ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אבי מתתיהו נגד שירות בתי הסוהר :

לפני כבוד הנשיא אברהם טל

העותר

אבי מתתיהו

נגד

המשיב
שירות בתי הסוהר


נוכחים:
העותר ובא כוחו עו"ד אמיר נבון
ב"כ המשיב עו"ד אוהד בוזי
פרוטוקול

ב"כ העותר: חוזר על העתירה. מסכים להגשת מידעים.

ב"כ המשיב: מגיש כתב תשובה בצירוף מידעים.

ב"כ העותר: עיינתי בכתב התשובה.
אנחנו ביקשנו שהעותר ימוין מיון מוקדם לפני מאסרו. מדובר באדם שאמנם נשפט לתקופת מאסר לא פשוטה, אבל עשה דרך שיקומית אדירה בדרך לשם. העותר הגיע לוועדת מיון ושם פגש קצין מודיעין שביקש ממנו להגיע להדרים. קצין ההדרים אמר לו שהוא נרקומן ולכן הוא הולך לעתלית. התפתח דין ודברים לא נעים, כאשר העותר היה עדיין אדם חופשי, ובעקבות אותו דין ודברים, העותר ויתר על המיון המוקדם ואמר שהוא יתייצב בהדרים. אותו אדם כתב מזכר שכנראה הדבר הזה, שהוא רוצה להתייצב בהדרים, הוא מתכנן להחדיר סמים. ברור שאותו דין ודברים בין העותר לבינו, אין שום קשר לטעמי האישי לעותר הזה. יכול להיות שלאותו קצין נאמרו דברים אחרים שגרמו לו לכתוב את המזכר הזה, אבל על סמך מה ולמה צריך לכתוב דבר כזה.
העותר מתייצב למאסר עם אותו מזכר ובכל מקום שהרשות נדרשת להכריע בעניין שלו, אותו מזכר מקבל משקל קרדינאלי וכך הוא מתגלגל ממקום למקום, כאשר מלכתחילה הוא הגיע נקי מסמים, אחרי תוכניות שיקום, עבר שיקום מהותי, ועל סמך אותו מזכר, בגין התנגשות אישית לא נעימה, מכריע שב"ס פעם אחר פעם לרעתו של העותר.
אני מבקש שאותו מזכר לא יילקח בגדר השיקולים שהרשות שוקלת בעניין שלו כי המזכר הזה לא רלוונטי.
העותר נותן שתנים נקיים. אין שום קשר לעניין הזה.
ב"כ המשיב: לפי החלטת בית המשפט, העותר לא אמר שהוא יוותר על המיון. העותר לא קיים את החלטת בית המשפט להתייצב במקום שבו אמר לו בית המשפט להתייצב.
העותר נקלט במעשיהו וראוי לתת לו זמן.

החלטה

העותר מרצה 3 שנות מאסר בגין עבירות סמים והוא מבקש להתערב בהחלטת המשיב להותיר אותו באגף סגור על סמך מידע מוטעה ומגמתי שלטענת העותר הוא תוצאה של ויכוח בינו לבין הגורם שהחליט למיין אותו לכלא מעשיהו ולא לכלא הדרים.

המשיב מתנגד להוצאתו של העותר בשלב זה מהאגף הסגור וסומך התנגדותו על היותו של העותר אסיר חדש במתקן הכליאה בו הוא נמצא ועל מידע חסוי שהוצג בפניי.

עיון במידע החסוי, שהוא מהזמן האחרון יחסית ודרגת מהימנותו גבוהה, מצדיק לעת הזו את החזקתו של העותר באגף הסגור בטרם יוכלו הגורמים הממונים על כליאתו להעריך את התנהגותו, לרבות בכל הקשור לנושא המידע.

גם בהיותו של העותר אסיר חדש במאסרו הנוכחי ובנתונים הנוגעים למאסריו הקודמים, יש כדי להצדיק לעת הזו את החזקתו באגף סגור.

לאור כל האמור לעיל, אני דוחה את העתירה אך המשיב יבחן אפשרות הוצאתו של העותר מאגף סגור לאגף פתוח בחלוף 3 חודשים מהיום.


ניתנה והודעה היום, כ"ט אדר א' תשע"ו (9 מרץ 2016) במעמד ב"כ הצדדים והעותר.

אברהם טל , נשיא

הוקלד על ידי גלית אספני


מעורבים
תובע: אבי מתתיהו
נתבע: שירות בתי הסוהר
שופט :
עורכי דין: