ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד זהוה :

בעניין:

מדינת ישראל

המאשימה

נגד

1. אפל - קום בע"מ
2 באסל זהוא

הנאשם


נוכחים:
בשם המאשימה: עוהד אמנו ועוה"ד גילאור (מטעם מס הכנסה)
עו"ד אבנר דידי (מטעם מע"מ)
בשם הנאשמים: עו"ד יוסף סאמרה
הנאשם מס' 2 בעצמו

פרוטוקול

ב"כ הנאשמים: חרף הדחיות שהתבקשו על ידי הנאשם לצורך הסרת המחדלים נשוא שני כתבי האישום, בשיחה עם המייצג ורו"ח של הנאשם 2 אציין כי בנוגע לעבירות שמצוינות בכתב אישום של מס הכנסה, רו"ח הכין את הדוחות המתבקשים אך בהיותו בכנס בגרמניה ואמור לחזור עוד היום, יוגשו הדוחות בתוך מס' ימים.
באשר לתיק המע"מ, ברור שאנו לא מכלים ראש בעבירות, אכן התבקשנו מספר פעמים לדחות את הטיעונים כדי להסיר מחדלים.
בחלק מהתקופה שהנאשם מוכר כחולה לב ובנוסף יש לו מחלוקת נוספות שיפורטו בהמשך.
היה עיכוב בגיוס הכסף וכיום עומדת לנאשם הלוואה שתוקם מחשבונה של אשתו במהלך חודש 4/16 והוא תולה תקווה בה להסיר את החוב במע"מ.
בעת הטיעונים לעונש תשתנה התמונה במלואה.
הנאשם הודה בשני התיקים, חסך מזמנו של ביהמ"ש. לפנים משורת הדין יש לתת לו אופציה/הזדמנות אחרונה אשר יהא עד לחודש אפריל.

ב"כ המאשימה עו"ד אבנר דידי טוען לעונש:
אני מגיש לביהמ"ש גיליון הרשעות פלילי של הנאשם. מסומן ת/1.
מגיש לביהמ"ש טיעונים לעונש בכתב. מסומן ת/2.
אוסיף ואומר לביהמ"ש, כי תיק המע"מ שהודה הנאשם מייחס לו עבירות מס חמורות בהיקפים משמעותיים שבוצעו במשך זמן רב. אומר לביהמ"ש שרק חקירה מאומצת של רשויות המס היא שקטעה את המשך ביצוע העבירות.
אני מציין עוד כי ניתן לראות את הקלות הבלתי נסבלת של ביצוע העבירות, אדם אוסף מסמכים הנחזים להיות מסמכי מס בהיקף של 3.5 מיליון ₪ בהיקף של כחצי מיליון ₪ לא באישון לילה אלא בנחת.
לכן אנו מבקשים כי ביהמ"ש יאמר את דברו בצורה נחרצת ויתגמל הן את הנאשם והן נאשמים פוטנציאליים. ביקשנו כי ביהמ"ש ישית את העונש ברף העליון וכאן תיכף תטען חברתי ממס הכנסה וניתן לראות כי ביצוע עבירה על חוק מע"מ גורם נזק מיידי במישור של מס הכנסה וגם מול רשויות אחרות.
יחד עם זאת, אנו מבקשים מביהמ"ש לנוכח הדברים ששמענו מאת הסניגור, יראה שעל פי בקשות חוזרות ונשנות של הנאשם אנו נעתרנו וביהמ"ש נעתר לדחיות רבות על מנת להסיר מחדלים ואציין שעד כה לא נעשה דבר, לא שולם אף שקל אחד ואנו מבקשים מביהמ"ש להשית עונשים הן ברכיב המאסר, מאסר על תנאי והן בקנס ולכך יש להוסיף את עברו של הנאשם כפי שמופיע בגיליון רישום הפלילי.

עו"ד אמנו טוענת לעונש:
לנאשם אין הרשעות קודמות במס הכנסה . הנאשמים הודו והורשעו בכתב האישום המתוקן ב 3 עבירות של אי הגשת מאזנים לשנים 2011 עד 2013 כולל ועד למועד זה הדוחות טרם הוגשו. בשנים האלו לנאשמת 1 מחזרו מע"מ למעלה מ – 8 מיליון שקל ולא אחת נפסק כי יש לראות בחומרה עבירות של אי הגשת מאזנים. לעניין הפגיעה אני מפנה לרע"פ 3120/14 רון נעים נ' מדינת ישראל וכן לרע"פ 3137/04 שלום חג'ג' נ' מדינת ישראל ובמקרה זה כאמור לא הוגשו הדוחות ונפגע הערך החברתי שעניינו שיוויון אכיפת המס נפגע האמון הציבורי והמאשימה תטען כי הנזק שנגרם לקופה הציבורית חמור ביותר לאור המחזורים העסקיים הקבועים בשנים הללו.
לאור האמור לעיל, לאור אי הסרת המחדלים לאור המחזורים העסקיים הגדולים וקיומו של תיק המע"מ מבקשים המאשימה בהתאם לתיקון סעיף 13 לחוק העונשים להטיל על הנאשם ענש מאסר בפועל שינוע בין 12-24 חודש , מאסר על תנאי ממושך וקנס מרתיע. אציין כי הקנס המינהלי המוטל בגין כל דוח שלא מוגש במועד הינו 8,500 ₪. המאשימה תטען כי העונש שיגזר יוטל במצבר לעונש שיוטל בגין תיק המע"מ כך שבגזר הדין ינתן ביטוי גם לעבירות מס הכנסה.
הנאשמת 1 אשר אינה פעילה כיום, אבקש קנס לשיקול דעתו של ביהמ"ש.

ב"כ הנאשמים טוען לעונש:
אציין תחילה כי , בתיק של המע"מ אציין כי הנאשם בחר בהזדמנות ראשונה להודות בעובדות כתב האישום ובשעה מאוחרת הוא צירף תיק נוסף של מס הכנסה אשר הוא בחר להודות ולצרף עבירות מחוץ לכתב האישום והדבר מצביע שהנאשם בחר להודות לחסוך בזמן שיפוטי ומינהלי יקרים.
עוד מצביע, כי חרטתו היתה כנה וישירה והכל מאחר ובכוונתו לפתוח דף חיים חדש ולחזור לחיים נורמטיביים.
באשר לעברו הפלילי כפי שהגישה המאשימה, המדובר בעבירה לפי חוק העונשין. מעולם הנאשם לא הסתבך בעבירות מסים של מע"מ או מס הכנסה וגם מאז ביצוע העבירות נשוא כתב האישום הוא לא חזר על אותו דפוס התנהגותי עברייני.
הדבר מצביע בנקל וכשמש באור יום שהנאשם עושה לשיקומו ובהתאם לסעיף 13 לחוק העונשים הדבר ישקל לקולה.
באשר לנסיבותיו האישיות, המדובר בנאשם שסובל מזה מספר שנים רבות ממצב רפואי קשה והוא מוכר כחולה לב ואנו מבקשים לצרף את כל המסמכים הרפואיים בעניינו ולשלוח אותם לביהמ"ש.
בנוסף אציין, כי הנאשם מובטל , נשוי ואב למשפחה, כאשר הוא חי מגמלת הבטחת הכנסה שממנה מתקיימת משפחה הסמוכים על שולחנו. מה גם שהנאשם מוכר על ידי המוסד לביטוח לאומי כנכה בדרגה של 25% לצמיתות, כאשר במתרס השני עולה כי הנאשם ביצע את העבירות נשוא כתבי האישום על רקע מצב כלכלי קשה שמממנו סבל אז והיום.
אני מפנה את ביהמ"ש למס' פס"ד של מחוזי ושלום, המדובר בעבירות לא פחות מענייננו כאשר סכום המחדל בפרשיות שאציג, מדובר במאות אלפי שקלים וחמורים כפליים ויחד עם זאת בתי המשפט הטילו עונשים, אצרף אסמכתאות לאחר הדיון.
אבקש באם ייגזר דינו של הנאשם, שתהיה לו אפשרות להסב את מחדליו וככל שהוא יסיר את המחדלים לא שמעתי מהמאשימות מה יהיה רף העונש שבעינם יהיה ראוי.

הנאשם: אני מודה במעשיי ובשל מצבי הכלכלי שלא טוב, הגעתי למצב הזה ואני מבקש מביהמ"ש להתחשב במצבי.


החלטה

נדחה לגזר דין ליום 19.4.16 שעה 9:00.

הסניגור רשאי להביא לעיון ביהמ"ש מסמכים רפואיים וכן אסמכתאות מן הפסיקה וזאת בתוך 30 יום מהיום.

במידה והנאשם הסיר את המחדלים או אף את חלקם, רשאים הצדדים להודיע בכתב לביהמ"ש עובר למועד שנקבע למתן גזר הדין.

ניתנה והודעה היום ל' שבט תשע"ו, 09/02/2016 במעמד הנוכחים.

יריב נבון , שופט


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: זהוה
שופט :
עורכי דין: