ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד שיינמן :

בעניין:

מדינת ישראל

המאשימה

נגד

יואב שיינמן (אסיר)

הנאשם


נוכחים:
מטעם המאשימה: עו"ד ניר עמלי.
מטעם הנאשם: הובא, ע"י עו"ד איתי פרג'ון.

פרוטוקול

ב"כ המבקשת: לדיון היום התייצבו שני עדים תיירי גרמניה וכן מתורגמן לשפה הגרמנית, מאחר ומדובר בתיירים אשר עומדים לעזוב את הארץ אני מבקש להעיד אותם היום. מאחר ומדובר בתיירים שאין להם כתובת קבועה מעבר לכתובת בה הם ישנים והם מידי בוקר יוצאים לטייל וחוזרים בשעות הערב ולשם כך הם באו ארצה, הם כחודשיים נמצאים בארץ ועתידם לעזוב את הארץ.

ב"כ הנאשם: זו לא הצורה בה מגישים בקשה לפי החסד"פ ומפתיעים את ההגנה ואת בית המשפט. על פי החסד"פ הבקשה צריכה להיות מוגשת לבית המשפט והוא זה שמחליט על עדות מוקדמת אם בכלל. על כן אנו מתנגדים לאורכה של 60 יום, בהליך המעצר ביקשתי דחייה ללימוד החומר. זה מאריך את הדרך להגיש בקשה בעתירה לגילוי ראיה ועל כן נבקש שהתקופה תקוצר. הקראתי לנאשם את כתב האישום, אבקש דחייה ליום 17.1.16.

המתורגמן לשפה הגרמנית: לשאלת בית המשפט העדים אומרים שהם הזמינו טיסה ליום 31.1.16, זה המועד בו הם אמורים לצאת מישראל והוא לא ישתנה. לשאלת בית המשפט האם יוכלו להתייצב ביום 17.1.16 בבית המשפט למתן עדות העדים אומרים שהם הזמינו חבילת טיול בנגב, מה-18 עד 31 לחודש העדים יישארו כאן בטבריה. העדים מוכנים להתייצב ב-21.1.16 בכל שעה.


החלטה
לא היה מקום לזמן את העדים למתן עדות מוקדמת בטרם תינתן החלטת בית המשפט בעניין זה.
ממילא, התבקשה דחייה ע"י הסנגור לעיון בחומר הראיות בהליך המעצר וסבורני כי יש מקום לשמוע את העדות המוקדמת כאשר הסנגור ערוך ומכיר את חומר הראיות היטב ובכך אף לא תפגע הגנת הנאשם.

לכן, נקבע למתן עדות מוקדמת ליום 21.1.16 בשעה 13:00.
התביעה תוודא התייצבות עדיה.

כמו כן למועד זה יתייצב מתורגמן לשפה הגרמנית.
הדברים הוסברו לעדים ולמתורגמן ע"י בית המשפט.

ניתנת בזאת אורכה של 45 יום להוצאת תעודת חיסיון.
המשיב יובא באמצעות שב"ס.

ניתנה והודעה היום ב' שבט תשע"ו, 12/01/2016 במעמד הנוכחים.

יריב נבון , שופט

Lost connection to MySQL server during query