהליך קמא, ושב ועתר לפטור המבוקש (בציינו כי המסמכים החסרים צורפו לבקשות פטור שהגיש בהליכים אחרים בערכאה זו). בנסיבות אלו תידון הבקשה על יסוד החומר המצוי בתיק (ויובהר כי אין מקום, אף לא מן ההיבט המעשי, לעיין בבקשות שהוגשו בהליכים קודמים).

עניינו של ההליך בערעור על פסק דין של בית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו על החלטת רשמת בית המשפט שלא לפטור את המבקש מתשלום אגרה ומהפקדת עירבון בהליך אותו יזם. היות ומדובר בהליך ב"גלגול שלישי" לא נתון למבקש פטור סטטוטורי מתשלום האגרה, אך בנסיבות העניין וגם בהתחשב בסכום האגרה שנקבע למבקש בערכאה קמא ואשר עליו הוא משיג בהליך דנן, סבורני כי נכון יהיה לפטור את המבקש מתשלום האגרה בהליך זה. עם זאת יובהר כי בהחלטה זו אין בבחינת ראיה לכאורה בהליך עתידי אותו יגיש המבקש, אם יגיש, וכי היא מבוססת בעיקרו של דבר על מהות ההליך כמתואר.

אשר לעירבון - בעניין זה איני מוצאת להיעתר לבקשה באופן מלא וזאת בשל העובדה שהמבקש, אשר אין זה לו הליך ערעורי ראשון, בחר שלא להתייחס לאפשרות העומדת לו לגייס סכום כספי, ולו בשיעור מתון, בעזרת סביבתו הקרובה (והמבקש מופנה להחלטה קודמת בעניינו - החלטה מיום 15.11.2015 ברע"א 6999/15). עוד יש לקחת בחשבון בהקשר זה כי לעניין סיכויי ההליך, המשוכה הניצבת בפני המבקש, גבוהה היא.

עם זאת נוכח המצב הכלכלי הנטען, אשר נראה כי אינו מן המשופרים, וכן מהות ההליך כמתואר לעיל, יועמד העירבון על סכום מתון ביותר של 750 ש"ח.

עירבון כאמור יופקד בתוך 14 ימם מעת המצאת ההחלטה. בהעדר הפקדה, יירשם ההליך לדחיה.

ניתנה היום, ‏ז' באדר ב התשע"ו (‏17.3.2016).

ליאת בנמלך


מעורבים
תובע: חזי אציל
נתבע: בנק הפועלים
שופט :
עורכי דין: