ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יהודה סולומון נגד שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר :

בפני כבוד השופטת הבכירה , נגה אהד
העותר
יהודה סולומון (אסיר)

נגד

המשיבים

  1. שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר - זימונים
  2. מדינת ישראל


נוכחים:
העותר
ב"כ המשיבים – עו"ד אוהד בוזי

פרוטוקול

העותר:
אנו מדברים על העתירה של תמיכת סעד.

ב"כ המשיבים:
זו בקשה שיש לחדש אחת לחצי שנה ובכל מקרה, מבצעים בקרה על חשבון האסיר כל 10 בחודש, במידה ומזהים שיש לו יותר מהסכום הנקוב, לא נותנים לו את התוספת של 110 ₪.
התוספת ברציונאל שלה לא נועדה לחיסכון אלא לשמש את האסיר שיוכל להשתמש בקנטינה, כדי להשוות תנאיו לאסירים אחרים שכן יש להם הפקדות.
האסיר מקבל היום. עליו לוודא כי החל מ-10 בחודש נתנו. העלו את זה, היום נותנים 50 ₪ כשאז נתנו 30 ₪.

העותר:
מאחר וזה מדובר בעתירה ראשונה של תמיכת סעד, יש לי בזה שתי עתירות גם לחודשים נוב' ודצמ' שלא קיבלתי. אז אנו מדברים עכשיו על העתירה מחודש מרץ – אפריל, אוג', אוק', 4 חודשים שיש בהם בלבול.
כתבתי את כל מה שחשבתי לומר בדיון ולכן אני מבקש לתת לי זמן.
אני מבקש שכל דבריי ירשמו בפרוטוקול בלי להחסיר מילה או משפט, אחר כך ההסבר שלי לא יהיה ברור. תודה.

  1. לפני שניגש לנושא העתירה רציתי לדעת מדוע מזכירות בימ"ש לא שולחת לעותר את הזימון לדיון בצירוף כל הספחים וכו', כן? הכוונה, וכיום אני מחתימים אותי בכל עמוד מהתגובה של המשיבים מבלי לקבל ספחים . בנוסף לזה לפעמים יש גם ראיונות או מזכרים, גם אותם אני לא מקבל בצורה כזאת.
  2. לתשובת המשיבה צורף דברי ראש תחום סוציאלי בלי שמה של הראש תחום אולי היא לא יודעת מזה ואחרים מדברים בשמה. זה יש שם אישור כזה שקיבלתי אותו.
  3. אני חוזר על עתירתי ורוצה להוסיף בקצרה, אני ומפקד האגף דוד עופר בסכסוך וקצר מהתחלה. הוא מנצל לי בתמיכת הסעד ובסידקית... סליחה, הוא מתנכל לי בתמיכת סעד וסידקית של הניכוי וכו' ואני מוכיח את שקריו והבטחותיו ברבים. אז מפה יוצא שיש בינינו הרבה סכסוכים ואנחנו מבינים למה המפקד אגף מתנהג ככה. אני יכול פה להוסיף בקצרה, גם כיצד הוא שולח אסירים מהעדה שלו לתקוף אותי או להטריד אותי ויום ולילה הם עושים לי את הבעיות האלה והוא לא עושה כלום כשאני בא אליו לספר. ביקשתי להגיש נגדו תלונה ביחס באמצע חודש אוקטובר והסגן שי פרנס משבש ומעכב את הגשת התלונה כפי שצריך ביחס.

כיום המצב קשה.
זה כל מה שסיפרתי רק בקצרה שבימ"ש ידע.
יש לי פה אפילו רשימה של ימים שאני פניתי.
4. סעיף מספר 4 כבר אומר, קנטינה הייתה בתאריך 9.3.15 היה הקנטינה לכל האגף וכשאני רציתי לברר אמרו לי עוד מעט עוד מעט ובסוף נתנו לי תשובה שאין לך כסף. להזכיר שקנטינה קודמת קניתי בפברואר, ב-11.2.15. אני כל פעם כשפניתי למפקד האגף תקופה מאוד ארוכה, לא קיבלתי ממנו יחס הולם לא היה לו זמן לטפל לי בעניין ותמיד אמר עניין יהיה בטיפול, אפילו נכנסתי אליו עם הרב אברהם משי זהב לדבר על התמיכת הסעד של חודש מרץ אפריל ואז הוא אמר העניין סודר והוא שלח מזכרים לגורמים שמטפלים בנושא שיתנו לי גם של חודש מרץ או אפריל.
5. בעניין ראש תחום סוציאלי מאחר... כתוב שם בשורה 5 אם אני לא טועה או 4, לא ברור לי פה, שורה 4 אני חושב, במסמך של ראש תחום, כתב ככה: מאחר והאסיר לא דאג להגיש בקשה מסודרת לעו"ס וכו', נוצר פער. ובהמשך כתוב: בקשתו חודשה בחודש נוב' 2015 ל-6 חודשים, בסדר. אני רוצה בדיוק על זה לדבר. כבוד השופטת אפשר שהמשיבה תיתן לי העתק מהבקשה האחרונה לחידוש התמיכה מה שהקראתי מקודם, הכוונה שחודש הבקשה בחודש נוב', הרי הם אמרו שזה הולך על פי בקשה. אפשר לקבל העתק מהבקשה הזאת? זאת השאלה.

ביהמ"ש אומר לי שקיבלתי עבור החודשים, את המסמכים שביהמ"ש קיבל אני לא קיבלתי.
המסמך נמסר לי עכשיו על ידי ביהמ"ש.
אני את הדף, מה שכאן נותנים לי, זה לא דף שמשקף, את כל החשבונות והפעולות בחשבון שלי. זה לא כל הפעולות, איפה כל הפעולות? אני רוצה לראות שקיבלתי בפברואר, מי נתן לי? במרץ? ובאפריל. אני רוצה לראות שקיבלתי במרץ וקניתי, אם אני אומר שלא קיבלתי ולא קניתי במרץ, אז צריך להאמין. אם לא מאמין אז צריך להוכיח. ואם היה כסף, אז לאיפה הכסף הלך? אז איפה הכסף. מה שאני קיבלתי במרץ זה "0", באפריל קיבלתי. הם אומרים שבאפריל מה שקיבלת זה של מרץ. אז הם עשו את הבלבול. אז אני אומר, אם קיבלתי באפריל את מרץ, אז איפה של אפריל.
אם אני קיבלתי של חודש מרץ, איפה הקבלה מה עשיתי בכסף, איפה הכסף נעלם? אני לא קיבלתי לחשבון. אני לא מבין מה כתוב וזה בכתב קטן אז אני לא יכול להגיב על התדפיס שקיבלתי. בגלל זה אמרתי למה המזכירות לא שלחה לי את כל החומר? למה אני מקבל חלק פה וחלק שם? למה המשיבה לא נותנת לי את התדפיס למרות שאני מבקש? ואני אומר שזה שיקרי, ואני אומר שלא קיבלתי במרץ. הם יכולים להוכיח שקיבלתי במרץ?

לשאלת ביהמ"ש אם אני רוצה עו"ד שיעזור לי – אני מסכים.


החלטה
מדובר בעותר המתקשה בראייה. הקריאה כמעט בלתי אפשרית. ועל מנת לסייע לו בכל העתירות אני ממנה לעותר עו"ד מהסניגוריה הציבורית.
הסניגור יאסוף את כל העתירות שהגיש העותר. הוא רשאי להגישן מחדש.
העתירות תקבענה ליום 29.3.16 לשמיעתן בצורה מסודרת.

ניתנה והודעה היום ל' שבט תשע"ו, 09/02/2016 במעמד הנוכחים.

נגה אהד , שופטת בכירה

העותר:
אני לא צריך עורך דין, אם אני לא יכול להגיד מילה אחת והוא יפעל בשמי ויעשה מה שהוא רוצה ויחתום פה ושם, אני לא רוצה.
אני מבקש לתת לי זכות לערעור בבימ"ש עליון על מה שקורה פה.
אני לא קיבלתי את הזכות לדבר. אני ידעתי שאצלך גם בזה את תתני לי, עם העיניים שלי פגעת גם עם הילדים שלי. לא נותנים לי לשרוד. יש אלוהים, אלוהים לא יסלח.
כל הדיונים אצלה, כל פעם.


מעורבים
תובע: יהודה סולומון
נתבע: שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר
שופט :
עורכי דין: