ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד שמיר טאוטאנג :

440-10-15

לפני כבוד ה שופטת שושנה פיינסוד-כהן
המאשימה
מדינת ישראל

נגד

הנאשם
שמיר טאוטאנג


נוכחים:

ב"כ המאשימה –עו"ד צביקה שרייר
הנאשם –נוכח
הסניגור –עו"ד סאהר פאר ס.ציבורית בהעברה לצורך הדיון מעו"ד נדשי יאיר

פרוטוקול

שימוע גז"ד


גזר דין

1. הנאשם הורשע על פי הודאתו בשני כתבי אישום מתוקנים שצורפו ונדונו בתיק זה. העבירות דומות. עניינן תקיפת סבו וסבתו בביתם.
בכתב האישום המתוקן בת.פ. 10958-08-15 הורשע הנאשם בעבירת תקיפת סתם, עבירה לפי סעיף 379 לחוק העונשין, תשל"ז-1977. עפ"י העובדות המפורטות בכתב האישום המתוקן, ביום 06.5.15 לפנות בוקר בביתם על רקע ויכוח בינו לבין סבתו ותוך שהוא בגילופין, תקף הנאשם את סבתו באופן דחף אותה באמצעות רגלו בפלג גופה התחתון, כל זאת כשהוא צועק ומקלל אותה. לאחר מכן נטל סכין, נופף לעברה וצעק, תחזירי לי את הטלפון. אז יצא מהבית דרך החלון.
בכתב האישום המתוקן בת.פ. 429-10-15, הורשע הנאשם בעבירת תקיפת זקן הגורמת חבלה של ממש, עבירה לפי סעיף 368ו(א)ל לחוק העונשין, תשל"ז-1977. עפ"י העובדות המפורטות בכתב האישום המתוקן, ביום 28.9.15 בסמוך לשעה 00:48 בביתם ביקש סבו של הנאשם מהנאשם שלא יצא מהבית וחסם את דרכו בדרך שעמד ליד דלת הכניסה. בתגובה, דחף הנאשם אותו, היכה באמצעות אגרופו בו ודחפו שוב עד שנפל על הרצפה, קיבל מכה מגבו ממיטה וכן בעט הנאשם במתלונן ברגליו. כתוצאה מכך נחבל הסבל באופן שנגרמו לו פצעים ברגלו, בלחיו וסנטרו המלווים בדימום. באותן נסיבות, זרק הנאשם חפצים בבית ושברם. כאשר ביקש הסב ללחוץ על לחצן המצוקה, צעק הנאשם עליו בניסיון להניעו מכך תוך שהוא שובר את לחצן המצוקה עד כי הסב נמלץ מהבית מחלון המטבח. כתב האישום מציין בסב שגילו מעל 65 שנה.

2. הערכים המוגנים בהם פגע הנאשם הינם זכותו של אדם על גופו. זכותו לשלמות גופנית וודאי וודאי בביתו ובנוכחות בני משפחתו. הנאשם פגע בערך המוגן של כבוד למבוגר. הערך של "כבד את אביך ואמך" החל כמובן גם על הסב והסבתא, הינו ערך אוניברסלי אשר הינו מיסודות החברה ויסודות המבנה הערכי של הכרת תודה והערכה לבני המשפחה המבוגרים. מדובר במי אשר עמדו לצד בני המשפחה הצעירים כאשר אלו היו חסרי ישע ונזקקו לתמיכתם וכעת מצויים הם במצב כוחם כבר אינם במותניהם והצעירים לא רק נדרשים לכבדם אלא להגן עליהם. מי שתוקף את סבו וסבתו, פוגע בערכים הבסיסיים ביותר של הסדר החברתי וכיבוד אב ואם.

3. מתחם הענישה בעבירות תקיפת זקן הגורמת חבלה של ממש, אמורה לנוע לטעמי בין 6 ל- 18 חודשי מאסר. עבירת תקיפת סתם המופנית כלפי סבתא, מתחם הענישה הינו בין מאסר מותנה לבין 9 חודשי מאסר. במקרה שבפניי מוצאת אני לקבוע מתחם ענישה לכל עבירה בנפרד, שכן לא בוצעו ברצף.

4. לקולא יש לזקוף את העובדה המוזכרת כתב בכתבי האישום וטיעוני הצדדים כי הנאשם היה בגילופין. ניתן ללמוד על מסכת חיים לא פשוטה של הנאשם אשר הביאה אותו לחפש מלחמה בטיפה המרה. יש לציין גם כי תקיפת הסבתא הינה תקיפה במדרג נמוך על אף שכאמור כל תקיפה שכזו יש להתייחס אליה בחומרה. באשר לתקיפת הסב, התמונות שצורפו ת/1, מעידות על הפגיעה בו אשר הביאה להחתמת בגדיו בדם.

5. יש לזקוף לזכותו של הנאשם את הודאתו ואת עברו הפלילי הנקי. כמו כן, הנאשם הביע בפניי חרטה ורצה לשנות אורחות חייו.

6. לאור כל האמור לעיל, מוצאת אני כי הנאשם נמצא בחלק הנמוך של מתחם הענישה אם כי לא בתחתיתו.

אני גוזרת על הנאשם עונש נפרד בגין כל אחד מן המעשים, אולם יש לחפוף חלק ממנו לאור הדמיון ביניהם, הרקע והנסיבות הדומות.
לפיכך, בגין ת.פ. 10958-08-15 הנני גוזרת על הנאשם חודשיים מאסר בפועל ובגין ת.פ. 429-10-15 הנני גוזרת על הנאשם 6 חודשי מאסר בפועל.

8. לאור כל האמור לעיל, הנני גוזרת על הנאשם את העונשים הבאים:

א. מאסר בן 7 חודשים בפועל בניכוי ימי מעצרו. הנאשם עצור מאז יום 28.9.15 וכן היה עצור מיום 06.5.15 ועד ליום 08.5.15.

ב. מאסר על תנאי לתקופה של 3 חודשים, למשך 3 שנים מיום שחרורו , והתנאי הוא כי הנאשם לא יעבור בתקופה זו עביר ת אלימות מסוג עוון ויורשע עליה בדין.

ג. מאסר על תנאי לתקופה של 6 חודשים, למשך 3 שנים מיום שחרורו , והתנאי הוא כי הנאשם לא יעבור בתקופה זו עביר ת אלימות מסוג פשע ויורשע עליה בדין.

זכות ערעור תוך 45 יום.

ניתנה והודעה היום ל' שבט תשע"ו, 09/02/2016 במעמד הנוכחים.

שושנה פיינסוד-כהן , שופטת


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: שמיר טאוטאנג
שופט :
עורכי דין: