ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין משה דסאי נגד שירות בתי הסוהר :

לפני כבוד הנשיא אברהם טל

העותר
משה דסאי

נגד

המשיב
שירות בתי הסוהר

נוכחים:
העותר ובא כוחו עו"ד נגה
ב"כ המשיב עו"ד מוזי יצחקי

פרוטוקול

ב"כ העותר: חוזר על העתירה שהגיש העותר בעצמו.

ב"כ המשיב: מגיש כתב תשובה בצירוף מידעים.

ב"כ העותר: עיינתי בכתב התשובה.
חבריי מתבססים על 4 נתונים: הראשון, שמדובר באסיר עולם. השני, שמדובר בשוהה בלתי חוקי, השלישי, שהוא הוגדר במשטרת ישראל בעת מעצרו כברחן והרביעי, העובדה שיש מידע.
כיוון שאני לא רואה את המידע, אני מבקש לבדוק למה הכוונה כאשר כתוב כוונות שליליות. תוכן המידע לא ידוע לעותר. בסופו של יום כוונות שליליות יכול להיות המון דברים. השאלה היא האם הכוונה להגדרתו כסג"ב.
לגבי הגדרתו כברחן - לאחר ביצוע העבירה הוא לא נשאר בזירה. זו ההגדרה. זה כל הסיפור. אם אנו מגדירים אסירים כסג"ב רק בגלל שהם ברחו מזירת העבירה, הרי שרוב האסירים היו מוגדרים כסג"ב. מדובר בשוהה בלתי חוקי. האם זה רלוונטי לעובדה שמגדירים אותו כסג"ב? הרי הוא אסיר עולם לא קצוב.

ב"כ המשיב: לשאלת בית המשפט באשר למידע, אני מסמן על גבי המידע את הקשר בינו לבין העותר .
ב"כ העותר: אנו מבינים מה המשמעות של הגדרת אסיר עולם כסג"ב. הוא לא יוצא לשום מקום. לא מדובר ביציאה לחופשה. כל מה שהובטח לו, לפי דברי העותר, שאם הוא יהיה אסיר חוליה תקופה של 3 חודשים, הוא ייצא למפעלים. ההתנהגות שלו חיובית. העובדה שהוא שוהה בלתי חוקי וברח מהזירה זה לא רלוונטי.
אני שוחחתי עם העותר וניסיתי להבין על מה המידע יכול להיות. הדבר היחיד שאני יכול לבקש זה לדעת ממתי המידע וכן לבדוק ממתי הוא מוגדר כסג"ב. הוא נמצא כמעט 4 שנים בכלא. בשנת 2013 נגזר דינו. הוא לא יודע ממתי הוא מוגדר כסג"ב.
הדבר היחיד שיש פה זה המידע. אני מבקש שבית המשפט יבחן את המידע. אני סבור שלהגדיר אותו כסג"ב, הדבר מקשה עליו מאוד.

ב"כ המשיב: העותר הוגדר כסג"ב באפריל 2015.

ב"כ העותר: כלומר משנת 2013 הוא היה בסדר. האם פרט המידע הזה הוא כל כך מהותי שמשנה את התמונה?

החלטה

העותר מרצה מאסר עולם בלתי קצוב בגין רצח בת זוגו והוא מבקש להסיר הגדרתו כסג"ב, שכן הדבר מקשה עליו בתפקוד בבית הסוהר, לרבות עבודה במפעלים.

המשיב מצדיק את הגדרת העותר כסג"ב בהיותו אסיר עולם, בכך שברח סמוך לאחר האירוע נושא מאסרו, בכך שהוא שוהה בארץ שלא כחוק ובמידע חסוי שהוצג בפניי, שסמוך לאחר קבלתו הוגדר כסג"ב.

עיון במידע החסוי לכשעצמו (ראה ידיעה 682) מצדיק את הגדרת העותר כסג"ב וכאשר מידע זה מצטרף לכל אחד מהנימוקים הראשונים - על אחת כמה וכמה.

לאור כל האמור לעיל, אני דוחה את העתירה.
אני פוטר את העותר מתשלום אגרה.

ניתנה והודעה היום, י"ח טבת תשע"ו, 30 דצמבר 2015, במעמד ב"כ הצדדים והעותר.

אברהם טל, שופט
נשיא


מעורבים
תובע: משה דסאי
נתבע: שירות בתי הסוהר
שופט :
עורכי דין: