ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד שושנה בללטי ת.ז. :

בפני כבוד השופט יוסי טופף

המאשימה:
מדינת ישראל

נגד

הנאשמת:
שושנה בללטי ת.ז., 050962646


נוכחים:
ב"כ המאשימה - עו"ד זהר אזרואל
הנאשמת וב"כ - עו"ד אמויאל – ס"צ

פרוטוקול

ב"כ המאשימה:
הגעתי עם הנאשמת, באמצעות בא-כוחה, להסדר דיוני.
נבקש לצרף לתיק זה את ת"פ 50662-12-15.

הוסבר לנאשמת כי בית-המשפט אינו כפוף להסדר הדיוני.

הנאשמת:
אני מבינה את הסבר בית המשפט.

ב"כ המאשימה:
ההסדר הינו כדלקמן: הנאשמת תודה בשני כתבי האישום, תורשע ובהסכמה יוטל עליה מאסר על תנאי בן 3 חודשים למשך שלוש שנים שלא תעבור עבירות בהן תורשע ואנו נבקש להפעיל התחייבות שהוטלה עליה בת"פ 13225-06-13 שניתן בבית משפט השלום באילת ב-27.07.2014 ואילו ההגנה תבקש שלא להפעיל את ההתחייבות.


החלטה

לבקשת ב"כ הצדדים, מורה על צירוף ת"פ 50662-12-15 בעניינה של הנאשמת לתיק זה.

ניתנה והודעה היום ל' שבט תשע"ו, 09/02/2016 במעמד הנוכחים.

יוסי טופף , שופט
ב"כ הנאשמת:
אני מאשר את ההסדר הדיוני.
הקראתי לנאשמת את כתבי האישום והסברתי לה את תוכנם. הנאשמת מודה בעובדות המפורטות בהם.

הנאשמת:
אני מאשרת את דברי בא-כוחי.
כתבי האישום הוקראו לי, הבנתי את תוכנם ואני מודה בעובדות המתוארות בהם .


הכרעת דין
על יסוד הודאת הנאשמת באמור בעובדות כתבי האישום, אנ י מרשיע אותה בעבירות המפורטות בהם.

ניתנה והודעה היום ל' שבט תשע"ו, 09/02/2016 במעמד הנוכחים.

יוסי טופף , שופט

ב"כ המאשימה טוענת לעונש:
הנאשמת ילידת 1952 ולחובתה פסק-דין ללא הרשעה מ-27.07.2014 בו נקבע כי ביצעה עבירות של הגרלות והימורים אסורים לפי סעיף 225 וניהול עסק ללא רישיון והוטל עליה התחייבות בסך 5,000 ₪. חודש וחצי לאחר מכן הנאשמת מבצעת את העבירות בהן הורשעה היום. נכון שהעבירות בהן הורשעה היום, כשאני מדברת על העבירות לעניין ההימורים זה לא אותו סעיף מדויק לפי חוק העונשין, יחד עם זאת לפי פסק דין מסילתי, ע"פ 49/80 אומר בית המשפט שנאשם שהוטל עליו תנאי בעבירה מסוימת אפשר להפעיל את התנאי גם אם לא עבר אותה עבירה מדויקת הספציפית לפי החוק אלא שאפשר להפעיל את התנאי אם הוא ביצע עבירה שלמעשה יסודות העבירה, ובלבד שהעבירה בה הורשע הנאשם הלכה למעשה כוללת מבחינת יסודותיה את היסודות הקבועים בעבירת התנאי. אנו טוענים שאמנם לא מדובר בתנאי בר הפעלה אלא בהתחייבות בר הפעלה ומבחינתנו זה היינו הך. כאשר בית משפט מטיל התחייבות על נאשם, אנו לא רואים את זה כאיזשהי סנקציה ריקה מתוכן. כשהנאשמת מבצעת עבירה דומה של החזקת מקום להימורים, חודש וחצי אחרי שהוטל עליה התחייבות בעניין עבירה אחרת הנוגעת להימורים מבחינתנו אם לא תופעל ההתחייבות הזו היא מבוטלת מתוכן. כשהנאשמת מבצעת עבירה אחרי פרק זמן כל כך קצר אנו רואים בזה זלזול בבית משפט אם לא מעבר לזה.
העבירה אותה עברה זה עריכת משחקים, חודש וחצי אחרי היא מחזיקה מקום להימורים והיא מתקדמת בביצוע העבירות. לטעמנו למרות גילה המבוגר ומצבה הרפואי, ומבחינה כלכלית מצבה לא קל, אבל הנאשמת צריכה לקחת זאת בחשבון כשהיא חוזרת ומבצעת שוב את העבירות. אנו מבקשים שהיא תורתע ותפסיק לבצע עבירות כאלה ולהפעיל את ההתחייבות תוך התחשבות בנאשמת בפרישה לתשלומים.

ב"כ הנאשמת טוען לעונש:
אני מפנה לבית המשפט לכתב האישום המקורי ששם ניתנה ההתחייבות, ושם העבירה שאמורה להפעיל את ההתחייבות נמחקה, היינו לפי סעיף 228, נמחקה. כלומר שיש הסתמכות, כאשר אני מקבל פסק-דין מסוים ועונש מרתיע בגינו ובמקרה הזה התחייבות, אתה מסתמך על סמך העובדות. בכתב האישום במקור העבירה שחברתי טוענת שאמורה להפעיל את ההתחייבות נמחקה ולא קיימת. בפסק הדין ההתחייבות היא לעבירות בהן הורשעה.
אני מפנה לפסיקה של חברתי, שם דובר אם זכרוני אינו מטעה אותי על עבירת ניסיון שקשורה לאותה עבירה, היינו זה מקרה שונה. אם היתה מורשעת בגין העבירה שנמחקה מכתב האישום אז לא היינו מגיעים לפה.
מדובר באנשים קשיי יום שמכורח הנסיבות נקלעים לסיטואציה מסוימת. מדובר בנאשמת קשת יום שמתקיימת מקצבת ביטוח לאומי ובקושי יש לה לקנות תרופות ואוכל. לא מדובר בסכום פעוט, מדובר בסכום של 5,000 ₪. הנאשמת לוקחת אחריות ומנסה "לנקות שולחן", אני סבור שניתן לכבד את ההסדר. מדובר בגברת לא צעירה וכל מה שיש לה בעברה אלו העבירות האלה, הא ותו לא.

הנאשמת:
אני לא מתעסקת עם הדברים האלה. אני מאד חולה. אני הלכתי לעשות את זה כדי לקנות לחם. אף אחד לא מקבל אותי לעבודה.

ב"כ המאשימה:
בתיק הזה יש כספים ורכוש שאנו נבקש לחלט.

ב"כ הנאשמת:
אני משאיר לשיקול דעת בית המשפט.


החלטה

נדחה לעיון ומתן גזר דין ליום 14.03.2016 בשעה 12:00.

הדיון שנקבע בת"פ 50662-12-15 בפני כבוד השופט גל טייב בטל. המזכירות תעביר החלטה זו לידי כבוד השופט טייב.

חובת התייצבות לנאשמת.

ניתנה והודעה היום ל' שבט תשע"ו, 09/02/2016 במעמד הנוכחים.

יוסי טופף , שופט

הוקלד על ידי איטה רוט


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: שושנה בללטי ת.ז.
שופט :
עורכי דין: