ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ורד אברהם נגד מדינת ישראל :

לפני: כבוד הנשיא אברהם טל, אב"ד
כבוד השופטת זהבה בוסתן
כבוד השופט ד"ר שמואל בורנשטין

המערערת
ורד אברהם

נגד

המשיבה
מדינת ישראל


נוכחים:
המערערת ובא כוחה עו"ד אורן שפקמן
ב"כ המשיבה עו"ד נח בונה

פרוטוקול

ב"כ המערערת: חוזר על הודעת הערעור.

ב"כ המשיבה: השורה התחתונה של העמדה, לאחר התלבטות לא פשוטה, היא שאנו סבורים שבית משפט קמא לא שגה. על פי הנהלים של התביעות, יש אינטרס של ה ההסדר שנעשה עם התביעות, למרות שיש נטל על הסנגור ובית המשפט הזהיר אותו שהוא לא מחויב לקבל את הסדר הטיעון, עדיין לא החתימו אותו ולא אמרו לו שה מדינה לא תגן או לא מחויבת להגן על ההסדר שהוצג בבית משפט קמא ולכן יש אינטרס הסתמכות על כל המשתמע מכך. יחד עם זאת, כאשר רואים את העבירה עצמה, אנו חושבים שכדרך של מסר המסר צריך להיות בעבירות מהסוג הזה, שהוא ברף גבוה, להתקשר בתלונת שווא למשטרה בגלל שהיא מקנאה בבן זוגה, ולטפול עליו שהוא מכה אותה, תוך נימה של בכי וסערת רגשות, כאשר יצג מצג אצל המשטרה של בהלה, המשטרה ניסתה לחזור לטלפון וענה גבר, שאומר שלא היה שום דבר.
אנו לא חפים מטעויות. עדיין זה הקול של המדינה. אנו לא יכולים במחי יד לבטל פסק דין של שופט. אנו חייבים לשקול שוב את פסק הדין ולראות האם בימ"ש קמא שגה.
במקרה הזה היו איכונים כדי לאתר אותה והייתה בהלה מסוימת. המסר צריך להיות מסר של הרשעה. התסקיר שהתקבל לא היה חיובי, העלה נושא של שימוש בסמים. הפסיקה בנושא של אי הרשעה מחייבת פגיעה קונקרטית.

ב"כ המערערת: ההסדר נערך לאחר קבלת התסקיר.
ההסדר לא נערך עם ראש מדור תביעות אלא עם הממונה שהיא בעצם אחראית על כל תביעות וההסדר נערך איתה. כלומר, הקודקוד הסכים להסדר.
המערערת עומדת לסיים את עבודות השל"צ והיא מסכימה להגדלת תקופת עבודות השל"צ.


פסק דין

המערערת הורשעה על פי הודאתה בת"פ 59767-11-14 (בית משפט השלום בכ"ס) בהפרעה לשוטר במילוי תפקידו כאשר התקשרה למשטרה והודיעה שהגרוש שלה מכה אותה, ניתקה את שיחת הטלפון כשהיא נשמעה בוכיה ונסערת ובסופו של יום הסתבר כי מדובר בתלונת שווא.
המערערת נידונה לקנס בסכום של 2,500 ₪, ל-25 שעות של"צ על פי המלצת שירות המבחן והועמדה בפיקוח שירות המבחן למשך שנה.
הערעור מכוון כלפי הרשעת המערערת וכלפי הקנס שהוטל עליה וב"כ המערערת טוען בהודעת הערעור ובטיעוניו בפנינו כי בית משפט קמא סטה מהסדר טיעון אליו הגיעו הצדדים לאחר שהתקבל תסקיר מבחן לגבי המערערת ולפיו המערערת לא תורשע ויוטל עליה לבצע עבודות של"צ.

ב"כ המשיבה טוען כי הרשעת המערערת בדין יסודה לאור חומרת התנהגותה ואין לומר שבית משפט קמא טעה כאשר לא אימץ את הסדר הטיעון.
עם זאת, מודה ב"כ המשיבה בכך שבהסדר הטיעון לא נאמר למערערת כי המשיבה לא תגן עליו באם בית משפט קמא יסטה ממנו.

מבלי שאנו מקלים ראש בהתנהגותה של המערערת נושא הערעור, הרי לא מדובר במקרה חריג עד כדי שבית משפט קמא, בהתחשב בכל הנסיבות שהיו בפניו, לרבות בהמלצת שירות המבחן, יסטה מהסדר טיעון אליו הגיעו הצדדים לאחר קבלת תסקיר כאשר חזקה על המשיבה ששקלה את כל השיקולים הראויים, לרבות האינטרס הציבורי שיש באי הטרדתה של המשטרה לשווא, בטרם הגיעה להסדר הטיעון נושא הערעור.

לאור כל האמור לעיל, אנו מקבלים את הערעור ומבטלים את הרשעת המערערת ואת עונש הקנס שהוטל עליה.

אנו מחייבים את המערערת לחתום על התחייבות בסכום של 1,000 ₪ שלמשך שנה מהיום לא תעבור עבירה נושא גזר הדין.
באם המערערת לא תחתום על התחייבות, תאסר ל-5 ימים.
ההתחייבות תחתם במזכירות בית משפט זה.

בהסכמת המערערת, אנו מגדילים את תקופת עבודות השל"צ כך שתעמוד על 50 שעות.

צו המבחן שהוטל על המערערת יעמוד בתוקפו.

ב"כ המערערת יודיע תוכן ההחלטה לשירות המבחן על מנת שימשיך את תוכנית השל"צ ל-25 שעות נוספות.

ניתנה והודעה היום, ט"ו טבת תשע"ו (27 דצמבר 2015) במעמד ב"כ הצדדים והמערערת.

אברהם טל, שופט
נשיא

זהבה בוסתן, שופטת

שמואל בורנשטיין, שופט


מעורבים
תובע: ורד אברהם
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: