ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין רפי ויזן נגד חני קורס :

לפני כבוד ה רשמת בכירה דליה אסטרייכר
התובע

  1. רפי ויזן
  2. חנה קורס

נגד

הנתבע

  1. חני קורס
  2. רפי ויזן


נוכחים:
התובע בעצמו
הנתבע בעצמו

בית משפט מבקש מהתובעת לראות את ההתחייבות לשלם 21,000 ₪.

פרוטוקול

הנתבעת:
ההסכם בנינו היה שאני אשלם לו 21 אלף ₪ בעבור העבודות.

התובע (לאחר שהוזהר כחוק) :
זה היה 24,800, כולל מע"מ.
ביצעתי לפני שנה בערך, התאריך המדויק רשום, נכנסתי אליה שהיא הגיעה להמלצה דרך חבר טוב שלי שהוא סגן מנהל שלי שמכיר את אשתי. הוא הגיע אליי ולאחר שהוא ביקש ממני להתחשב בה, הוא טען שהיא זקוקה לעזרה היא חד הורית ומטפלת בשני הילדים והעסק שלי עובר מפה לאוזן כל העבודות שלי מפה לאוזן. היא רצתה שאני אשפץ לה את הבית שיפוץ כללי. סגרנו את הפרויקט, שלחתי לה מייל וזה מסומן מאוד בולט שהסכום לא כולל מע"מ ואמרתי לה את זה, היא גם עובדת עם חמתי שגם אמרה לי להתחשב בה. באתי לקראתה. היא אמרה שקשה לה ויש בעיות עם התשלומים, אמרתי לה שאני אפרוש. התחלתי את העבודה, היא הביאה לי מפתח, היא הייתה יוצאת בבוקר, לא רואה אותנו נכנסים, פירקנו את המקלחת וסוף כל יום שוטפים את הבית יוצאים ב-5 והיא באה ב-5 וחצי. אחרי שבועיים סיימנו את הפרויקט. הורדתי את המחיר ל-21 כי זה הסכום שקיבלתי, אז אני אשלם את החלק הזה של המע"מ.
עבדתי שבועיים סיימנו היו לה כמה הערות וסידרנו אותם. עברתי איתה ועם בן זוגה, היו לה כמה הערות כמו בכל פרויקט נורמטיבי, סידרתי הכל. היא שילמה לי רק חצי וגם עם החלק הזה היא בקשה ממני לחכות. בחשבוניות היה הפרש של כמה ימים מהתאריך, אבל זה היה באותו חודש. העבודה נגמרה והכל היה בסדר גמור, הוא עשה לנו בעיות בגלל שהוא עובד בהום סנטר, הוא הביא נישות גבס. הם הביאו לי לעשות חשמל והיא ניסתה גם על לתבוע אותי. היא ניסתה לתבוע אותי כי היא טוענת שזה לא כולל מע"מ, למרות שזה גם אמרתי. אחרי כמה זמן היא אמרה שהנקודת מים לא עובדת שלחתי אליה מישהו ועדיין לא הייתה מרוצה. בסופו של דבר, הבנתי שכל זה כי לא היה לה כסף לשלם. אני מפנה למיילים והודעות אמרתי שאני אפרוס לה. אחר כך אני מתקשר ושולח מיילים ולא עונה. אחרי חודש בן הזוג שלה מתקשר אליי, על 21 אלף ₪ מע"מ, הוא ביקש לסגור שהוא ישלם לי אלפיים שקלים מזומן ונסגור את זה ככה, אחרי שאני רודף אחרי הבן אדם חודש, מילא אם היא הייתה יכולה לבקש שאני אפרוס לתשלומים. סגן המנהל של הבנק שלי שהבטחתי לו ולא היה לי נעים לבוא לבנק, וגם חמתי ששמעה מכל הסיפור הזה. הוא עשה לי בלגן, באמצע העבודה היא באה ואמרה זה מספיק, הוא היה בא ואומר אני עובד בהום סנטר ובא מסמן לי עם לייזר ועם טוש, מסיים את המדפים, הוא רואה את זה גמור ואז בא ואומר לי לפרק. אני מסיים את זה ועושה חדשים יש סימונים על הקירות. היא לא נתנה לי להכניס מומחה מטעמנו. אחרי שלא הסכמתי באלפיים שקל, הוא אמר שיש לו עורך דין ואז הוא טען שאני צריך לשלם לו פיצוי עשרת אלפים שקל על עוגמת נפש, איזה עוגמת נפש, היא בכלל לא הייתה בבית?
החלטתי לתבוע אותה כי ראיתי שאין מצב שיגיע הכסף על המע"מ שהוא בכלל לא שלי והיא צריכה לשלם.

הנתבעת (לאחר שהוזהרה כחוק):
אני מתנצלת אם אני מתרגשת יש לי ילדה שנמצאת בבית חולים.
סגרנו על 21, שילמתי 9000 במזומן ואחר כך 11,446 ₪ בשיק שזה בכלל לא תואם לחשבוניות.

התובע:
לשאלת בית המשפט, קיבלתי ממנה בכולל 21,000 ₪, בטפטופים. היו שיקים שביקשו ממני לחכות עם ההפקדה. נותר רק המע"מ 3,800 ₪.

בית משפט מבקש מהתובעת לראות את ההתחייבות לשלם 21,000 ₪.

הנתבעת:
זה נסגר דרך הטלפון, אחר כך זה השתנה ל-21 אלף. היה כתוב 21 ואחר כך דיברנו שזה יהיה 21 וסגרנו שזה מה שיהיה. סגרנו את זה בעל פה דרך הטלפון, אין שום דבר חתום בהסכם. אחר כך אמרנו שזה יהיה 21 בטלפון.
לשאלת בית המשפט, האם יש לך דרך להוכיח את זה, אולי יש את זה אצלי בטלפון.
אני תובעת שלושים אלף שקל, על כל הנזקים שקיבלתי בבית שלי בצורה כזאת שיש בדק בית, עם מהנדס שהגיע אליי הביתה, ולא הסכמתי להכניס אדם זר שיבוא וייראה, לא הסכמתי לו כי יש לי בת שהיה לה מצב דיכאון ממש קשה, עכשיו היא מאושפזת בבית חולים כמה חודשים. אני לא יכולתי עם זה כבר, הבית נשאר כמו שהוא עם הליקויים.
לשאלת בית המשפט, מדוע שילמת את כל הסכום אם יש ליקויים, כי הוא אמר ביום האחרון שהוא משאיר את המפתח... יש לי תמונות איך הבית נשאר אחרי שהוא הלך. ככה קיבלתי את הבית עם האינסטלטור שלו והתובע לא בא ובדק. עלות הליקויים לפי בדק הבית היא של 16,000 ₪. יש ריח של ביוב במקלחת, שירותים מוגבהים שאם מישהו צריך כיסא גלגלים או קביים יש לו בעיה ויש שם ריח של צנרת. שילמתי כי הוא אמר שהוא יחזור ויסדר את זה ובאותו יום שהוא סיים את העבודה, הוא ביקש ממני לשלם את הכסף. הפסדתי כמה ימי עבודה, הגיע האינסטלטור ועשה עבודה חובבנית והייתי צריכה להביא באותו לילה מישהו, שיסדר את האמבטיה שיהיה אפשר לחבר צינור לארון האמבטיה והמקלחת. המקלחת שעשיתי למען הילדים שלי, אני אם חד הורית, עובדת ברשות מקומית ואין לי הורים, הבית הזה קיבלתי אותו בירושה ועשיתי הלוואה לעשות לבת שלי חדר כיפית ומקלחת כיפית ואין מקלחת כיפית, יש ריח של ביוב, השירותים בגובה, יש אבנים שיוצאות ממכונת הכביסה וצפים מים עולה ריח של צחנה שהאינסטלטור אומר שזו לא בעיה שלי. הסלון שכל מי שנכנס אליו מעיר הערות, הצביעה חובבנית והכל גועל נפש. אני עובדת במשכורת של 5.5 אלף חד הורית וככה הבית שלי נראה עד היום. במקום לבוא לבית כיפי, כשהבת שלי חוזרת מבית חולים, ככה נראה הבית.

התובע:
לגבי ההמלצה של השירותים הם גבוהים מההמלצה בס"מ אחד וזה לא משמעותי. לגבי הריח של הביוב התקלה של הביוב מגיעה ממרפסת השירות שלה שהיא לא רצתה לתקן. דוח המהנדס שהיא הביאה הוא מאוד מנופח, והיא לא נתנה להכניס את המהנדס שלי. הקרמיקות עקומות כי אדון דניאל קנה מעוגלות והוא התעקש שנשים אותן, רואים שזה סוג ב', ומי שיבוא אליך הביתה רואים שזה קרמיקה עם עיגול שלא יודעים מאיפה הבאת.

מתנהל דיון מחוץ לפרוטוקול.

הצדדים:
אנו נסכים למינוי מומחה מכריע מטעם בית המשפט שיבוא לדירת התובעת בתיק 39275-06-15, וייבחן את עבודתו של הנתבע בתיק זה, בהתאם להצעת המחיר והמפרט עליו הוסכם, ומצורף לכתב התביעה בתיק ת"ק 51752-04-15.


החלטה

החלטה בדבר מינוי מומחה מכריע תישלח לצדדים בדואר.

בית משפט רשאי שלא לזמן את הצדדים לדיון נוסף, לאחר שתתקבל חוות דעת המומחה.

רפי ויזן, טלפון: 0545353908

חנה קורס טלפון: 0526355331

ניתנה והודעה היום י"א טבת תשע"ו, 23/12/2015 במעמד הנוכחים.

דליה אסטרייכר , רשמת בכירה

הוקלד על ידי אנה פופוב


מעורבים
תובע: רפי ויזן
נתבע: חני קורס
שופט :
עורכי דין: