ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עזרא כדורי נגד שירות בתי הסוהר :

לפני כבוד הנשיא אברהם טל

העותר
עזרא כדורי

נגד

המשיב
שירות בתי הסוהר

נוכחים:
העותר ובא כוחו עו"ד גיא פרידמן
ב"כ המשיב עו"ד רועי לוס

פרוטוקול

ב"כ העותר: חוזר על העתירה.

ב"כ המשיב: מגיש כתב תשובה בצירוף מידעים.

ב"כ העותר: עיינתי בכתב התשובה.
באשר להתייחדויות - כבר בכתב התשובה למעשה המשיב אומר שהוא לא יאשר את ההתייחדויות. המסמכים ידועים למשיב. הם עומדים כאבן שאין לה הופכין. העותר הגיש את המסמכים לגורמים האחראיים.
אותה ידועה בציבור עולה גם בגזר הדין שלו, כאשר היה היריון שהופסק.
מה שהיה צריך להיעשות על ידם, נעשה.
יש כאן דרך התנהלות קולקלת של המשיב, שכדרך קבע שם עצמו מעל החוק ויושב האסיר בבית האסורים והדברים האלה מתמססים ואנו מגיעים עוד מעט לסוף תקופת המאסר. ביום 18.5.16 זה מאסר מלא. שחרור מנהלי יהיה בחודש אפריל. לכן יש חשיבות שבית המשפט ייתן החלטה בנושא ההתייחדויות.
עניין העתירה שלי זה לא לבדוק מי אשם ומי עשה אלא שבית המשפט יקצוב בתוך זמן סביר שהנושא ייבדק לכאן או לכאן.
באשר לחופשות - נכון שהעותר לא חף מסכסוכים, שזה המידעים, אבל מי ששומר על שלום הציבור אומר שהייתה כוונה לפגוע באחיו.
לגבי הידיעות של העותר - אני אומר לבית המשפט בביטחון מלא שהרבה מן הידיעות, מעבר לכך שהוא לא הוזמן לבירור אודותם ולא לתחקיר או תשאול, החלטת כבוד השופט ברנט בעניינו של זאב רוזנשטיין, מתכנסת הוועדה ואין פרוטוקולים, ממוחזרים מידעים. בית המשפט צריך לשים קו מסוים.
האם אין שום דרך להבטיח את שלום הציבור ואת שלומו של העותר במתן חופשה גם 70 ק"מ מאור יהודה, במלון סגור? יש. היו דברים מעולם.
יראה הבית המשפט על מה יושב העותר. זה גם חשוב לצורך בחינת העתירה. האירוע שהוא יושב בגינו זה לא אירוע מתוכנון לא אירוע במסגרת תכנון של עבריינים או כנופייה של עבריינים. מדובר באירוע נקודתי. על כתב האישום הזה הוא נדון ל-7 חודשים והיתר זה הפעלת מאסר על תנאי. בית המשפט צריך לראות לנגד עיניו היום, אם המשיב עומד על רגליו האחוריות שהוא לא ייצא לחופשה, מה עומד מאחורי ההתנגדות שלו? אותו שטנץ מופיע בכל עתירה בסעיף 4, מופיע גם כאן. המסמך לא הוצג לעיוני. הדבר לא סודי וחברי יכול היה להציג לי.
האירוע הזה הוא לא מה שיכריע את הכף.
מעבר לכך שאני רוצה שבית המשפט יבחן תחת כל תנאי שהוא ימצא לנכון להוציא את העותר לחופשה, אני מציע שהמידעים שיכולים להדיר שינה מעיני בית המשפט, שבית המשפט יתחום בזמן כדי שהם ייבדקו. בפועל גם אם אין כלום במידעים האלה, אם בית המשפט לא תוחם זמן לעניין הזה, נושא החופשה שלו לא על הפרק ונושא השליש שלו, שזה קשור אחד בשני, הוא יוכל לעלות לוועדת שליש אבל מה הערך של לעלות לוועדה אם הוא לא יוצא לחופשות. ואז המשיב משיג את כל תאוותו בידו.
אני מבקש שבית המשפט יעשה סוף להתנהלות השרירותית וחסרת המידתיות של המשיב, כאשר אפילו דברים שהוא צריך להציג לי, הוא לא מוצא לנכון להציג לי.

החלטה

העותר מרצה 13 חודשי מאסר בגין הפרעה לשוטר, העלבת שוטר, תקיפה ואיומים והוא מבקש להתייחד עם הידועה בציבור שלו ולצאת לחופשות.

המשיב מתנגד ליציאת העותר לחופשות וסומך התנגדותו על מידעים חסויים שהוצגו בפניי ומתנגד לעת הזו לאפשר לעותר להתייחד עם בת זוגו שכן, לטענתו, העותר לא הציג את המסמכים הדרושים להצדקת ההתייחדות.

ב"כ המשיב טוען כי אין במידעים כדי להצדיק את אי יציאת העותר לחופשות ואם קיים חשש לשלומו ולשלום אחרים, ניתן להפיג אותו על ידי הרחקתו ממקום מגוריו.
עיון במידעים החסויים שהוצגו בפניי, לרבות מידעים מהזמן האחרון יחסית, מעלה כי לעותר סכסוכים עם אחרים ויציאתו לחופשות עלולה לסכן אותו ועלולה לסכן אחרים, וזאת גם ללא קשר לניסיון לפגוע באחיו (ראה מידעים 230, 157, מסמך 915 ומסמך 759).

עיון במידעים החסויים גם מעלה כי לא ניתן להפיג את החשש הנ"ל על ידי קביעת תנאים מגבילים ליציאת העותר לחופשות.

באשר לבקשת העותר להתייחד עם בת זוגו - יגיש העותר לקצינת האסירים את המסמכים הנחוצים להצדקת ההתייחדות תוך 7 ימים והמשיב יטפל במסמכים תוך 14 יום מקבלתם ויעדכן את בית המשפט.

בכפוף לאמור לעיל, אני דוחה את העתירה.

ניתנה והודעה היום, י"ח טבת תשע"ו, 30 דצמבר 2015, במעמד ב"כ הצדדים והעותר.

אברהם טל, שופט
נשיא


מעורבים
תובע: עזרא כדורי
נתבע: שירות בתי הסוהר
שופט :
עורכי דין: