ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד מארון זעאתרה :

לפני כבוד ה שופט שלמה בנג'ו
המאשימה
מדינת ישראל

נגד

הנאשם
מארון זעאתרה


נוכחים:
ב"כ המאשימה: עו"ד אייל עמאר
ב"כ הנאשם: עו"ד עוואד
הנאשם: אין הופעה

פרוטוקול

ב"כ המאשימה:
חוזר על הטיעונים לעונש מהדיון הקודם. מבקש לכבד את ההסדר. מגיש גיליון הרשעות קודמות.

ב"כ הנאשם:
מבקש לכבד את הסדר הטיעון. לנאשם חובות, הוא הגיע להסדר עם מע"מ. ניתן נגדו צו כינוס.

הנאשם:
אין לי רישיון נהיגה, עקב עיקולים. יש לי חובות של מע"מ. היה לי עסק. אני לא טיפלתי בחובות עדיין. עשיתי הסדר עם מע"מ.

גזר דין
הנאשם הורשע על פי הודאתו, במסגרת הסדר טיעון, בעבירות של נהיגה ברכב כשרישיון הנהיגה פקע מעל לשנה; נהיגה בזמן פסילה; נהיגה ללא ביטוח ונהיגה בקלות ראש.

על פי עובדות כתב האישום בהן הודה בנאשם, בתאריך 2.9.15, סמוך לשעה 11:20, נהג הנאשם ברכב, בשדרות פל-ים בחיפה, נעצר על ידי השוטרים, והסתבר כי הוא נוהג חרף צו פסילה שניתן נגדו, על ידי בית משפט השלום לתעבורה בנצרת, בנוכחותו, ביום 15.4.15, במסגרתו נפסל מנהיגה, למשך 11 חודשים. עוד הסתבר, כי הנאשם נוהג ברכב, כשאין לו רישיון נהיגה תקף, אשר פקע, עוד בשנת 2003.
באותן נסיבות, נהג גם ללא ביטוח.

הצדדים, גיבשו ביניהם הסדר טיעון, הכולל מרכיבים עונשיים, ומבקשים שבית המשפט יכבדו.

העבירות אותן עבר הנאשם הינן עבירות חמורות ביותר, נהיגה בזמן פסילה משקפת יחס של ביזוי לחוק, ולצווי בית המשפט, מערערת את הסדר הציבורי, ועל פי פסיקתו של בית המשפט העליון, מחייבת, על דרך הכלל, הלימה עונשית ראויה, על דרך של מאסר בפועל.

הנאשם, יליד 1984, נוהג משנת 2001, צבר לחובתו 11 הרשעות תעבורתיות קודמות. במרשם הפלילי לחובתו הרשעה אחת, בגין אי הגשת דוחות במועד (19 עבירות, לפי חוק מע"מ) – הרשעה מחודש יולי 2014, במסגרתה הוטל עליו מאסר בפועל לתקופה של חודשיים, אותם ריצה בעבודות שירות.

בשים לב לעובדה, כי מדובר במעידה ראשונה של הנאשם, בעבירה של נהיגה בזמן פסילה, ולאור העובדה, כי מדובר במאסר בפועל, שירוצה בעבודות שירות, לאחר שריצוי קודם של מאסר בעבודות שירות, במסגרת הרשעה בעבירות על פי חוק מע"מ, ריצה הנאשם באופן תקין ומשביע רצון, סבורני כי ההסדר סביר, ועל כן אכבדו.

אני גוזר על הנאשם את העונשים הבאים:

4 חודשי מאסר בפועל בעבודות שירות במשטרת נצרת, "בניין הרוסים", נצרת.

הנאשם יתייצב לתחילת ריצוי עבודות השירות ביום 31.7.16 בשעה 08:00, בפני הממונה על עבודות השירות, מפקדת מחוז צפון, רחוב הציונות 14, טבריה.

מובהר לנאשם כי מדובר בתנאי העסקה קפדניים, אין להגיע בגילופין לעבודות השירות, ואין לצרוך אלכוהול במהלכן. על הנאשם להישמע להוראות הממונה על עבודות השירות, ולמעסיקיו. הפרה של הוראה מהוראות אלה, תביא להפקעה מנהלית של עבודות השירות, ולריצוי עונש המאסר בכליאה ממשית.

אני מפעיל עונש מאסר מותנה של 4 חודשים, מתיק 5123-01-15, גזר דין מיום 21.1.15, בית משפט שלום תעבורה נצרת. המאסר המותנה יופעל בחופף כך שסך הכל ירצה הנאשם 4 חודשי מאסר בפועל בעבודות שירות .

4 חודשי מאסר על תנאי למשך 3 שנים, והתנאי הוא שהנאשם לא יעבור עבירה של נהיגה בזמן פסילה ו/או נהיגה כרישיון הנהיגה פקע מעל לשנה, ו/או נהיגה בשכרות.

22 חודשי פסילה בפועל.

אני מפעיל עונש פסילה מותנה של 4 חודשים, מתיק 5123-01-15, גזר דין מיום 21.1.15, בית משפט שלום תעבורה נצרת. הפסילה תופעל בחופף לעונש הפסילה, כך שסך הכל ירצה הנאשם 22 חודשי פסילה בפועל.

הואיל והנאשם לא מחזיק ברישיון נהיגה תקף, עליו להגיש תצהיר בצירוף אישור סטטוס על מנת שפסילתו תימנה. מובהר לו כי הוא פסול לנהיגה ממתן גזר דין זה, אך הפסילה לא תחושב, אלא אם יבצע הפקדה כאמור.

קנס בסך 1,800 ₪ או 18 ימי מאסר תמורתו. הקנס ישולם ב-5 תשלומים שווים. פיגור יעמיד את מלוא הקנס לפירעון מידי ויפעיל את צו המאסר שלצדו.

המזכירות תעביר עותק מגזר הדין לממונה על עבודות השירות.

זכות ערעור תוך 45 יום לבית המשפט המחוזי.

ניתן והודע היום א' אדר א' תשע"ו, 10/02/2016 במעמד הנוכחים.

שלמה בנג'ו , שופט


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: מארון זעאתרה
שופט :
עורכי דין: