ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מיכאל פראבר נגד שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר :

בפני כבוד השופטת הבכירה , נגה אהד
העותר
מיכאל פראבר (אסיר)

נגד

המשיבים

  1. שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר - זימונים
  2. מדינת ישראל

#2#>
נוכחים:
העותר
ב"כ המשיבים עו"ד אוהד בוזי

פרוטוקול

העותר:
אני מבוגר, חולני, סובל מקור, אני הגשתי בקשה למפקד האגף להכניס מבחוץ שמיכה שמחממת ומפזר חום שהיו מוכרים אותו בקנטינה. קיבלתי אישור. אמרתי לבת זוגתי את יכולה להביא לי את השמיכה, ואת מפזר החום אקנה בקנטינה, לא ידעתי שביטלו את המכירה שלו. היא הביאה את השמיכה, אמרו שאין אישרו, התקשרתי לקב"ט שאמר שאישר אך אישר בטעות.
הטענה בכתב התשובה שנגזרת משיקולי הביטחון בבית הסוהר. הרי אני לא עבריין סמים, מעולם לא השתמשתי, אין לי מה להבריח בתוך השמיכה, יתרה מזאת, יש מכונת שיקוף מאוד משוכללת בשב"ס בכל המתקנים, בוודאי גם ברימונים, אני מרשה לשלטונות שב"ס לבוא ולהעביר את השמיכה החמה כמה פעמים שירצו, שיבדקו אותה מהיסוד, אין כל חשש. אני קר לי.
לגבי מפזר החום – כשנפגשתי עם מפקד בית הסוהר, הוא אמר לי כי מפזר חום זה עומס על החשמל, אני מאמין כי זו התשובה האמיתית. כדי שלא יעלה יותר כסף, לא מוכרים יותר, אומרים שיהיה רדיאטור. אני מבקש שיאשרו לי באופן הומניטרי לאשר לי מפזר חום, או לתת אישור להביא מפזר חום קטן, או רדיאטור שהם אומרים שבקרוב יהיה אפשר לקנות, את אותו רדיאטור לקנת בחוץ כי החורף עומד להיגמר.

ב"כ המשיבים:
לא ניתן אישור לעותר בעל פה להכניס שמיכה, שכן ההחלטה הינה לכלל שב"ס. שמיכה תירכש בשקם לאחר שאושרה.
לעניין רדיאטור – אני ממציא מסמך לפיו יימכר בקנטינה רדיאטור 3 צלעות, זה עניין של ימים, מישהו צריך לתת לזה התייחסות עוד מחר. אך בכל מקרה, בכל הקשור למפזרי חום, היה יישור קו, הוציאו את כל המפזרים, גם מי שהיו לו בתאים.

העותר:
אין זו בעיה לבדוק אם היה לי אישור או לא. אפשר להתקשר למפקד האגף. הרי בת זוגי קנתה את השמיכה והביאה. האחראי על הביקורים אמר היה אישור, התקשרו לקצין הבטחון הביתה שאמר נכון אישרתי אך זו הייתה טעות. נכון, קורה שאדם טועה, כולנו טועים. לא זה העניין, אני אומר, אפשר לבדוק את זה. קר לי.

החלטה
עניינה של העתירה, הכנסת שמיכה ומפזר חום.
העותר נשפט ל-3 שנים ו-3 חודשים ו-14 ימים בגין ניהול בית בושת, זיוף ומרמה.
תחילת מאסר 9.6.13, תום מאסר 22.9.16.
לדברי העותר, אושרה לו בכתב הכנסת שמיכה ועל כן בת זוגו רכשה שמיכה וניתן לבדוק את השמיכה בדיקה ביטחונית על ידי שב"ס.
לדברי ב"כ שב"ס, קיימות בשקם למכירה שמיכות שאושרו על ידי שב"ס ועל כן העותר יכול לרכוש שמיכה בשקם ולא אושרה לעותר רכישת שמיכה והבאתה מבחוץ.
העותר אינו יכול להציג לביהמ"ש אישור בכתב כי אושרה לו רכישת שמיכה, אינני מקבלת את דבריו, ולעניין מפזר חום, העותר יוכל לרכוש רדיאטור 3 צלעות שאושר למכירה בשקם.
שב"ס מתבקש לדאוג להמצאותם של רדיאטורים 3 צלעות בתכוף בשקם על מנת שניתן יהיה לרוכשם.
בנוסף, העותר רשאי לרכוש שמיכה בשקם.

ניתנה והודעה היום ל' שבט תשע"ו, 09/02/2016 במעמד הנוכחים.

נגה אהד , שופטת בכירה


מעורבים
תובע: מיכאל פראבר
נתבע: שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר
שופט :
עורכי דין: