ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אפרת כהן מכלוף נגד רהיטי חן איטליה בע"מ :

החלטה בתיק בש"א 8982/15

לפני: כבוד השופט מ' מזוז

המבקשים:
1. אפרת כהן מכלוף

2. גבריאל מכלוף

נ ג ד

המשיבים:
1. רהיטי חן איטליה בע"מ

2. תים תערוכות וירידים בע"מ

בקשה להעברת מקום דיון

בשם המבקשים: בעצמם

בבית המשפט העליון

החלטה

1. בקשה לפי סעיף 78 לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד-1984, להעברת מקום דיון בת"ק 5679-11-15 מבית המשפט לתביעות קטנות בתל אביב-יפו לבית המשפט לתביעות קטנות בצפת או בטבריה.

2. המבקשים הגישו תביעה ביום 2.11.2015 נגד המשיבות בבית המשפט לתביעות קטנות בתל אביב-יפו.

3. בבקשה נטען כי נכון ליום 17.12.2015 לא נקבע מועד לדיון, כי התביעה לא הועברה למשיבות, וכי המוקד הטלפוני של בתי המשפט מסר למבקשים מספר פעמים כי "תביעה זו מתעכבת ותתעכב עוד מפאת עומס בבתי המשפט בתל אביב-יפו. וגם אם יקבע דיון הוא יקבע לעוד מספר חודשים". לפיכך ולאור רצונם של המבקשים "לשים מאחוריהם" את התביעה הנ"ל, מבוקש כי הדיון בתביעה יועבר לבית המשפט לתביעות קטנות בצפת או בטבריה, הקרוב למקום מגוריהם של המבקשים בחצור הגלילית, מתוך אמונה כי "הלחץ" על בתי משפט אלה נמוך יותר מאשר בבית המשפט לתביעות קטנות בתל אביב-יפו.

4. דין הבקשה להידחות. ראשית, מעיון במערכת "נט המשפט" עולה כי ביום 14.12.2015 נקבע דיון בתביעתם של המבקשים, אשר צפוי להתקיים ביום 21.7.2016 בבית המשפט לתביעות קטנות בתל אביב-יפו, בפני כבוד השופט ט' חבקין.

שנית, ומבלי להתייחס למידת העומס בבתי המשפט האמורים, נקבע לא אחת בפסיקה כי הנימוק של עומס תיקים בבית המשפט ממנו מבקשים להעביר את הדיון אינו בעל משקל מכריע לצורך הכרעה בבקשה להעברת מקום הדיון, וכי ההתחשבות בו תיעשה על רקע משקלם של הנתונים האחרים הצריכים לעניין, והכוונה היא למבחנים של מירב הזיקות ומאזן הנוחות (ראו לדוגמה בש"א 2350/13 תוסף קומפאונדס נ' חברת החשמל לישראל (22.4.2013)). מעבר לטיעון בדבר עומס התיקים בבית המשפט לתביעות קטנות בתל אביב-יפו, לא הוצג על ידי המבקשים כל נימוק נוסף המלמד כי יש לברר את ההליך בבית המשפט לתביעות קטנות בצפת או בטבריה.

5. אשר על כן, הבקשה נדחית.

ניתנה היום, ‏כ"ג בטבת התשע"ו (‏4.1.2016).


מעורבים
תובע: אפרת כהן מכלוף
נתבע: רהיטי חן איטליה בע"מ
שופט :
עורכי דין: