ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד אוליאנה טסלנקו :

בפני כבוד השופטת נעה תבור

34968-12-15

המבקשת
מדינת ישראל

נ ג ד

המשיבה
אוליאנה טסלנקו (עציר)


י ם :
ב"כ המבקשת : עו"ד אשר פרי

ב"כ המשיבה : עו"ד קרן בלאס

המשיבה הובאה ע"י השב"ס מבי"ח "אברבנאל"

פרוטוקול

התקבלה חוו"ד פסיכיאטרית

ב"כ המשיבה :
קיבלנו את חומר החקירה. בכל הנוגע לעבירת החזקת סכין, לא נתפס סכין, אין צולם סכין, לכן אנחנו לא יודעים אם אותה "סכין" עומדת בדרישת האורך והאם היא מתקבעת או לא. מה גם שהחזקת הסכין היה בתוך המבנה.
מכל מקום, התקבלה חוו"ד, אני מינחה שהתביעה אינה חולקת על המלצות חווה"ד.

ב"כ המבקשת :
אני חולק על בהעדר כשירות מהותית.
אנחנו מסכימים להפסקת הליכים וכן לצו אשפוז.

ב"כ המשיבה :
אני מבקשת לזכות את המשיבה.

[לאחר הפסקה]

ב"כ המשיבה :
לאחר שדיברתי עם מי שממונה בסנ"צ ולאחר שחברי אמר שהוא מסכים להפסקת הליכים דיונית, אנחנו מסכימים לצו אשפוז ולהפסקת הליכים.
מבקשים שמשך הצו ייקבע בהתאם לעונש הריאלי אם היה מושת על המשיבה לא הייתה מורשעת בדין בעבירה המיוחסת לה. מפנה לע"פ 2571-07-15, דיון שהתקיים בעליון, ביהמ"ש הביע עמדתנו הלכאורית. עפ"י הפרשנות תומך בעמדת הסנ"צ. לכן אני מבקשת שביהמ"ש יתן דעתו בעניין הכרסום בכל הנוגע להחזקת סכין וקיזוז ימי אשפוז.

ב"כ המבקשת :
אני מגיש לביהמ"ש את החקירה של המשיבה בקשר לסכין, ואת ההודעה של המתלוננת שדיברה על סכין מטבח עם ידית שחורה. הסכין לא נתפסה, מדובר בסכין מטבח. לטעמי, הנושא הזה גם לא עולה מהחקירות, עולה שמדובר בסכין גילה המשמשת לחיתוך.
כל מה שקשור לראיות, אני צריך לעמוד ברף מסוים לעבירות הדומות. הטענה של חברתי שמדובר בבית, ביציאה לחצרים או בבית, זאת טענה שצריך לדון בה. לטעמי, היא לא עומדת בשלב הזה. זה גם לא משנה, הוא מואשם גם בעבירת איומים. לכל הפחות אבקש לגזור תקופת אשפוז למשך 3 שנים, זאת תקופת האשפוז המקסימאלית לאור פסיקה של המחוזי בת"א. לכן אני מסכים להפסקת הליכים בכפוף לצו אשפוז.

החלטה

כתב האישום מייחס למשיבה עבירות של איומים והחזקת סכין. בחומר החקירה הודעתה של המתלוננת המפרטת כי המשיבה התקרבה אליה שהיא אוחזת בידה סכין. המשיבה בהודעתה שלה אישרה החזקת הסכין, אישרה כי לקחה את הסכין ממגירת הסכינים במטבח ואישרה כי הודיעה למתלוננת שבכוונתה לשבור את הראש של המתלוננת. גם המחשבה לאיים על המתלוננת באמצעות סכין, עברה בראשה של המשיבה, כך לדבריה [הודעתה מיום 11.12.15, בשורה 63]. הצדדים מסכימים כי קיימות ראיות לכאורה לעבירת איומים. קיימת תשתית בסיסית גם לעבירה של החזקת סכין. אין צורך לקבוע מסמרות בשאלת קיומן של יסודות העבירה. די בכך שהמסד העובדתי עולה בקנה אחד עם המתואר בכתב האישום.

הצדדים מסכימים על הפסקת הליכים. באשר למשך האשפוז המרבי, עמדתי היא כי לביהמ"ש שיקול דעת בקביעת משך אשפוז מרבי, אולם במקרה שבפניי אין אי הלימה בין עובדות כתב האישום ונסיבות המשיבה, לבין העונש הקבוע לצד סעיף העבירה בחוק.
במסגרת סמכויותיי על פי סעיף 170 לחוק סדר הדין הפלילי (נוסח משולב) תשמ"ב – 1982 ועל פי סעיף 15 (א) לחוק לטיפול בחולי נפש תשנ"א – 1991, נוכח חוות הדעת הפסיכיאטרית, אשר עולה ממנה כי המשיבה אינ ה כשיר ה כיום לעמוד לדין, וכן לנוכח עמדת הצדדים, אני מורה כדלקמן:
ההליכים בתיק העיקרי נגד הנאשמת יופסקו;
הנאשמת תאושפז במקום עליו יורה הפסיכיאטר המחוזי, לאחר שנמצא כי קיימת מסוכנות ומצבה מצריך אשפוז;
תקופת האשפוז המירבית היא על פי סעיף 192 לחוק העונשין, מדובר בפרק זמן מירבי של 3 שנים. מאחר והמשיבה לא הייתה מאושפזת לפי סע' 16 לחוק בטיפול בחולי נפש, אין פרק זמן רלוונטי לקיזוז.
הפסיכיאטר המחוזי מתבקש להודיע לסניגוריה הציבורית, על מועד הבאת הנאשמת בפני הועדה הפסיכיאטרית. ככל שהוועדה תחליט על שחרור או חופשות כאמור בסעיף 28(ד) לחוק, תודיע לעו"ד מיטל סטי ממפלג תביעות ת"א.

המזכירות תשלח עותק החלטה זו לפסיכיאטר המחוזי ולסניגוריה הציבורית. תשומת הלב מופנית לכך שהמשיבה מבקש ת להיות מיוצג ת על ידי עורך דין בהליכים בפני הועדה על פי חוק הטיפול בחולי נפש.

ניתנה והודעה היום ט"ו טבת תשע"ו, 27/12/2015 במעמד הנוכחים.

נעה תבור , שופטת

ציפי


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: אוליאנה טסלנקו
שופט :
עורכי דין: