ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין סיגלית כהן נגד מייק מיכאל בן מרגי :

החלטה בתיק רע"א 7791/15 בבית המשפט העליון

לפני: כבוד השופט ע' פוגלמן

המבקשת:
סיגלית כהן

נ ג ד

המשיבים:
1. מייק מיכאל בן מרגי

2. עינב אפוטמה

בקשת רשות לערער על החלטת בית המשפט המחוזי בנצרת (כבוד הנשיא ד"ר א' אברהם) ברת"ק 44529-10-15 מיום 29.10.2015

בשם המבקשת:
בעצמה

החלטה

המבקשת הגישה תביעה כספית נגד המשיבים בסך של 30,000 ש"ח. לטענתה, לאחר שהגיעה עם בנה הקטין לחנות שבבעלות המשיבה 2 במטרה להחליף מוצר פגום שרכשה יום קודם לכן, אישר המשיב 1 את החלפת המוצר והיא עזבה את החנות כשבידה שני מוצרים חלופיים. ברם, לאחר שעזבה את החנות – כך המבקשת – רדפו אחריה המשיבים; גידפו אותה לעיני אנשים זרים ובנוכחות בנה; והמשיב 1 לקח מידיה בכוח את המוצרים תוך שהוא שובר טבעת שעל ידה. בית המשפט לתביעות קטנות בנצרת (כבוד השופט הבכיר י' שדמי) דחה ביום 24.9.2015 את התביעה בקובעו כי גרסת המשיבים – שלפיה המבקשת נטלה מוצרים מהחנות ללא רשות ולא שעתה לקריאותיהם לעצור – מהימנה במידה משמעותית מזו של המבקשת. בקשת רשות לערער שהגישה המבקשת נדחתה בבית המשפט המחוזי בנצרת (כבוד הנשיא ד"ר א' אברהם) ביום 29.10.2015. נקבע כי לא נמצא טעם ראוי להתערב בממצאיו של בית המשפט לתביעות קטנות המבוססים על התרשמות בלתי אמצעים מן הצדדים.

מכאן הבקשה שלפניי. המבקשת – שאינה מיוצגת – טוענת כי בית המשפט לתביעות קטנות לא נתן משקל ראוי לאלימות שהפעילו עליה המשיבים; וכי בקשתה למתן רשות לערער בבית המשפט המחוזי נדחתה מבלי שנשקלו טענותיה כראוי.

לאחר שעיינתי בבקשה מצאתי כי דינה להידחות. כידוע, רשות לערער ב"גלגול שלישי" תינתן במשורה, במקרים המעלים שאלה בעלת חשיבות ציבורית החורגת מעניינם הצר של הצדדים לסכסוך (ר"ע 103/82 חניון חיפה בע"מ נ' מצת אור (הדר חיפה) בע"מ, פ"ד לו(3) 123, 128 (1982)). אמת מידה זו תיושם ביתר שאת שעה שמדובר בבקשת רשות לערער על פסק דין של בית המשפט לתביעות קטנות, שאז תינתן הרשות רק במקרים של "עוול זועק" או בשאלה משפטית בעלת חשיבות יתרה (רע"א 6064/15 כהן ניסן נ' לגושני, פסקה 3 (5.11.2015)). המקרה שלפניי אינו בא בקהלם של מקרים אלה. טענות המבקשת מכוונות לקביעות עובדה ומהימנות של בית המשפט לתביעות קטנות, אשר אומצו על ידי ערכאת הערעור, ושאינן מקימות עילה ליתן רשות לערער בגדר אמת המידה האמורה. המקרה אף אינו מעלה שאלה בעלת חשיבות המצריכה בירור בערכאה זו, ואף לא נטען כך.

הבקשה נדחית אפוא. משלא התבקשה תשובה, אין צו להוצאות.

ניתנה היום, ‏י"ט בטבת התשע"ו (‏31.12.2015).


מעורבים
תובע: סיגלית כהן
נתבע: מייק מיכאל בן מרגי
שופט :
עורכי דין: