ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד דניאל לוי :

לפני כבוד ה שופטת שלהבת קמיר-וייס
המאשימה
מדינת ישראל

נגד

הנאשמים
דניאל לוי


נוכחים:
ב"כ המאשימה עו"ד נועם גמליאל ועו"ד איטח
בא כוח הנאשם עו"ד אחיה וקסלבאום
הנאשם בעצמו

פרוטוקול

עו"ד איטח:
הנאשם הודה והורשע ביום 17.12.15, ביחס לשאר רכיבי גזר הדין, הגענו להסדר כי הנאשם ישלם קנס בסך של 10,000 ₪ אשר כולל הפעלת התחייבות מתיק עמ"ק 47411-11-12 סך של 8000 ₪.
כמו כן, יוטל מאסר על תנאי של שלושים יום למשך שנתיים, וכן הנאשם יחתום על התחייבות בסכום כפול למשך שנתיים.

ב"כ הנאשם:
כך הוסכם. הנאשם נוכח באולם בית המשפט מבין היטב את ההסדר ואת רכיבי הענישה, לרבות את העובדה שיוטל עליו מאסר על תנאי, אנו מבקשים כי בית המשפט יאמץ את ההסדר.


גזר דין

הנאשם הורשע בשתי עבירות על פי הודאתו. האחת – עבירה של אי קיום צו שיפוטי, עבירה על סעיף 18 לחוק רישוי עסקים והעבירה השניה – עבירה של עיסוק בעסק טעון רישיון ללא רישיון, עבירה על סעיפים 4 , 14 לחוק רישוי עסקים.

על פי עובדות כתב האישום, ביום 14.03.13, הורשע הנאשם בתיק עמ"ק 47411-11-12, בגין ניהול עסק ללא רישיון ובמסגרת גזר הדין ציווה בית המשפט על הנאשם לסגור את עסקו החל מיום 15.11.13, אלא אם כן יהא בידו רישיון עסק כדין.

בביקורות שנערכו בעסקו של הנאשם נמצא כי החל מיום 16.11.13, עוסק הנאשם בעסק ללא רישיון, והוא מפר את הצו השיפוטי שניתן בעניינו.

פסיקת בית המשפט העליון ובתי המשפט המחוזיים בעבירות של אי-קיום צו הינה כי יש להשית על נאשמים אשר אינם מכבדים צווי בית המשפט עונש של מאסר בפועל וכן קנס אשר יהא בו כדי לשקף את חומרת העבירה. יחד עם זאת, כאשר עסקינן בנאשם שמתייצב לדיון ובידו רישיון עסק, כפי שארע במקרה דנן, הרי שבית המשפט לא יחמיר עם הנאשם בעבירות אשר יוחסו לו.

כמו כן, הנאשם הודה בהזדמנות הראשונה וחסך מזמנו של בית המשפט, כמו כן בידי הנאשם היתר זמני לניהול העסק.

בנסיבות העניין, החלטתי לאמץ הסדר הטיעון שגובש בין הצדדים, והנני גוזרת על הנאשם את העונשים כדלקמן:

א. קנס בסך 10,000 ₪ או 60 ימי מאסר תמורתם, כאשר סכום זה כולל את הפעלת ההתחייבות על סך 8000 ₪, שהוטלה על הנאשם בתיק עמ"ק 47411-11-12. הקנס ישולם בעשרה תשלומים חודשיים שווים ורצופים החל מיום 01.02.16 ובכל 1 לחודש שלאחר מכן.
ב. הנני מטילה על הנאשם מאסר על תנאי של חודש ימים למשך שנתיים שלא יעבור עבירה על חוק רישוי עסקים.

ג. הנאשם יחתום על כתב התחייבות להימנע מעבירה על חוק רישוי עסקים לתקופה של שנתיים מהיום. סכום ההתחייבות- 20,000 ₪. לא תיחתם ההתחייבות – יאסר ל – 7 ימים.

ההתחייבות תחתם היום במזכירות בית המשפט.

זכות ערעור תוך 45 יום לבימ"ש מחוזי.

ניתנה והודעה היום י"ט טבת תשע"ו, 31/12/2015 במעמד הנוכחים.

שלהבת קמיר-וייס , שופטת


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: דניאל לוי
שופט :
עורכי דין: