ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין חיים סוקולובסקי נגד שירות בתי הסוהר :

לפני כבוד הנשיא אברהם טל

העותר

חיים סוקולובסקי

נגד

המשיב
שירות בתי הסוהר


נוכחים:
העותר
ב"כ המשיב עו"ד אוהד בוזי
פרוטוקול

העותר: חוזר על העתירה.

המשיב: מגיש כתב תשובה.

העותר: עיינתי בכתב התשובה.
אני נמצא בחדר תורני, שבו כולם שומרי תורה ומצוות. אצלנו בחדר יש שני אנשים ש מקבלים אוכל בד"צ, כפי שאני דורש. אני הוכשרתי להיות משגיח כשרות על ידי מכללת עתיד. אני עובד במטבח. אני רואה את בעיות הכשרות לא כפי שכתוב בכתב התשובה, שבה כתוב שרמת הכשרות היא במיטבה וזה לא נכון. לא נותרה לי ברירה אלא לאכול את האוכל הזה.
יש הנחיה של הרופאה שאני חייב לאכול כל שעתיים-שלוש. אין לי אפשרות לרכוש בקנטינה כי אין לי די כסף. יש לי אפשרות לאכול רק אוכל מהדרין.
מפנה למכתב של רב חיצוני. אני בא מבית חרדי.
אני אמור להשתחרר ביום 29.6.16 ואם יש מנהלי, אני אמור להשתחרר עוד כשבוע.
אני הייתי באגף התורני במשך שנה וחצי. לא הוציאו אותי בגלל בעיות משמעת אלא בעקבות ריבוי עתירות, כפי שאמר לי סגן מפקד בית הסוהר.

החלטה

העותר מרצה 7 שנות מאסר בגין עבירות מין והוא מבקש לקבל אוכל בהכשר בד"צ שכן הוא חרדי, שומר מצוות, כמתואר במכתבו של הרב דוד טבק ממודיעין עילית שהוצג בפניי.
המשיב מתנגד לאפשר לעותר לאכול אוכל בהכשר בד"צ שכן הוצע לו לעבור לאגף דתי אך הוא סירב לכך, לטענתו, בגלל שהשתלב באגף שבו הוא נמצא כעת.

העותר טוען כי באגף שבו הוא נמצא כעת יש שני אסירים שמקבלים אוכל בהכשר בד"צ.
לטענת העותר, הוא נמצא בחדר תורני שכל יושביו הם שומרי מצוות.

המשיב סומך התנגדותו על מכתבו של רב בית סוהר איילון לפיו בראיון הקבלה שקיים עם העותר הודיע לו שבקשתו לקבל מזון בהכשר בד"צ לא תאושר מאחר שגם כשהיה אסיר בכלא צלמון לא אושר לו מזון כזה מאחר ואכל את האוכל של המטבח וצפה בטלוויזיה.

בתאריך 13.5.15 הודיע הרב פעם נוספת לעותר שהוועדה לא אישרה את זכאותו לקבל מזון בד"צ והוצע לו לעבור לאגף תורני אך העותר סירב לעשות כן.

החלטת המשיב שלא לאשר לעותר לאכול אוכל בהכשר בד"צ היא החלטה סבירה המבוססת על עמדת הגורמים התורניים הרלוונטיים אצל המשיב הבקיאים בכל התנאים לקבלת אוכל כזה, שהמשיב לא עומד לפחות באחד מהם, דהיינו, השתלבות באגף תורני.
אינני יודע סיבת קבלת אוכל בהכשר בד"צ על ידי אסירים אחרים שנמצאים באגף שבו נמצא העותר ומשכך איני יכול להכריע בטענה של אפליה ביניהם לבין העותר.
עם זאת, מאחר והעותר צפוי להיות אסיר במהלך חג הפסח, אני מורה למשיב לאפשר לו לאכול אוכל בהכשר בד"צ במהלך חד הפסח, אם עדיין יהיה אסיר.

בכפוף לאמור לעיל, אני דוחה את העתירה.


ניתנה והודעה היום, כ"ט אדר א' תשע"ו (9 מרץ 2016) במעמד ב"כ המשיב והעותר.

אברהם טל , נשיא

הוקלד על ידי גלית אספני


מעורבים
תובע: חיים סוקולובסקי
נתבע: שירות בתי הסוהר
שופט :
עורכי דין: