ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ראובן בסון נגד שירות בתי הסוהר :

לפני כבוד הנשיא אברהם טל

העותר

ראובן בסון

נגד

המשיב
שירות בתי הסוהר

נוכחים:
העותר ובא כוחו עו"ד שי שקד
ב"כ המשיב עו"ד דנה אלון

בית המשפט מחזיר לב"כ העותר את שני התצהירים ואת המכתב שהציג בפניו במהלך הדיון.

פרוטוקול

ב"כ העותר: חוזר על העתירה. מסכים להגשת מידעים.

ב"כ המשיב: מגישה כתב תשובה בצירוף מידעים.

ב"כ העותר: עיינתי בכתב התשובה.
העתירה הזו הוגשה יום קודם ליום 2.3. אני ער להחלטה שניתנה. עם זאת, במהלך הדיון הקודם לא ראיתי מילה שטען ב"כ העותר העתירה הקודמת הוגשה בעניין תנאי החופשה בלבד ותוך כדי התגבש עניין המידע. העותר ובא כוחו לא דיברו אז על המידע. לא נטען דבר אז לגבי המידע. בגלל ההשלכות שהמידע גרם לעותר, אני מבקש לבחון את המידע. המידע הוגש יום לפני הדיון בעתירה, באופן בהול, כאשר העבירו אותו כבר בית סוהר. לא היה לו אפשרות לעכב את הביצוע של ההעברה.
מדובר בעותר שמרצה 23 שנים, 11 שנים יוצא לחופשות, למעלה מ-110 חופשות. פתאום משום מקום מתגבש מידע. אני מבקש לתת לנו הזדמנות לטעון לגופו של המידע. אני והעותר יכולים לשער במה מדובר.
ב"כ העותר בדיון הקודם לא טען דבר בעניין המידע.
העבירו את העותר לבית סוהר אחר ושללו את החופשות שלו.
היום אנו מבקשים את ההזדמנות לתקוף את המידע.
בא כוחו הקודם של העותר לא דיבר עם העותר באשר למידע.
לעתירה הקודמת לא הוגשה אותה חוות דעת שהוגשה היום. היום אנו מבינים שמדובר בהתנגדות שב"ס ולא בהתנגדות משטרה.
אסיר בשם אבי אזולאי הוא מקור המידע. אותו אסיר העביר מידע לשב"ס בעניין תפיסת סמים, שלא קשור לעותר. המידע הזה נתפס כבעל מהימנות גבוהה. שב"ס מבסס את המהימנות של אותו מקור על ההצלחה הקודמת שלו. אני מבקש מבית המשפט לבחון את המידע, האם הוא מצדיק את העוול הכל כך גדול, במשך 11 שנה העותר יוצא לחופשות ללא פגם, ובגלל אותה אמירה של האסיר קוטעים את הרצף המושלם שלו לאורך השנים. זה תמוה ולא מתאים לעותר. הוא לומד באונ' הפתוחה, עבר קבוצות טיפוליות.
באשר למועד התגבשות המידע, מפנה לתצהיר של המפקחת של העותר בחופשה. היא מסבירה את השתלשלות האירועים איך התגבש המידע. הוא יצא לחופשות 11 שנה אצל גב' גנית, שהייתה המפקחת שלו בחופשה. משטרת ישראל הגיעה לביקורות אצלה בבית, אפילו בערב חג סוכות. הגיעו אליה כאשר העותר היה בבית הסוהר והטרידו אותה. בחופשה האחרונה שלו היא אמרה לו שהיא לא רוצה שהוא יהיה אצלה יותר, ואז הוא התחיל לחפש מקומות אחרים, והעניין נודע לאותו אבי אזולאי שניצל את המידע. אני חושב שצריך לבחון את המידע לגופו של עניין, האם המידע מוצלב ומצדיק את העוול הכל כל גדול.
מפנה למכתב של מנהל המפעלים, שאומר שהוא השכין שלום בין העותר לבין אותו אסיר.
לאותו מקור מידע היה מניע בגלל ויכוח שטותי עם האסיר שבגללו מסר את אותו מידע לא מהימן.
אני מבקש שבית המשפט יבחן את המידע, האם יש בו כדי להצדיק את כל שלילת ההטבות שלהן זכה העותר על פני רצף כל כך ארוך.
עד היום, למרות כל הפגיעה, הקמ"ן לא פגש את העותר. אף אחד לא שאל את גרסתו לגבי המידע. ביום בהיר הופסקו כל ההטבות והעבירו אותו לבית סוהר אחר. העותר היה מיועד לעבור לשיקום. עוד שנתיים הוא עולה לוועדת שחרורים. המידע הזה פוגע בו בצורה אנושה.
אני מבקש לקבל את העתירה.

החלטה

העותר מרצה 38 שנות מאסרי עולם קצובים והוא מבקש להשתלב בסבב חופשות ולהחזירו לכלא מעשיהו.

נושא העתירה שימש גם נושא עתירה בעת"א 61638-12-15 שבה הוחלט ביום 3.2.10 לדחות את בקשת העותר לצאת לחופשות ולדחות את עתירתו כנגד החלטת המשיב להעביר אותו מכלא מעשיהו לכלא איילון.

ההחלטה הקודמת התבססה על מידעים חסויים שהוצגו בפניי, ואשר זכו להתייחסות נרחבת מפי ב"כ העותר שייצג אותו באותה עתירה בנאמנות, עו"ד לנדסמן, ולא שמעתי מפי ב"כ העותר כל טענה שיש בה כדי להזים את האמור במידע החסוי, שדרגת המהימנות שלו גבוהה.

לאור כל האמור לעיל, אני דוחה את העתירה.

בית המשפט מחזיר לב"כ העותר את שני התצהירים ואת המכתב שהציג בפניו במהלך הדיון.


ניתנה והודעה היום, כ"ט אדר א' תשע"ו (9 מרץ 2016) במעמד ב"כ המשיב והעותר.

אברהם טל , נשיא

הוקלד על ידי גלית אספני


מעורבים
תובע: ראובן בסון
נתבע: שירות בתי הסוהר
שופט :
עורכי דין: