ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין רומן נברוצקי נגד מדינת ישראל :

ת.ז XXXXX238-6
פ"ל 481-03-13

לפני כבוד ה שופט רענן בן-יוסף
המערער
רומן נברוצקי
על-ידי ב"כ עוה"ד יפים וקסלר ובני ניומן – סנ"צ

נגד

המשיבה
מדינת ישראל
על-ידי ב"כ עו"ד רביד שיפמן

פרוטוקול

ב"כ המערער: בתיק זה לא התבקש עיכוב ביצוע והמערער ריצה כבר חודש עבודות שירות ואפילו הביא היום מכתב הערכה מהממונה שלו במקום העבודה, שאותו אני מבקש להציג לבית המשפט, לגבי אופיו של המערער. הוא ישמח להמשיך שם במתכונת אחרת, אם הערעור יתקבל ואם לא.
בכל אופן, אני סבור כי נפלה טעות בגזר הדין המצדיקה את התערבותו של בית המשפט הנכבד, בשל העובדה כי בגזר הדין לא ניתן כל משקל לגבי רישיון נהיגה זר בישראל.
לגבי עברו התעבורתי של המערער, מדובר בעבר מאוד ישן משנים 2004-2005, ואני לא מקל ראש, אך אין מדובר בעבירות חמורות. להשוות את מצבו למי שרישיון הנהיגה שלו לא תקף והורשע בשכרות...
לגבי השכרות, יש שכרויות גבוהות של למעלה מ-1,000.

ב"כ המשיבה: מתנגדים לערעור.


פסק דין

נגד המערער הוגש כתב אישום על כך שביום 26.01.13, מעט אחר חצות הלילה, נהג רכב בתל-אביב כאשר הוא שיכור ונתון תחת השפעת משקאות משכרים.
שכרותו נקבעה במכשיר הינשוף בערך של 660 מק"ג אלכוהול לכל ליטר אוויר נשוף, אך מעבר לכך, בבדיקת מאפיינים התגלה שמדובר במי שמתנדנד, זקוק לתמיכה בעמידה, רדום, ריח אלכוהול חזק נודף מפיו ונכשל בכל יתר הקריטריונים של הבדיקה.
המערער גם עשה כל זאת כאשר אין לו רישיון נהיגה תקף במדינת ישראל וללא ביטוח, והורשע גם בעבירה של נהיגה בקלות ראש לפי סעיף 62(2) לפקודת התעבורה.
המערער הורשע על-פי הודאתו. בית משפט קמא גזר לו עונשים לא כבדים לטעמי של מאסר בפועל לריצוי בעבודות שירות למשך חמישה חודשים, מאסר על תנאי, פסילה על תנאי וכן פסילה בפועל למשך 36 חודשים.
מדובר במי שלחובתו עבר תעבורתי, בין היתר, במאסר בעבירות תעבורה, הורשע בנהיגה בזמן פסילה ועבירות נוספות.
עסקינן בערעור של המערער על עונש המאסר בפועל ואורך הפסילה, וכבר אומר שלא מצאתי מקום להתערב בגזר הדין. עסקינן בנהיגה ללא רישיון בארץ ומי שנהג שיכור מאוד תוך סיכון חייו וסיכון האחרים, ובנסיבות, הענישה, כפי שהוטלה עליו, בוודאי שאיננה ענישה מהסוג שערכאת הערעור תתערב בגזר דיה של הערכאה הדיונית תוך אמירה שהערכאה הדיונית טעתה טעות חמורה בעונש שהוטל.
אין עסקינן בעונש מוטעה, עסקינן בעונש מדוד על-פי נסיבות המעשה ונסיבות העושה.
משכך, הערעור נדחה.

ניתן והוּדע היום, י"ח שבט התשע"ו, 28/01/2016, במעמד הנוכחים.

רענן בן-יוסף, שופט

הוקלד על ידי נופר דוידי


מעורבים
תובע: רומן נברוצקי
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: