ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מיטב דש גמל ופנסיה בע"מ נגד ישראל גרינברג :

החלטה בתיק רע"א 8132/15

לפני: כבוד השופטת א' חיות

המבקשת:
מיטב דש גמל ופנסיה בע"מ

נ ג ד

המשיבים:
1. ישראל גרינברג

2. יעקב לווינרד

בקשה לעיכוב ביצוע החלטת בית המשפט המחוזי בתל אביב-יפו מיום 30.8.2015 בת"צ 44598-12-12 ובת"צ 2855-09-14 שניתנה ביום 30.8.2015 על ידי כבוד סגן הנשיאה י' ענבר

בשם המבקשת: עו"ד ברק טל; עו"ד אלעד אופק; עו"ד אידן רגב

בבית המשפט העליון

החלטה

1. המבקשת רכשה את הזכות לנהל קופת גמל בה הפקידו המשיבים כספים והעלתה את שיעור דמי הניהול בהם חויבו. לטענת המשיבים, המבקשת לא הייתה רשאית לעשות כן וזאת מן הטעם שהחברה שניהלה את הקופה לפניה התחייבה בפניהם לשיעור דמי ניהול בגובה מסוים. לפיכך הגישו המשיבים בקשות לאישור תובענה ייצוגית נגד המבקשת בהן עתרו להתיר להם לתבוע ממנה בשם עמיתים נוספים בקופה השבה של דמי ניהול שלטענתם גבתה בניגוד להתחייבויות החברה המנהלת הקודמת.

2. בית המשפט קמא קיבל את בקשות האישור שהגישו המשיבים והתיר להם לנהל תובענה ייצוגית נגד המבקשת. המבקשת הגישה בקשת רשות ערעור על החלטה זו וכעת הגישה בקשה לעכב את המשך הדיון בתובענה הייצוגית שאושרה עד להכרעה בבקשת רשות הערעור. לטענתה, סיכויי בקשת רשות הערעור טובים ומאזן הנוחות נוטה לטובתה.

3. לאחר שעיינתי בנימוקי הבקשה הגעתי לכלל מסקנה כי דינה להידחות בלא צורך בתגובת המשיבים. בבקשתה טוענת המבקשת בכלליות כי יגרם לה נזק אם לא יעוכבו ההליכים בבית המשפט קמא וזאת בשל היקפה הכספי של התובענה הייצוגית שאושרה ובשל המשאבים הרבים שתיאלץ להשקיע בניהולה. המבקשת לא הביאה כל ראיה לתמיכה בטענות אלו ואף לא טרחה לפרט את היקף ומהות הנזקים שלטענתה יגרמו לה אם תידחה הבקשה לעיכוב ביצוע וכיצד ישפיעו על יכולתה להתנהל. די בכך כדי לדחות את הבקשה לעיכוב ביצוע.

אשר על כן, הבקשה נדחית.

אין צו להוצאות.

ניתנה היום, ‏כ"ה בטבת התשע"ו (‏6.1.2016).

ת


מעורבים
תובע: מיטב דש גמל ופנסיה בע"מ
נתבע: ישראל גרינברג
שופט :
עורכי דין: