ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין קאנאל קליט בע"מ נגד ציפורה סויסה :

החלטה בתיק בש"א 7810/15

לפני: כבוד השופט מ' מזוז

המבקשת:
קאנאל קליט בע"מ

נ ג ד

המשיבה:
ציפורה סויסה

בקשה להעברת מקום דיון

בשם המבקשת: בעצמה

בבית המשפט העליון

החלטה

1. לפני בקשה לפי סעיף 78 לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד-1984 (להלן: חוק בתי המשפט) להעברת מקום דיון בת"ק 24868-10-15 מבית המשפט לתביעות קטנות באילת לבית המשפט לתביעות קטנות בתל אביב-יפו.

2. עסקינן בתביעה קטנה שהגישה המשיבה נגד המבקשת בבית המשפט לתביעות קטנות באילת, מקום מגוריה של המשיבה.

3. לטענת המבקשת, יש להעביר את הדיון בתובענה לבית המשפט לתביעות קטנות בתל אביב-יפו, מאחר שלבית המשפט באילת אין סמכות שיפוט מקומית לדון בה. זאת, שכן: מקום מושבה של המשיבה, מקום יצירת ההתחייבות, המקום שנועד לקיום ההתחייבות, המקום שבו נמסר או אמור היה להימסר השירות ומקום המעשה או המחדל שבשלו תובעים - כולם בתל אביב.

1. דין הבקשה להידחות. טענות בענין קיומה או העדרה של סמכות מקומית יש לברר בפני הערכאה הדיונית עצמה, בהתאם לסעיף 79 לחוק בתי המשפט. כלל הוא כי סעיף 78 לחוק בתי המשפט אינו בא להחליף את המנגנון הקבוע בסעיף 79, אשר עניינו התמודדות עם מצב שבו בית המשפט שהתובענה הוגשה בו נעדר סמכות לדון בה (בש"א 7006/06 בנק דיסקונט למשכנתאות נ' א.ר מיכאלי (תעשיות מזון ואירועים) (11.9.2006)).

2. הדלת פתוחה לפני המבקשת לפנות כאמור לבית המשפט לתביעות קטנות באילת, ואם ימצא האחרון שאין הוא יכול לדון בענין שלפניו מחמת שאינו בסמכותו המקומית, רשאי הוא להעבירו לבית משפט אחר אשר הענין מצוי בסמכותו, והלה ידון בו כאילו הובא לפניו מלכתחילה.

3. אשר על כן, הבקשה נדחית.

ניתנה היום, ‏כ"ב בטבת התשע"ו (‏3.1.2016).


מעורבים
תובע: קאנאל קליט בע"מ
נתבע: ציפורה סויסה
שופט :
עורכי דין: